=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaprzysiężenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-08-06, 10:38   Zaprzysiężenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy

O 10:04 Andrzej Duda został Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. 10:04 = 10+4 = 15, tego dnia zakończył urzędowanie w Ministerstwie Sprawiedliwości, był to rok 2007. 2015 - 2007 = 8, a 8 sierpnia runął najwyższy na świecie maszt radiowy I programu Polskiego Radia w Konstantynowie. Zbieg okoliczności?

A tak całkiem serio: jak oceniacie orędzie? Czy Duda będzie lepszym prezydentem niż Komorowski?
Czy uda mu się doprowadzić do obniżenia wieku emerytalnego?
(To w sumie pytanie o to, czy PiS wygra wybory na jesieni). :crazy:

Zapraszam do dyskusji.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-06, 17:08   

To się okaże,przecież wiemy nie od dzisiaj,że każdy zanim się dostanie na "stołek" pobiecuje złote góry, a potem jest jak zawsze.Pożyjemy - zobaczymy.

TypowoNegatywny 
Indywiduum
Nitj'sefni

Wysłany: 2015-08-06, 20:03   

Problem jest taki, że póki co rządzi PO i będzie torpedować wszystkie pomysły Dudy. Jeśli po wyborach nic się nie zmieni, to chłopak wiele nie zdziała. Sam na niego głosowałem, jednak nie był to głos na Dudę, a głos przeciwko Komorowskiemu. Pożyjemy, zobaczymy.

gg

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2015-08-06, 22:07   

Czasem miałam wrażenie, że każdy byłby lepszym prezydentem od Komorowskiego. :crazy: Cóż, Dudzie pozostaje dać kredyt zaufania i zaczekać co będzie po wyborach jesienią. Poza tym, dajmy chłopu szansę podziałać; niektórzy chcieliby, żeby już zaraz wszystko spełnił, najlepiej dzień po wynikach drugiej tury.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-08-06, 22:28   

unreal, szast prast :crazy:

Już polubiłam prezydenckie transmisje na żywo, mógłby założyć wideobloga. I tak, taka forma docierania do ludu wydaję mi się jak najbardziej skuteczna. Żywię nadzieję, że na tyle skuteczna, aby podbić na jesień. Niech się sflaczałe, gburowate komuchy pałują. Nara betoniara.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Wysłany: 2015-08-12, 09:54   

unreal napisał/a:
Czasem miałam wrażenie, że każdy byłby lepszym prezydentem od Komorowskiego. :crazy: Cóż, Dudzie pozostaje dać kredyt zaufania i zaczekać co będzie po wyborach jesienią. Poza tym, dajmy chłopu szansę podziałać; niektórzy chcieliby, żeby już zaraz wszystko spełnił, najlepiej dzień po wynikach drugiej tury.

Niestety,okaże się w "praniu" jak będzie, Prezydentów mieliśmy już paru i zawsze wszyscy o przedwyborczych obietnicach zapominali,a jak widać nie żyje się lepiej,tylko niestety coraz gorzej, no może nie wszyscy, ale większość. Niestety.

knyss 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-12, 11:49   

Borcejn napisał/a:
(To w sumie pytanie o to, czy PiS wygra wybory na jesieni).
Na to pytanie jest raczej oczywista odpowiedź, mnie zastanawia co innego - czy PiS wygra na tyle, żeby rządzić samodzielne, czy będzie wchodzić w koalicję. Jeśli jednak to drugie, to i tak uważam, że będzie optowanie za obniżeniem wieku emerytalnego, bo na razie na horyzoncie w kolejce do parlamentu poza PiSem i PO stoją tylko Kukiz z jego ruchem, a tam zapewne związkowcy, którzy będą stanowić mocną siłę nie odpuszczą tego postulatu, jeśli zaś byłby to PSL (wiem, że teraz kiepsko stoją w sondażach, ale tak jest zawsze, potem w wyborach przekraczają to magiczne 5%), to wiadomo, że oni zaakceptują wszystko, co im się podsunie pod nos jako partia bez programu z jedyną ideą trzymania się anonymousów na ciepłych posadkach.

Generalnie dopiero co mieliśmy 6 lat, gdzie rząd i prezydent mieli wspólne interesy, teraz na chwilę mamy sprzeczność, by już na jesieni powrócić do tego samego stanu rzeczy (tylko ciut innymi interesami) i znowu 4 lata nudów i zgodności.
Ech, niewesoły ten żywot strażnika żyrandola, a same wybory najmniej pasjonujące ze wszystkich. :crazy:

Vrsi 
Osadnik

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-12, 17:01   

Pan Andrzej Duda obiecywał wiele a być może z tego nic nie będzie! Obecnie Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości w sejmie a Platforma Obywatelska jest sceptycznie nastawiona na podwyższenie kwoty wolnej od podatku i obniżeniu wieku emerytalnego. Według mnie wszystko jest do zrobienia i życzę Pany Dudzie żeby był lepszym prezydentem bo jego obietnice mogą zmienić Polskę na lepsze.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2015-08-14, 06:49   

Na ten obniżony wiek emerytalny to nie wiem czy się warto tak napalać. Wiecie chyba, że podwyższenie go nie jest wynikiem nieudolnych i złośliwych rządów, tylko logiczną konsekwencją naszej demografii? Z pustego i Salomon nie naleje, ale to już chyba można prowadzić dysputy na temat samego programu emerytalnego.
Co do samego Dudy, naprawdę cieszę się, że prześcignął Komorowskiego. No i jeśli PiS wygra na jesień będzie to znaczyć poprawę, nie tak znowu, żeby oni super świetnie rządzili, ale jak mamy w polskiej gospodarce oscylację wokół regresu i szczytu, to oni cyklicznie mają tendencję do obejmowania władzy akurat w czasie wychodzenia z fazy kryzysu. Jeśli to dobrze wykorzystać, to będzie się wszystkim żyło w porządku. Nie jakoś wspaniale, ale w porządku.

gg

Odpowiedz do tematu