=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile razy w ciągu dnia chcesz się zabić?
Autor Wiadomość
Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-05-03, 00:00   Ile razy w ciągu dnia chcesz się zabić?

Jesteśmy młodzi, przewrażliwieni, nasze przeżycia skupiają się na silnych emocjach, emocje na samopoczuciu, itd.itd. Paradoksalnie, jest to bardzo lekki temat, nie trzeba się przy nim specjalnie wysilać, należy odpowiedzieć sobie i mnie na pytanie "Ile razy w ciągu dnia myślisz o śmierci" w kategoriach Pie*^&%lę, nie robię..
To tak na rozgrzewkę.
A potem..

... zastanowić się, czy zwracacie w ogóle uwagę na uczucia? Przeżywacie je tak, jakbyście chcieli? (Albo tak jak czytacie w książkach / obserwujecie na filmach.) Denerwować się, waląc głową w ścianę, cieszyć skacząc pod sufit, kochać ponad wszystko? To naprawdę się dzieje, czy to tylko jakieś napuchnięte wymysły?

Zapraszam humanistów i ludzi z naburmuszoną wyobraźnią.

buciki
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2015-05-04, 01:48   

Zabić?! Często myślę o ucieczkach, gwałtownych zmianach, ruchach - popadam ze skrajności w skrajność, ale samobójstwo nigdy nie wchodzi w grę. Jestem narcyzem, egocentrykiem i świat się skończy kiedy ja się skończę! Jestem zdania, że właśnie życie polega na przeżywaniu. Dużo uczuć, emocji i szczerości.
Trzeci rok "żyję w drodze", tzn turystyka zarobkowa. Przerobiłem masę ludzi, zdarzeń i miejsc. Gdybym teraz miał się budzić jak moi znajomi, ze skończonymi studiami i tytułami w jakichś takich nijakich życiach, to bym może myślał o śmierci. Ale kurwa zawsze myślałem jak przeżyć i na tym polega różnica. Ludzie są rozpuszczeni jak dziadowski bicz. Udało mi się "spłacić" przeszłość, odłożyć środki na przyszłość, a teraz rozkoszuję się chatką nad jeziorami i słońcem. Czasem brakuje mi oparcia w postaci drugiej połówki, czy momentów kiedy mogę opuścić nieco gardę przed ludźmi, ale jeszcze przyjdzie na to czas. Czy jestem szczęśliwy? Nie wiem sam, ale nasze życia są zbyt cenne, żeby je kończyć - szczególnie, że jesteśmy młodzi i wszystko zależy od nas.
Poza tym gdy ktoś myśli o samobójstwie, to chyba nie ogranicza go już nic. Pierdolić konwenanse, zachcianki innych, zasady, oczekiwania. Zrzuć z siebie ciężar społeczeństwa.

Renastazia 
Przybysz
Abra Kadabra

Wysłany: 2015-05-04, 17:03   

Cytat:
... zastanowić się, czy zwracacie w ogóle uwagę na uczucia? Przeżywacie je tak, jakbyście chcieli? (Albo tak jak czytacie w książkach / obserwujecie na filmach.) Denerwować się, waląc głową w ścianę, cieszyć skacząc pod sufit, kochać ponad wszystko? To naprawdę się dzieje, czy to tylko jakieś napuchnięte wymysły?

W filmach to zawsze wygląda inaczej niż w życiu. Tu nie ma żadnego porównania. Czasem ludzie mają rożne zaburzenia i nie potrafią ocenić emocji innych. Ba ! Są ludzie którzy nie potrafią wyrażać żadnych emocji ! Podczas uszkodzeń mózgu można zauważyć zmiany w osobowości. Ludzie całkowicie tracą siebie i nie są zdolni do życia w społeczeństwie.

Cytat:
Poza tym gdy ktoś myśli o samobójstwie, to chyba nie ogranicza go już nic. Pierdolić konwenanse, zachcianki innych, zasady, oczekiwania. Zrzuć z siebie ciężar społeczeństwa.

Hehe, ograniczenia społeczeństwa to przede wszystkim - religia - edukacja w szkołach pozostawia wiele do życzenia, można było by dać różne kola ale fundusze są za małe - kulawa polityka (chyba, że mi się zdaje)

Sami też do tego doprowadzamy zgadzając się an wszystko co daje władza. Może nasz naród jest taki z powodu tylu wojen ?

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-05-07, 21:20   

buciki, w sumie chodziło mi o takie skrajnie dziwaczne myśli.
Można to rozwinąć do: (dla przykładu) Co się stanie jak wlezę teraz pod koła tego samochodu? albo położę się na torach. Nie w sensie samobójstwa, ale przekraczającej ludzkie pojęcie adrenaliny. Podobnie ze zmęczeniem, różnie interpretowanym (fizycznym np. w pracy i psychicznym np. w relacjach partnerskich). Ile wytrzymam? W którym momencie się poddam? No i kwestia jak to zrobię. Jak ucieknę od dotychczasowego życia.

