=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W co wierzycie?
Autor Wiadomość
powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-07-07, 13:55   

A mnie sie wydaje ze to nie jest taki glupi pomysl pokqzac choc w ten sposob co sie mysli o roli tego czlowieka jako ksiedza. Skoro wierni uwazaja ze cos jest nie tak i pokazuja to, powinno byc to motywacja do zmiany swojego zachowania, do dialogu. W koncu ksieza tez glosza nauki z ambony i to tez ma trafiac do ludzi, owszem jest on posrednikiem z Bogiem, przyjmuje sakramenty i wyrzeczenia roznorakie ktorych inni katolic nie przyjmuja, etc.ale tez potrzebuje czasem naprostowania. Inna sprawa kiedy jest to niesprawiedliwe, ale szczerze to chyba troche rzadko tak jest. :crazy:

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-07-07, 15:50   

pi napisał/a:
Nigdy tego nie rozumiałam, że ktoś przez księdza może nie chcieć chodzić do kościoła. Tam się idzie dla Boga, do Boga, nie dla księdza chyba?

No niby nie, ale msza trwa mniej więcej 25, max 30 minut, nawet niedzielna z kazaniem. Nie ma ministrantów, bo wprost powiedział, że żaden nie jest mu potrzebny. Jak chodzi po ofierze, nie wrzucisz nic, to stanie przed Tobą, podsunie tacę prawie pod nos i będzie chrząkał. Kazań nie ma w ogóle, tylko jakieś rachunki czyta "to kupiłem, na to mi brakło, a na to jeszcze musicie się poskładać". O wypominkach nie ma co wspominać, kończy się na 'nazwiska są w gablocie, zmówmy Ojcze Nasz'.
A jak ktoś chce mszę za kogoś z rodziny zamówić, to najpierw pyta, czy dom poświęcony, nowy telewizor, samochód. Nie wiem skąd ma takie dokładne informacje, ale o większości wie wiele. I nie zawsze się zgodzi.

Indya napisał/a:
Moim zdaniem kościołowi (nie tylko księżą, również wiernym, ale niestety księża często również mają taką postawę) brakuje oddania, rzeczywistego poświęcenia Bogu.

Masz rację. Nie tylko księża są temu winni, ale to oni są wyżej, jeśli zabłądzą, to powinni pokazać jak wrócić na dobrą drogę, a nie ciągnąć ludzi jeszcze bardziej w dół.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-07-07, 21:06   

aniulek, widziałam różne patologie w kościele, ale ksiądz z Twojej wioski to przebija. Nie dziwię się, że ludzie jeżdżą gdzie indziej, ale też nie widzę powodu, żeby odchodzić od wiary (właśnie dlatego, że są przecież inne kościoły, inni księża). Nie krytykuję Twojego zachowania, bo to Twoja sprawa, ale musisz wiedzieć, że są na świecie normalni księża ;-) (osobiście najbardziej lubię zakonników - nie żerują na ludziach, bo wolą działać)

gg

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-07-07, 23:08   

Chyba mam jakieś wyjątkowe szczęście, bo przebywałam już w różnych parafiach, w różnych miejscach w Polsce, ale nigdy żaden ksiądz nie okazał się ani wyzyskiwaczem ani pedofilem. Nawet Ci, którzy na co dzień bywali surowi i rygorystyczni, po godzinach stawali się łagodnymi, zwyczajnie sympatycznymi i przy tym niezwykle inteligentnymi facetami w koloratkach. Modlitwy przy nich to były chwile duchowego uniesienia, a nie odklepywanie dla zasady. Faktem jest, że częściej spotykam się z wyrozumiałymi początkującymi duchownymi, aniżeli starymi i doświadczonymi. Ci pierwsi mają w sobie jeszcze tę palącą moc, podczas gdy ci drudzy bywają jakby znudzeni swoją posługą.

Amb

Wysłany: 2014-07-07, 23:15   

Fajtula napisał/a:
ci drudzy bywają jakby znudzeni swoją posługą.

Wielki proboszcz bazyliki w moim mieście jest już tak stary, że jak czyta Ewangelię, to jestem skłonna uwierzyć, że pamięta wydarzenia z niej - a nadal czuć u niego tę iskrę dzielenia się wiarą, sama nie wiem skąd jeszcze bierze determinację. Widać, że przez lata zrobił się trochę zgorzkniały, ale powołanie mu nie zanikło :-DD

gg

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-07-08, 12:08   

Amb napisał/a:
Nie dziwię się, że ludzie jeżdżą gdzie indziej, ale też nie widzę powodu, żeby odchodzić od wiary (właśnie dlatego, że są przecież inne kościoły, inni księża).

Niby tak, ale wiesz, tu na wsi to nie jest kwestia wsiąść w miejski i przejechać kawałek do następnego kościoła niestety. Publicznej komunikacji żadnej nie ma, a te 15km do następnej parafii jest. Niby można się z kimś umówić, ale nikt nie jeździ. Rowerem, piechotą? Można, ale w pełnym słońcu, bo to pola i nawet domów i drzew nie ma, tak jak teraz to pewnie by się lało ze mnie zanim bym doszła.
Amb napisał/a:
Nie krytykuję Twojego zachowania, bo to Twoja sprawa, ale musisz wiedzieć, że są na świecie normalni księża

A pewnie że są! W tej sąsiedniej właśnie to świetny jest. W szkole uczy, świetne podejście ma, na święta jakieś parafialne typu odpusty piecze ciasta z gospodyniami, ma swój ogród, więc nie woła z ambony o ziemniaki czy marchewkę jak nasz. Różne spotkania organizuje, dla młodzieży np to najpierw chwila czytania z Biblii, potem rozmowa, a jak skończy to razem w piłkę grają albo coś.
Choć moje powiedzmy zachwiania wiary nie są tylko przez księży, ale właśnie od nich zaczęło się.

Syriusz 
Przybysz
wyleniały dinozaur

Wysłany: 2014-07-16, 09:23   

W co wierzę? w Boga wierzę !
Czy to Chrześcijaństwo , Buddyzm czy np. Judaizm tak naprawdę mamy jednego Boga. Rzeczą nie pojętą dla człowieka jest fakt iż Bóg jest wcieleniem wielu osobowości , dlatego mamy tak duże rozgałęzienie religijne lecz wiarę tą samą. Ja osobiście z wyczytanych wersetów w Biblii dochodzę do wniosku że przyszedł na świat zapowiadamy człowiek który jest jest Bogiem! zapytacie kto to? otóż jest to Ras Tafari Makonnen tak zwany Haile Selassie , cesarze Etiopii zapowiadany w Biblii jako Pan Panów , Król Królów oraz Lew Judy! dlaczego on? w piśmie napisane jest , że przyjdzie na świat człowiek przed 2000r. ze stron dalekiego wschodu o ciemnej karnacji z korzenia króla Salomona tak się otóż stało! Haile Selassie jest potomkiem Biblijnym Salomona i Królowej Samby...

Jeżeli chcesz więcej informacji lub po prostu porozmawiać pisz na pw! :)

Pozdrawiam

Syriusz

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-07-17, 22:40   

Syriusz napisał/a:
Rzeczą nie pojętą dla człowieka jest fakt iż Bóg jest wcieleniem wielu osobowości
Ta, i zabił woła, wykiwał Zeusa, a potem gawron mu wątrobę wyjadał.

Pozdrawiam
Borcejn

Amb

Wysłany: 2014-07-18, 00:08   

No a potem został dyktatorem Etiopii, nie uważałeś na lekcjach religii :crazy:

gg

Odpowiedz do tematu