=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Katowice - dworzec nocą
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-01-19, 04:18   Katowice - dworzec nocą

Zrobiłem taką oto prostą animację ze zdjęć w technice HDR, dla ciekawych, jak wygląda dworzec w Katowicach pod osłoną nocy. ;-)

Animacja 6 MB... cierpliwości. :crazy:

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2015-01-19, 12:59   

Przejeżdżając przez Katowice zrozumiałem czemu się z nich śmiejemy. My - reszta Polski.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-01-19, 16:53   

Dworzec w Katowicach jest chyba jedynym miejscem w tym mieście które jako tako znam. Niezbyt lubię, uważam, ze jest szare, brudne i za głośne, ale dworzec akurat podoba mi się.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-01-20, 11:52   

cjelzurr, ?

aniulek napisał/a:
Niezbyt lubię, uważam, ze jest szare, brudne i za głośne, ale dworzec akurat podoba mi się.

Rzeczywiście, region nie jest zbyt klimatyczny, przy okazji strasznie zaniedbany, ale to wcale nie jest tak, że nic tam nie ma, trzeba się rozejrzeć. To jest Śląsk, a nie Mazury, region przemysłowy, totalnie zindustrializowany.
Nawet jeżeli jest sobie brzydki, jak się przejdzie kawałek od centrum, za AWF-em np. jest piękny, przeogromnych rozmiarów park, żywego ducha, szczególnie w lecie można odpocząć na kawałku zielonego. Dla smakoszy herbat, kaw i innych napojowych rewelacji, koło Kościoła na rynku jest mnóstwo "poukrywanych" kawiarenek, pijalni, studenci nie narzekają.
Też mnie to denerwuje, że jadę tam to dostaję ksztuśca, tak tam brudno, ale z drugiej strony nie ma takiego innego miejsca w Polsce, nie ma takiej kumulacji miast, tak charakterystycznych ludzi.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-01-20, 14:16   

Fajtula, ja znam tylko drogę Dworzec PKS - PKP, Mikołowska - PKP i plac Andrzeja ale to akurat zaraz przy PKP to nie ma się czym chwalić. I ten taki kawałek zieleni naprzeciwko ING, często tam siedzieliśmy czekając na mój autobus do domu.
I wygląda na to, że więcej nie poznam, przynajmniej na razie, bo znalazłam wygodniejsze połączenie Kraków - Zabrze i do Katowic już mi nie po drodze. Ale kto wie, może kiedyś wybierzemy się na wycieczkę tam. Albo na giekse jak z Wisłą grać będzie. :crazy:

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2015-01-20, 14:18   

Ja lubię Katowice. Polubiłam je całkiem niedawno, bo jeszcze jakiś czas temu kojarzyły mi się tylko z brudem szarych blokowisk i sfabrykowanym Śląskiem. To stosunkowo nowe miasto, więc nie ma je za co winić, że nie znajdzie się w nim klimatu starych miast, bogatych w średniowieczne zabytki. Myślę, że za parę lat Katowice mogą serio stać się nowoczesnym miastem, ja wierzę. :crazy:

memberla 
Przybysz

Wysłany: 2015-03-10, 12:08   

Bardzo fajna animacja, też muszę się nauczyć takie robić :)

Epilogowa 
Przyjęty
Skrzypek na dachu.

Bananów: 2
Wysłany: 2015-03-14, 18:44   

Czytając temat myślałam, że będzie chodziło o specyfikę tego miejsca, a tu proszę, borcejnowe talenty!
Przypomniało mi się, kiedy koleżanka opowiadała mi, jak o 4 rano wracała z dworca i szedł za nią jakiś psychopata.

fibi 
Przybysz

Wysłany: 2015-05-21, 13:52   

Fajny klimat tam.

