=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy istnieje
Autor Wiadomość
ajsztan007
Indywiduum

Wysłany: 2015-08-15, 14:35   czy istnieje

Czy wierzycie w coś takiego, że człowiek po śmierci może trafić do piekła lub do nieba czy to w ogóle istnieje coś takiego?

jeruka9-san 
Indywiduum

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-19, 13:56   

podobno (według racjonalistów) to tylko wizje bo mózg obumiera a coś takiego nie istnieje według ateistów zaś po prostu się rozkładasz nie ma wizji człowiek ginie i tyle ja natomiast wierzę w coś zgoła innego tj:przejście do innego ciała lub zjednoczenie się z kosmosem (twoja materia i energia staje się częścią całego wszechświata) brzmi lepiej niż kremacja lub zjedzenie przez robaki co do istnienia tych światów to najpierw trzeba założyć czy Bóg i Szatan istnieją bo przecież niebo i piekło ktoś musiał stworzyć Bóg podobno nas bardzo kocha więc piekło jest dziełem Szatana udowodnij lub niech ktoś udowodni że istnieją a jesli tak rzeczywiście jest piekło i niebo istnieje tylko w takim razie pod jakim kątem rozpatrywać czyściec czy jest czy go nie ma :crazy:

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-21, 15:50   

A co jeśli piekło jest tutaj na Ziemi? :crazy:

Sporo na ten temat pojawia się w temacie reinkarnacji :roll:

A tak naprawdę - to zależy od punktu widzenia i twojego światopoglądu. Zależy w co wierzysz, jakiego jesteś wyznania i co sprawia że nie boisz się (albo właśnie boisz się, bo niektóre religie lubią wywoływać w nas strach) śmierci.

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Bananów: 10
Wysłany: 2015-09-28, 20:22   Re: czy istnieje

ajsztan007 napisał/a:
Czy wierzycie w coś takiego, że człowiek po śmierci może trafić do piekła lub do nieba

Nie

ajsztan007 napisał/a:
czy to w ogóle istnieje coś takiego?

Nie

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-10-01, 21:14   

Tak, istnieje coś takiego. Jest sobie Bóg Ojciec, swój ziomek, choć jak to ojciec, trochę wymagający, jednak tak bardzo nas kochający, że zesłał swego Syna, żeby nas trochę ogarnął. Jezus nas ogarnął, mimo, żeśmy się wykpili ze sto tysięcy razy i jeszcze zesłał nam Ducha Świętego, żeby nam towarzyszył przy naszych poczynaniach, tych przyjemnych i tych trochę mniej. Wystarczy, że otworzysz swe serce na nich, a otrzymujesz w pakiecie całą Trójcę i bonusy w postaci Świętych, błogosławionych, patronów, jak się dobrze rozejrzeć, to od groma tego serwują. Wyszumiasto-wyzwalająca sprawa, przestajesz być tak zależny od ludzi i ich opinii, a przystajesz do ziomków, którzy nigdy, coby się nie działo, jakiego trzęsienia byś nie wyrządził, nie odwrócą się plecami, dopóki tego nie zechcesz.

elektrix
Przybysz

Wysłany: 2015-12-13, 21:30   

Eith napisał/a:
A co jeśli piekło jest tutaj na Ziemi? :crazy:

Patrząc na grodzką, coraz bardziej się do tej wizji przekonuję :)

A tak na poważnie, rozmyślanie nad tym zawsze pozostanie gdybaniem, stety i niestety. Ale jakoś chyba lepiej, że nie wiemy. Bo gdybyśmy wiedzieli, to czy by się tak fajnie żyło? Wydaję, mi się, że niewiedza pobudza do działania, a ta pozostanie na zawsze co za tym idzie jest duża szansa, że nie przestaniemy myśleć. Ogólnie jestem zdania, że sam fakt bycia na tym świecie jest pewnego rodzaju cudem z którego należy korzystać a pewne jest jedynie to, że w końcu ten cud przeminie nam, więc warto z niego korzystać.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2016-01-10, 14:05   

Nie neguję zupełnie, bo nie wiem, ale nie sądzę, aby człowiek gdziekolwiek po śmierci trafiał.

Odpowiedz do tematu