=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hejka
Autor Wiadomość
fankarocka 
Osadnik

Wysłany: 2015-08-09, 15:03   Hejka

Mam na imię Daria mam pochodzę z Rzeszowa na co dzień pracuję jako pracownik kasy fiskalnej. Niestety zawsze chciałam studiować jednak nie stać mnie, pochodzę z mało zamożnej rodziny nie ukrywam że praca na kasie w dużym sklepie to jakieś marzenie. Od zawsze interesowała mnie historia zawszę chciałam studiować coś w tym kierunku lub z kierunków hummanistycznych. Niestety zamiast liceum wybrałam sobie szkołę zawodową po której zrezygnowałam z dalszej nauki. Jak na dziewczynę to jestem oddana fanką FC Barcelona i moim marzeniem jest zwiedzić Barcelonę i pojechać chociaż na jeden mecz piłkarski ich. Tak to lubię oglądać filmy dramaty, młodzieżowe. Chodzę do kina sama bo nie mam znajomych bo jestem osobą która nie ma zaufania do ludzi. Jestem osobą bardzo nieśmiałą i skrytą a najgorsze to chyba to że nie jestem typem imprezowiczki. Jestem romantyczką wielką pomimo że mieszkam w mieśćie do którego mam pare km mi się podoba jest wporządku. Moje marzenia to Poznać naprawdę wartośćiowego meszczyznę i wyjechać do Barcelony. Forum to poleciła mi Dafne :)

Stary Ramol 
Kumpel

Bananów: 11
Wysłany: 2015-08-09, 15:09   

Cześć, pisz mądrze i baw się dobrze. ;-)

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-08-09, 15:38   

fankarocka, witam Cię serdecznie!

fankarocka napisał/a:
Poznać naprawdę wartościowego mężczyznę i wyjechać do Barcelony.
Cholera, jestem już zajęty. :crazy:

Względnie szerokie przywitanie - zatem liczę na szerokie dyskusje.
Uściski.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-08-09, 17:28   

No i pięknie, trafiła nam się wypisana istotka, oby więcej!

fankarocka napisał/a:
Od zawsze interesowała mnie historia zawszę chciałam studiować coś w tym kierunku lub z kierunków hummanistycznych

A nie szukałaś jakiś zajęć działających przy bibliotekach, centrach kultury dotyczących interesującej Cię tematyki? Właściwie co najbardziej cenisz sobie w historii? Jakie wątki szczególnie Cię ciekawią?

fankarocka napisał/a:
Tak to lubię oglądać filmy dramaty, młodzieżowe

O, a coś konkretnie?

fankarocka napisał/a:
Chodzę do kina sama bo nie mam znajomych

A widzisz, na forum zarejestrował się dopiero co twister, który też pochodzi z Rzeszowa. Aż żal byłoby się nie spotkać forumowo!

fankarocka napisał/a:
Jestem osobą bardzo nieśmiałą i skrytą a najgorsze to chyba to że nie jestem typem imprezowiczki.

Kiciu, to dobrze, że nie jesteś imprezowiczką, przynajmniej możesz czas pożyteczniej wykorzystać! A jest mnóstwo ludzi, którzy mają podobne odczucia do twoich, wystarczy, że się trochę rozejrzysz, choćby po forum ;-)

fankarocka napisał/a:
Moje marzenia to Poznać naprawdę wartośćiowego meszczyznę i wyjechać do Barcelony.

O.. będziecie miały o czym rozmawiać z Indyą.

Powodzonka!

Avis 
Przyjęty
nieposkromiona

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-09, 19:03   

Dzień dobry! :))

Dafne 
Wiarygodny

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-09, 20:47   

Hej, fajnie, że wpadłaś :). Mam nadzieję, że się rozgościsz. A, no i nie każdy musi być typem imprezowicza, to Cię nie skresla przecież.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-08-11, 12:23   

Hej, baw się dobrze!:)
czytasz coś?:)
na żużel chodzisz?:D wiem, ze pytam już dziś drugi raz, ale jak jest drużyna w mieście to muszę. :crazy:
poza Barcą komuś kibicujesz?:)

fankarocka 
Osadnik

Wysłany: 2015-08-11, 16:29   

A nie szukałaś jakiś zajęć działających przy bibliotekach, centrach kultury dotyczących interesującej Cię tematyki? Właściwie co najbardziej cenisz sobie w historii? Jakie wątki szczególnie Cię ciekawią?

Czasy wojny i pierwszej i drugiej swiatowej, również czasy od chrzstu Polski do czasów obecnych. Nie szukałam fakt chciałabym to studiować ale na przeszkodzie stoi brak matury.