Dafne 
Wiarygodny

Bananów: 3
Wysłany: 2015-11-20, 23:43   

Ogólnie, fajnie by było, gdyby Katowice stały się fajniejsze w dzień niż w nocy, bo od pewnego czasu słyszę zachwalania Katowic nocą, światełka na Spodku czy NOSPR, ale do cholery... to nie są całe Katowice :D. A co z pięknym i klimatycznym Nikiszowcem? A co z Giszowcem? A Dolina Trzech Stawów? Katowice to nie tylko centrum. Jakby zamknąć jedno oko, to w sumie w przypadku tej ostatniej dzielnicy, dosyć blisko do tych Waszych Mazur :crazy:

Mi się za to dworzec niezbyt podoba, choć i tak jest fajniejszy, niż był. To, co bym z Katowic wyeliminowała to spore występowanie włóczęgostwa, szczególnie po tym jakże słynnym dworcu. A Cyganie to już prawdziwa bolączka śląskich miast, szczególnie Bytomia i Katowic.

Ja może powiem tak... ktoś, kto nie ma pojęcia o Śląsku i patrzy na ten region z perspektywy narosłych stereotypów, będzie nie lubił Katowic i postrzegał je jako brudne, szare i brzydkie. A to akurat może być opinia kogoś, kto był w tym mieście przejazdem i ma małe pojęcie o historii regionu czy specyfice śląskich miast. Śląsk po prostu trzeba kochać, by się nim zachwycić. :P

Jako rodowita Ślązaczka mam pewien sentyment do Katowic, są one różnorodne, w niektórych częściach fantastycznie zalesione, w niektórych bardziej miejskie. Nie spodziewajmy się jednak cudów po tym miejscu, bo jeśli ktoś będzie chciał podziwiać przyrodę, to pojedzie sobie w Bieszczady, nikt przecież nie zmusza na wycieczki po Katowicach. Mam do nich parę zastrzeżeń, mieszkać w centrum bym nie chciała, ale może jak w końcu skończą budowę rynku, to wizerunek trochę się poprawi.

unreal napisał/a:
Ja lubię Katowice. Polubiłam je całkiem niedawno, bo jeszcze jakiś czas temu kojarzyły mi się tylko z brudem szarych blokowisk i sfabrykowanym Śląskiem. To stosunkowo nowe miasto, więc nie ma je za co winić, że nie znajdzie się w nim klimatu starych miast, bogatych w średniowieczne zabytki. Myślę, że za parę lat Katowice mogą serio stać się nowoczesnym miastem, ja wierzę.
Bardzo mnie cieszy taka opinia, jednak uważam, że nowoczesność w przypadku Katowic... może ocierać się o przaśność. Faktycznie, zabytków mi trochę brakuje, bo poza paroma pomnikami upamiętniającymi powstania śląskie, ciężko z jakimś historyzmem w tym mieście. Ale sądzę, że nie ma co patrzeć w przeszłość. Byleby nie zrobili mi z Katowic jakiegoś Berlina czy Warszawy!

Jarumare 
Osadnik

Wysłany: 2016-02-18, 08:51   

Z tym się zgadzam, Katowice ciągle się rozwijają i są w centrum bardzo atrakcyjne. W każdym bądź razie w kwestii rozrywki nie brakuje niczego. Od kręgli po teatr.

ewa78 
Przybysz

Wysłany: 2016-02-25, 14:22   

Super teraz on wygląda.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2016-03-06, 20:08   

Mnie się bardzo podoba nowy dworzec w Katowicach, nie ma porównania do tego co było tam kiedyś, jak jeszcze jeździłam kilka lat temu. Teraz można powiedzieć, że katowicki dworzec wygląda naprawdę nowocześnie.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2017-04-05, 21:53   

Dafne napisał/a:
Ogólnie, fajnie by było, gdyby Katowice stały się fajniejsze w dzień niż w nocy, bo od pewnego czasu słyszę zachwalania Katowic nocą,

Tendencja chyba uległa zmianie, teraz to w nocy brakuje wrażeń.

Dafne napisał/a:
Mam do nich parę zastrzeżeń, mieszkać w centrum bym nie chciała, ale może jak w końcu skończą budowę rynku, to wizerunek trochę się poprawi.

Leżaczki? Brukowany strumyczek? Budki ze śląskimi oscypkami? :D

Śląsk buduje mi wspomnienia, trochę jak album ze zdjęciami.

Odpowiedz do tematu