=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory prezydenckie: maj 2015
Autor Wiadomość
Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-03-21, 19:31   Wybory prezydenckie: maj 2015

Temat jak najbardziej aktualny.

Jak oceniacie kampanie wyborcze tegorocznych kandydatów na prezydenta? O których jest chwilowo najgłośniej w mediach? Zrzeszacie się z jakimś konkretnym ugrupowaniem, może wpisaliście się już na listach poparcia? Jak przewidujecie majowe trendy? Jak to często dziennikarze pytają: będzie II tura?

Na razie tyle.
Żadnych sugestii do grodzkich ogórów. :crazy:

loneirus 
Osadnik

Bananów: 1
Wysłany: 2015-03-22, 04:03   

zostałem dwukrotnie zaskoczony:
    1) - wybory? znowu?
    2) - kandydaci? znowu?

tak czy siak, guzik się zmieni. już w założeniu kompetencje prezydenta głównie polegają na brylowaniu. dalej czekam, aż ludziki przejrzą na oczy, zwiną ten cały burdel i stworzą rzeczywistą monarchię, gdzie król/owa będzie autentycznie w służbie obywateli, a nie jak np. w dzisiejszych marionetkowych królestwach. demokracja umarła w atenach. dawno temu. to fakt historyczny.

w zasadzie nie czekałbym, ale jest mnie jeszcze za mało. trzeba momentu, aż głosowania będą się odbywały głównie przez sieć i zastosować jakiś inteligentny ddos. obawiam się, że inaczej się nie da. polacy zbytnio próbują naśladować innych, przez co sami odbierają sobie szansę.

Fajtula, wrzuć no jakąś listę tych kandydatów, albo chociaż jej ciekawszy fragment. zobaczmy kto to się próbuje załapać do ostatniego tu-154 jaki mamy.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-03-22, 11:08   

Tyku kandydatów jest, że sama też nie bardzo wiem czyje nazwiska ostatecznie znajdą się na karcie do głosowania.

Względy lokalne kazałyby mi zagłosować na Jarubasa, często gościa widuję na różnego rodzaju imprezach w gminie, dużo się tutaj o nim słyszy jako o maeszałku województwa i wiem, że pomaga. No i pochodzi stąd, swoją kampanię zaczynał wystąpieniem w miejscowości oddalonej od mojej o jakieś 15km.
Kukiz może sporo namieszać, pamiętam jego wypowiedź na koncercie polskich artystów dla ofiar tsunami (czy jakoś tak, nie umiem znaleźć)... W każdym razie chodziło o to, że innym próbujemy pomóc zbierając pieniądze, a u nas bieda piszczy. Zupełnie inna polityka niż wypowiedzi naszych m.in. o szczawiu w rowach.

Jedyny, na którego bym głosu nie dała to Korwin. Po europarlamencie.... wstyd!
Druga tura pewnie będzie, zbyt wielu kandydatów jest żeby jeden mógł zdobyć wymagany procent głosów.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-03-22, 20:35   

aniulek napisał/a:
Tyku kandydatów jest, że sama też nie bardzo wiem czyje nazwiska ostatecznie znajdą się na karcie do głosowania.

Doprawdy? Wystarczy spojrzeć na notowania. Przykro mi stwierdzić, ale na pewno np. panno Grodzkie ze swoim 1% nie uplasuje się w czołówce.

Jestem bardzo zdziwiona, że nie pokazują w telewizji co wyrabia Duda od trzech miesięcy. O małpowaniu szoguna Komorowskiego nie wspominając. :crazy:

loneirus 
Osadnik

Bananów: 1
Wysłany: 2015-03-22, 21:37   

więc to jest ta elita?

jeśli ten sondaż ma rączki i nóżki, to dogrywka jest możliwa, ale nic ponadto. ewidentnie brakuje świeżego powietrza, autorytetu. zapowiada się tym samym jedno wielkie nihil novi. gdzie się podział "człowiek z teczką"*? :roll:

* - Tymiński.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-03-23, 18:57   

W żadnym razie nie postawiłabym na jednym szczeblu Dudy i Komorowskiego i nie nazwała ich razem elitą. To poniżające.