Bonda 
Kumpel
Kla wróciła !

Bananów: 12
Wysłany: 2015-05-09, 07:16   

Myślę tak 100 razy dziennie, po czym zabieram się do pracy z podwójną siłą. Ciężko jest mnie złamać i jak coś robię to staram się włożyć w to całe serce. Wiadomo w życiu są też takie chwile gdzie człowiek całkowicie się poddaje i potrzebuje czasu żeby nabrać energii i wrócić do działania.

A co do uczuć to jest z tym u mnie źle. Nie potrafię pokazywać uczuć a już tym bardziej o nich rozmawiać. Taki ze mnie niedorozwuj emocjonalny. Za dużo osób mnie w życiu skrzywdzilo. Dlatego chowam swoje emocje w kieszeń. ;)

Wybaczcie brak przecieków i błędy ale nie ogarniam jeszcze mojego telefonu ;(
Wyjmiesz to, co włożyłeś.
Otrzymasz w zamian to, co dałeś.

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-05-17, 14:22   

We mnie drzemie ukryta Anna Karenina i pociągi skrycie wywołują u mnie rozważania samobójcze..

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

ssuw 
Osadnik

Wysłany: 2015-07-15, 10:32   

Idźcie do psychologa. Serio, to nic złego. Choćby do takiego szkolnego
Musicie być pro aktywni czyli sami sobie skonstruować ciekawe i szczęśliwe życie (nie mówię, że to proste) A nie reaktywni i oczekiwać, że samo się coś zmieni, że tak po prostu będzie zajebiście. Psycholog jest od tego by Wam w tym pomóc, więc bądźcie proaktywni i zróbcie 1wszy krok ku lepszemu odwiedzając go :)

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-07-16, 00:02   

ssuw, obawiałam się takiej interpretacji tematu.
Zahaczyłam o ten wątek też dlatego, że mało kto tu jeszcze chodzi do szkoły i ma tak radykalne wahania nastroju jak to bywa w okresie nastu lat (chociażby w gimnazjum). Dążę do tego, że jesteśmy już na tyle dorośli by zdawać sobie sprawę, iż śmierć to nie jedno z wyjść (szczególnie, gdy coś nie idzie po naszej myśli), a raczej coś dopuszczalnego na kiedyś.

Swoją drogą ciekawe, na jakim etapie świadomości o czyhającej śmierci jest każdy z nas. Jak, tak naprawdę, jesteśmy przygotowani na swój ewentualny koniec. Czuję, że gdzieś to już tu było, z lenistwa nie sprawdzę.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2015-07-18, 15:14   

Nie jestem już młoda, więc nie mam myśli samobójczych. Czasem chcę wyjść z siebie i nie wrócić, ale to chyba co innego :crazy:

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2015-07-28, 23:38   

Nieprawda Monia, to podprogowy :crazy:

Jakies pietnascie razy zapewne, ale generalnie jak na mnie to i tak nieduzo, robie postepy, albo z wiekiem sie tak nie pierdziele, sama nie wiem :crazy:

Jesli zas chodzi o emocje, to musze je wazyc. Przezywam je na swoj sposob, nie zawsze sobie pozwalam na pelne ich okazywanie, czasem musze sie trzymac za wszystkich i szlag moze trafic, ale trzeba i juz. Aczkolwiek w jakis sposob mi to odpowiada.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-08-02, 16:58   

W ciągu dnia nie chcę się zabić. W ciągu nocy też nie.
Jest gros recept na złe samopoczucie: seks, rower, krokodyl...

Dafne 
Wiarygodny

Wysłany: 2015-08-03, 08:26   

Długo nie potrafiłam emocji ukazywać, wszystko kisiłam w środku i bylam przez pewien czas aspołeczna. Potem jak już podrosłam i wyszłam z wieku buntu, to to przyszło samo, wraz z nowym partnerem (tym razem normalnym).
Ale w dalszym ciągu ciężko mi przyznać się przed sobą, że cos mnie boli, że mi smutno. Rzadko mi smutno, wolę to przekuć w złość.

O śmierci nie myślę aż tak często. Bardziej pochłaniają mnie narodziny... xDD

powidlo 

Wysłany: 2015-08-03, 12:39   

Ej, ale to moze dosyc dzwinie zabrzmi, ale dlaczego kazdy laczy chcec samobojstwa ze zlym samopoczuciem? To tak jak powiedziec, ze depresja jest wtedy kiedy ci smutno,

Ja sie czuje calkiem niezle jak mysle o smierci :crazy:

Dafne 
Wiarygodny

Wysłany: 2015-08-03, 12:56   

Ach, faktycznie, no takie uproszczenia chyba. :D

Zawsze, gdy myślę o kimś, kto myśli o śmierci, oczami wyobraźni ukazuje mi się smutne emo z rooshową żyletką w ręku. Nic na to nie poradzę. :crazy:

powidlo 

Wysłany: 2015-08-03, 12:57   

Mam srebrna :cry:

Odpowiedz do tematu