O, a coś konkretnie?
Na to co mi się spodoba komedie, horrory, dramaty. Ogólnie z oglądanych w tv, necie to uwielbiam: Keith, Bez mojej zgody, Zostań jeśli kochasz, Bez miłośći ani słowa (komediodramat nie kom. rom.) ;p , A ostatni jaki oglądałam to Sztuka dorastania bardzo mi się podobał a teraz sie wybieram do kina na Papierowe miasta i byłam już na Najdłuższa podróż :)

A widzisz, na forum zarejestrował się dopiero co twister, który też pochodzi z Rzeszowa. Aż żal byłoby się nie spotkać forumowo!

No możliwe w sumie nie czytałam wątków wyżej.

Tak, to prawda nie jestem imprezowiczka nie lubię tego i mało mnie obchodzą potańcówki itd. Wolę spędzić czas przy książce, lub filmie dramaty młodziezowe, dramaty itd.

Po za Barcelona nie :) Tylko Reprezentacji Polski i piłkarzy recznych i noznych i siatkarzy. Czytam różne książki przeróżne gatunki a na żuzel nie chodzę bo to akurat jest nudne :D aha no i nie preferuje spotkan randek jak zwał tak zwał z osobami poznanymi przez internet.

knyss 
Przyjęty

Wysłany: 2015-08-11, 20:32   

fankarocka napisał/a:
Od zawsze interesowała mnie historia zawszę chciałam studiować coś w tym kierunku lub z kierunków hummanistycznych.Niestety zamiast liceum wybrałam sobie szkołę zawodową po której zrezygnowałam z dalszej nauki.
Nie ma czego żałować, studia humanistyczne niczego szczególnego nie zapewniają (choć z tego, co słyszałem od znajomego z tego kierunku ponoć 3 miejsce wśród zatrudnionych, to historycy z wykształcenia (tak było dwa lata wstecz).
fankrocka napisał/a:
Jak na dziewczynę to jestem oddana fanką FC Barcelona i moim marzeniem jest zwiedzić Barcelonę i pojechać chociaż na jeden mecz piłkarski ich.
Oluju, z tą drużyną się gorzej traić nie mogło. :crazy: Ale polecam zwiedzić Barcelonę i Camp Nou zresztą też.
fankarocka napisał/a:
Jestem osobą bardzo nieśmiałą i skrytą a najgorsze to chyba to że nie jestem typem imprezowiczki.
Ops, ja też jestem skryty, znowu się nie dogadamy.
fankarocka napisał/a:
a na żuzel nie chodzę bo to akurat jest nudne :D
cooooo? :o Sport w którym sytuacja zmienia się z okrążenia na okrążenie jest nudny, a drużyna, która w każdym meczu pyka każdego po 5:0 jest ciekawa? :crazy: Choć może, to i dobrze, że nie lubisz żużla, bo patrząc na miasto z którego jesteś, to byśmy się nie dogadali (tylko "Jaskółki" xD)

fankarocka 
Osadnik

Wysłany: 2015-08-13, 10:30   

Tak naprawdę studia to wymysł koleżanki która mnie ciągnie bo myśli że prace znajdzie po tym lepszą. Szczerze ? Wątpię w to znam tyle osób co są po magistrze i co robią ? Pracują za najniższą krajowa i mówią teraz że stracili tylko 5 lat... No nie do końca bo jakby patrzeć te 5 lat wlicza im się do lat pracy.

Rozumiem że jesteś fanem Realu Madryt ? No cóż każdy lubi to co lubi. Nie mowie ze nie lubię Realu jednak nie podoba mi sie ich np. polityka transferowa lub chociaż by zachowania kibiców.

Jaskółki to z jakiego miasta klub ?

Dafne 
Wiarygodny

Wysłany: 2015-08-13, 11:07   

knyss napisał/a:
Nie ma czego żałować, studia humanistyczne niczego szczególnego nie zapewniają
Nieprawda. Studia humanistyczne mogą być tak samo wartościowe, jak każde inne. Wszystko zależy od siły przebicia czy umiejętności... bo jeśli ktoś twierdzi, że po jakichkolwiek studiach ma zagwarantowaną pracę z marszu i rynek pracy czeka na niego z otwartymi ramionami, to jest w błędzie. Jak najbardziej studia humanistyczne mogą zapewnić wiele rzeczy, na przykład większą wiedzę. Ale faktycznie, dla cwaniaków to nie jest ten rodzaj studiów, gdzie się spełnią.