Poniżające dla Dudy. Uważam, że to właśnie on jest takim powiewem świeżości. W ciągu trzech miesięcy wyprowadził wszystkich w pole. Wydawałoby się, iż pojawił się właściwie znikąd, okazuje się jednak, że może się pochwalić pokaźną przeszłością naukową i polityczną. W szybkim tempie skoncentrował wokół tysiące młodych, stawiając przy tym na tradycyjne, zgodne z wiarę katolicką idee, które popierają starsze generacje. I kto mi powie, że się nie da. Ten kandydat pokazuje, że można w niego wierzyć. Co w tym czasie robią inni? Komorowski buja się na japońskich siedziskach, Ogórek na poważne tematy wypowiada się jednym zdaniem Warto rozmawiać, a pozostali świecą oczami. :crazy: Skąd Komorbus (który notabene jeździ pusty)? Ano stąd, że sprzedał się pomysł Dudabusu w tej kampanii, skąd selfie Pani Ogórek? No powiedzcie mi kto wpadł na to pierwszy? Małpują kampanię Dudy, aż śmiech, co on robi w poniedziałek, reszta waruje i powtarza we wtorek. Ja wiem, że to może wsadzanie pozostałych kandydatów do jednego worka, np. Kukiza, który ma całkiem trafne i ciekawe poglądy, ale jak miły Bóg, obserwuję na bieżąco co się dzieje, sprawdzam po ilekroć wystąpienia tego i owego, w tym wszystkim trochę mi przykro, że tylko jeden człowiek naprawdę się tutaj stara. Polecam pooglądać sobie jego prezentację umowy prezydenckiej, wystąpienia na konferencjach czy spotkaniach z mieszkańcami, na które przybywa zawsze, z reguły codziennie objeżdża kilka miast danego województwa. I jeszcze raz niech mi ktoś powie, że się nie da.

aniulek 

Wysłany: 2015-03-23, 20:13   

Fajtula napisał/a:
Skąd Komorbus (który notabene jeździ pusty)? Ano stąd, że sprzedał się pomysł Dudabusu w tej kampanii (...) Małpują kampanię Dudy

akurat to pomysł platformy, bronkobus jeździł już w 2011, potem był tuskobus. I w tym wszystkim dudabus jakiś taki dziwnie znajomy i jakby zmałpowany.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-03-23, 20:30   

Wiedziałam, że w końcu ktoś się do tego przypieprzy. Normalnie jak dziennikarze z TVN24 :crazy: To nie jest normalne, to już obsesja. Dlatego "pomysł w tej kampanii", małpowanie również. Dokładne czytanie mile widziane.

Nie rozumiem, dlaczego ludzie (na forum też to widać) przyjęli kontrargumentację, polegającą wyłącznie na negacji. Gdzie normalna dyskusja? Gdzie wymiana spostrzeżeń? W przypadku wyborów... przecież tak naprawdę chodzi nam o to samo, o dobro nasze i naszej ojczyzny, dlaczego więc obrzucać się mięchem? Ja uważam, że Andrzej Duda to odpowiedni kandydat, ktoś inny, że to nawet Grodzkie, ale zachowajmy przy tym kulturę dyskusji.

Chciałabym się naprawdę dowiedzieć jakiego kandydata popieracie, dlaczego, co go wyróżnia, co jest w nim wyjątkowego, co dobrego zrobił dla Polski, co chce zrobić, jakie ma plany na przyszłość.

aniulek 

Wysłany: 2015-03-23, 20:59   

W tej kampanii? Bo wyruszył wcześniej, czy z jakiegoś innego powodu? Małpowanie to małpowanie.
Moim zdaniem w tej kampanii nie ma po prostu kandydata który by się liczył w wyborach, a który mógłby czymkolwiek kraj reprezentować. Duda zatańczy jak mu prezes zagra, czekają nas kolejne walki o stołki na zagranicznych konferencjach, bo ma jechać wyłącznie premier/prezydent, a drugi również będzie chciał?

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-03-23, 21:57   

Wiesz dlaczego to już obsesja? Bo przypierdzielasz się do srajkobusu, zamiast czerpać ze znacznie ważniejszej, pierwszej części mojej wypowiedzi. Z tym wiąże się brak kultury w dyskusji. Takie praktyki stosują np. tvnowscy dziennikarze, zamiast odnieść się do całości, tworzą zlepek z kilku słów i robią aferę.

aniulek napisał/a:
Moim zdaniem w tej kampanii nie ma po prostu kandydata który by się liczył w wyborach, a który mógłby czymkolwiek kraj reprezentować.

To smutne, że tak sądzisz. To smutne może być z dwóch powodów: albo narzekasz dla narzekania, albo rzeczywiście twierdzisz tak na podstawie obserwacji w oparciu o wiarygodne źródła.

Aniulek, wiesz doskonale, że to nie ma sensu. Generalnie powoli tracę wiarę w ten temat. Jeszcze wolniej w użytkowniczy wkład.

Dziękuję za posty. Czekam na jakieś inne opinie.

