=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Whisky
Autor Wiadomość
The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Bananów: 10
Wysłany: 2015-03-26, 22:55   Whisky

Woda życia :crazy: Są tu jacyś smakosze ów cieczy?

Blendy, szkockie, bourbony które polecacie ? Ilu letnie są najlepsze? Pijecie czystą, z odrobinką wody czy może mieszacie z colą [wy niechluje] bądź innym szambem niegodnym połączenia ze szlachetnym trunkiem.

Zapraszam do dzielenia się przygodami, doświadczeniem oraz wszystkim :crazy:

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-03-27, 05:13   

Poczęstowali mnie ostatnio Jackiem Danielsem.
Smakowało jak perfumy z biedronki. :crazy:

Bonda 
Kumpel
Kla wróciła !

Bananów: 12
Wysłany: 2015-03-27, 13:32   

Uwielbiam ! 50 ml rudej, dwie kostki lodu i cytrynka ! Nie ukrywam, że jeżeli idę na domówkę i pijemy whisky to dość często mieszam ją ze spritem.

Mam w pokoju niezłą kolekcje ów trunków np: 12 letni Ballantines, 12 Grants, Grants Signature, Jack klasyczny, miodowy i kilka zwykłych klasycznych buteleczek.

ah RUDA <3
Wyjmiesz to, co włożyłeś.
Otrzymasz w zamian to, co dałeś.

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Wysłany: 2015-03-27, 14:52   

Borcejn napisał/a:
Poczęstowali mnie ostatnio Jackiem Danielsem.
Smakowało jak perfumy z biedronki. :crazy:

Nie wnikam skąd znasz smak perfum z biedry :crazy: Golden Locha mogłeś z biedry wypić :crazy: :crazy:

Jak już pić whisky to tylko czystą z dwiema/trzema kostkami lodu! Picie z colą toż to istna profanacja ! Ostatnio zasmakowałem w Black Label z rodziny Johnny Walkera ,nie gryzie w gardło jak Jack Daniels, nie czuć tej karmelowej nuty jak to w przypadku Red Label ale też nie jest taki damski jak Ballantines finest. Miałem okazję też napić się Gold label ale nie porywa zbytnio tak jak go reklamują, za to kurewsko drogi Blue Label - 0,7 w okolicach 600zł to już jest perełka. Niestety tylko od wielkiego dzwonu jest mi dane się napić :crazy:

Ah ta herbatka :crazy:

Bonda 
Kumpel
Kla wróciła !

Bananów: 12
Wysłany: 2015-03-27, 15:38   

The man napisał/a:
Blue Label - 0,7 w okolicach 600zł to już jest perełka.

serio? a coś takiego stoi w moim pokoju ;O

The man napisał/a:
Golden Locha

zajebista jest !
Wyjmiesz to, co włożyłeś.
Otrzymasz w zamian to, co dałeś.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-03-27, 20:28   

o fuj!
dwa razy piłam, raz samą, raz z colą bo mi podstępnie chłopak powiedział, że to sama cola i nawet mimo kataru poczułam ten okropny smak.
Na sylwestra 2013/14 znajomy powiedział nawet, że jakby ziemi wódką zalać to by to samo było... i racja! :crazy:

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Wysłany: 2015-03-27, 20:48   

aniulek napisał/a:
o fuj!

Wiem, wiem bimber lepszy :crazy: Nic się nie może równać smakiem z berberuchą pędzoną na tyle domu, 70% bez popity i jazda :crazy:

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-03-28, 13:08   

The man napisał/a:
bimber lepszy

raz tylko piłam... smak nie powala, ale można pić ekonomicznie, kopie od razu. :crazy:

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-03-29, 19:01   

Ostatnio zasmakował mi czysty JB z limonką i tego się trzymam ;)

Edit: czuję się totalną ignorantką bo mi chivaska nie smakuje i jestem za to szykanowana.

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Wysłany: 2015-03-29, 19:43   

Laudersa ktoś smakował? Ostatnio zobaczyłem litrową butelkę za 60 zł :crazy: Rok temu jak wracałem promem ze Szwecji to sobie zakupiłem, powiem tak.. po kilku kielichach nie wiedziałem czy sztorm czy faza :crazy: Dodam, że tam kosztował 50zł ,dziwne co nie ? :crazy:
W smaku podobny do Ballantines`a ,w konsystencji do sików ,kolor herbaciany [jak ktoś nie wie jaki to kolor, to Borcejn ostatnio jakiś głupi filmik nagrał i tam pokazuje :crazy: :crazy: ] wąchać nie wąchałem, bo się wąchać nie powinno. Jednak z całego serduszka polecam.
Jebnijcie moje zdrowie :crazy:

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2015-03-31, 20:41   

Ostatnio się przekonałem do ballantinesa z colą i nie powiem, napiłbym się takiego fajnego czegoś.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-06, 11:23   

Będąc u rodziny w Szkocji - próbowałam Whisky - wszystko byłoby dobrze,gdyby nie ten zapach, z tym, że w Szkocji wiadomo Whisty są oryginalne,nie to co u nas w monopolowych sklepach.

Avis 
Przyjęty
nieposkromiona

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-08, 16:13   

Tylko z colą. J&B i Ballantines. Kompletnie się na tym nie znam i myślę, że bym nie rozróżniła, ale to najczęściej jest w promocji w pobliskim Tesco.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2015-08-08, 19:46   

Ballantinesy, Red Labele i Golden Lochy to z tych co wymieniliście plus jeszcze jakieś inne, ale żebym jeszcze spamiętała te marki... Najbardziej mi zasmakowała taka jedna podjeżdżająca miodem, może ktoś kojarzy cóż to za cudo?
Generalnie po trzech miesiącach regularnego częstowania mnie zaczęło mi to cholerstwo smakować, choć nigdy w życiu z ręką na sercu whisky w sklepie ani w barze nie zakupiłam. No i najsławniejszego Jacka Danielsa też jeszcze nie miałam okazji posmakować, ale matka moja ostatnio dała mi cynk, że jej podarowano w ramach łapówki, więc jak ją odwiedzę, to wam powiem jak wrażenia :crazy:

gg

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2015-08-08, 23:44   

Amb napisał/a:
Najbardziej mi zasmakowała taka jedna podjeżdżająca miodem, może ktoś kojarzy cóż to za cudo?

Jim Beam ma chyba wariant miodowy. A cola z jimem w puszce jest pyszniutka.

Bylem ostatnio w muzeum Jamesona w Dublinie (tak, wtedy, Fatjula), gdzie na koniec zwiedzania podano próbki whisky szkockiej oraz whiskey irlandzkiej i amerykańskiej. Odpowiednio: johnny walker, jameson i jack daniels. Najbardziej zasmakowałem w jamesonie, trzykrotna destylacja robi swoje. Johnny wali torfem, jack jest jeszcze do wypicia. W drinku raczej bym ich nie rozpoznał :crazy: ale same odróżniłbym.
Polecam wpis Rafała Ziemkiewicza o whiskey i whisky: https://www.facebook.com/...060393513995380

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Odpowiedz do tematu