[ Dodano: 2015-08-13, 11:08 ]
knyss napisał/a:
(choć z tego, co słyszałem od znajomego z tego kierunku ponoć 3 miejsce wśród zatrudnionych, to historycy z wykształcenia (tak było dwa lata wstecz).
Polecam nie wierzyć na słowo takim rankingom, bo to zwyczajnie bullshit. :crazy:

aniulek 

Wysłany: 2015-08-13, 11:32   

fankarocka napisał/a:
a na żuzel nie chodzę bo to akurat jest nudne :D

o podpadłaś :crazy:

mały offf:
knyss napisał/a:
cooooo? :o Sport w którym sytuacja zmienia się z okrążenia na okrążenie jest nudny, a drużyna, która w każdym meczu pyka każdego po 5:0 jest ciekawa? Choć może, to i dobrze, że nie lubisz żużla, bo patrząc na miasto z którego jesteś, to byśmy się nie dogadali (tylko "Jaskółki" xD)

kiedy idziemy na mecz?:D

knyss 
Przyjęty

Wysłany: 2015-08-13, 13:49   

fankarocka napisał/a:
Rozumiem że jesteś fanem Realu Madryt ? No cóż każdy lubi to co lubi. Nie mowie ze nie lubię Realu jednak nie podoba mi sie ich np. polityka transferowa lub chociaż by zachowania kibiców.
Gdybym był fanem Realu, to nie czepiałbym się tego, że Barcelona przynudza zwycięstwami po 5-0, bo Real też to regularnie robi. Akurat politykę transferową Real ma świetną, tylko niepotrzebnie kupują zawodników, którzy potem idą szybko w odstawkę, a kibicom się nie kibicuje, tylko piłkarzom. Ja preferuję wąskie boiska ligi angielskiej, na których nieraz różnica klas między zespołami z czołówki, a dolnej części tabeli jest niewidoczna.

fankarocka napisał/a:
Jaskółki to z jakiego miasta klub ?
Z Tarnowa

Dafne napisał/a:
bo jeśli ktoś twierdzi, że po jakichkolwiek studiach ma zagwarantowaną pracę z marszu i rynek pracy czeka na niego z otwartymi ramionami, to jest w błędzie.
Oczywiście, że nie ma, ja miałem na myśli raczej coś innego. W ostatnich latach otwarto po humanistycznej stronie tak wiele kierunków-zapychaczy, żeby studenci napychali kabzę uczelniom, że ciężko znaleźć pracę gdziekolwiek, aby papierek z ich ukończeniem pozwalał przekonać pracodawcę (może poza samym faktem, że się ma papierek, ale co nam nim pisze to już specjalnie się nie patrzy).
Ale co do cyferek, to filozof mówił mi, że z jego kierunku jest teraz 0,5% bezrobotnych, bo od początku nastawiano ich na to, że same studia niczego im nie zapewnią i aby zdobyć pracę będą musieli dołożyć więcej od siebie.

aniulek napisał/a:
kiedy idziemy na mecz?:D
Hmmm, ja mam w sumie bliżej do Krakowa na Wandę, gdzie zresztą będę na meczu za tydzień w pracy, ale potem mam czas podczas play-off, bo Wanda tam nie wejdzie, a Unia pewnie tak. :crazy:

aniulek 

Wysłany: 2015-08-13, 14:09   

knyss napisał/a:
Hmmm, ja mam w sumie bliżej do Krakowa na Wandę, gdzie zresztą będę na meczu za tydzień w pracy, ale potem mam czas podczas play-off, bo Wanda tam nie wejdzie, a Unia pewnie tak.

na Wandzie nie byłam, ale znów dalej mam. :P
w niedzielę derby, jakby nie to, że do pracy muszę to bym Ci nie darowała:D
jadą, mam nadzieję. ;) byle nie zepsuli!:D

Dafne 
Wiarygodny

Wysłany: 2015-08-13, 22:50   

Knyss, jeśli chodzi Ci o kierunki typu (Dafne sprawdza na stronie) kognitywistyka (podkreśla mi na czerwono), to i ja nie potrafię dostrzec w tym sensu. Wszystko jednak zależy od uczelni. Stanowczo na mojej za dużo jest kierunków społeczno- humanistycznych. A szkoda.

Nigdy jednak nie widziałam sensu studiowania filozofii. Dopiero potem doznałam cudownego olśnienia- studia nie gwarantują cholernej roboty. Powtarzałam sobie to przed lustrem codziennie, żeby w końcu dotarło.

Odpowiedz do tematu