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-03-24, 12:46   

Ja głosuję na tego pana, bo jego fryzura przypomina mi Cruellę de Mon, dziękuję bardzo.

cd2.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 50.79 KB

oswiadczenie-majatkowe-adam-jarubas_21930849.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 41.51 KB

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

V 
Wiarygodny

Bananów: 9
Wysłany: 2015-05-05, 22:56   

Polityka naprawdę potrafi dzielić ludzi.

Gdy tak czytam te posty, to nie mogę uwierzyć w to co piszą takie mądre osobniki jak np Fajtula.
Dudabus? Srajbus? Selfie? Co to ma za znaczenie.
I serio? Duda? Czy Ty Fajtulo naprawdę wierzysz, że ten człowiek coś w Polsce zmieni?
Ja nie wierzę w ani jedno jego słowo.
Dlatego nieważne jest co ten człowiek mówi. On powie wszystko, by ten fotel zająć.
Szlag mnie trafia i krew mnie zalewa gdy widzę jak wielu ludzi mu wierzy (nie wspominając już o Komoruskim).

Oglądając dzisiejszą debatę polityczną jestem w kropce. Im więcej wypowiadają się niektóre osoby tym mniej na nich chcę zagłosować.

W chwili obecnej jestem rozerwany między praktycznie wszystkimi kandydatami (nie licząc kandydatów z bandyckich partii).

Marian Kowalski - byłem w absolutnym szoku gdy usłyszałem jak świetnie się ten facet wypowiada. Podobają mi się jego postulaty, jednakże brakuje w nich konkretów, precyzyjnych postulatów (w postaci konkretnych pomysłów na ustawy) i obawiam się, że bez wsparcia odpowiednich osób ciężko będzie temu Panu wyjść z jakąś konkretną inicjatywą ustawodawczą.

Paweł Kukiz - równe zaskoczenie, jak w przypadku Pana Kowalskiego. Mówi równie ciekawie i ma bardzo jasny, jednopunktowy program. Wydaje mi się jednak, że to za mało. Same JOWy moim zdaniem niewiele zmienią. Kolejnym, równorzędnym krokiem powinno być zaprzestanie finansowania partii politycznych (o czym również mówi, ale nie jest to w jego programie i to mnie martwi).

Grzegorz Braun - ten człowiek z początku odpychał mnie swoim monotonnym sposobem mówienia, ale gdy tylko się przysłuchałem jego wypowiedziom przychylniej na niego spojrzałem. Nie podoba mi się w nim opowiadanie o masonerii i żydach, ponieważ takimi hasłami moim zdaniem wielu do siebie nie przekona.

Janusz Korwin-Mikke - Janusz jak zwykle w formie, ale im więcej go słucham tym mniej jestem do niego przekonany. Mam podobne poglądy względem gospodarki, ale JKM to człowiek ekstremów i to co on zapowiada jest nierealne w krótkim terminie. Bardzo brakuje mi u niego bardziej precyzyjnego programu wyborczego (nie same "wszystko zlikwidować", tylko jak i w jak długim czasie).

Jacek Wilk - powiem szczerze, że nigdy nie słyszałem wypowiedzi tego Pana poza debatą, ale również wydaje się być w porządku. Niewiele mogę na jego temat powiedzieć.

There is still a voice I have yet to hear.

There are still words I have yet to remember.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-05-14, 01:13   

Komorowski jest moskiewskim pachołkiem, idiotą, który bez suflera i kartki nie potrafi nawet złożyć życzeń na urodziny. To człowiek powiązany z mafią KGB, GRU, który wraz z płk. Aleksandrem Lichockim chciał ukraść aneks do raportu Macierewicza (jego nazwisko pojawia się tam ponad 60 razy). Jako jedyny z PO głosował przeciw rozwiązaniu WSI. Dziadek „hrabiego”, niejaki Osip Szczynukowicz, w czasie wojny polsko-bolszewickiej był bolszewickim rezunem. Szlacheckie pochodzenie wynika z gwałtu, jakiego dopuścił się jego ojciec, Franciszek Ksawery Branicki, na córce popa z Białej Cerekwi.

A to na poprawę humoru:
https://www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw

PISEKTA
Przybysz

Wysłany: 2015-05-19, 20:23   

idiotoa fałsz i obłuda to DUDA, pacynka prezesa, a macierewicz jest psychiczny wystarczy na niego spojrzec ;]

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-05-19, 23:28   

Abstrahując od tej delikatnej sugestii dot. partnerstwa politycznego, jeżeli Twoja zdolność rozpoznawania chorób po samym wyglądzie daje skuteczność trafień większą niż ślepy strzał, to mógłbyś coś wnieść do psychiatrii. Wg mojej wiedzy, na forum nie mamy żadnego psychiatry, więc chyba źle trafiłeś. ;)

Odpowiedz do tematu