=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Papierosy
Autor Wiadomość
TypowoNegatywny 
Indywiduum
Nitj'sefni

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-04, 00:36   

Ja palę coraz więcej, duża paczka dziennie schodzi. Kawa i papieros na początek dnia, to już norma. Od dłuższego czasu praktycznie tylko niebieskie Lucky Strike

gg

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-08-04, 12:08   

TypowoNegatywny napisał/a:
Ja palę coraz więcej, duża paczka dziennie schodzi. Kawa i papieros na początek dnia, to już norma.

To niezdrowe, wrzodów można dostać!:>

Ja dalej nie palę, nawet dzięki mojej paplaninie jakie to faje są okropne i śmierdzące mój rzucił ponad miesiąc temu i dzielnie się trzyma. A mówią, że gadaniem się nic nie zdziała. :crazy:

Dafne 
Wiarygodny

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-04, 13:40   

Rzuciłam palenie 13 października 2014 roku. Przez ten czas zapaliłam dwa razy. Raz na wycieczce, ale to były 2 buchy. A raz całego, ale nie zapomnę tego, jak bardzo po tej fajce bolał mnie brzuch.

I jestem dumna z siebie, że rzuciłam fajki.

jeruka9-san 
Indywiduum

Wysłany: 2015-08-05, 08:09   

paliłem po tym jak przez "jaranie" zaczeły mi się robić dziury w mózgu (luki w pamięci)
ale i tak czesto jak widze palacza i palony tytoń nachodzi mnie chętka uzależnienie zostaje na zawsze :crazy:

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Wysłany: 2015-08-06, 11:15   

Paliłam,paliłam i to dużo, ale kiedyś trzeba było pójść po rozum do głowy, raz,że chodziło mi o zdrowie,a dwa o poniesione koszty - wiadomo papierosy z roku na rok są droższe. :-)

Dafne 
Wiarygodny

Wysłany: 2015-08-06, 23:22   

ciasteczko napisał/a:
chodziło mi o zdrowie,
To może być dobry motywator do rzucenia fajek. Również przez to zdecydowałam się rzucić po ponad trzech latach palenia. W skrócie: miałam kłopoty z oddychaniem, kondycja siadła mi do zera i odczuwałam boleści w okolicach mostka.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Wysłany: 2015-08-08, 13:31   

Dafne napisał/a:
ciasteczko napisał/a:
chodziło mi o zdrowie,
To może być dobry motywator do rzucenia fajek. Również przez to zdecydowałam się rzucić po ponad trzech latach palenia. W skrócie: miałam kłopoty z oddychaniem, kondycja siadła mi do zera i odczuwałam boleści w okolicach mostka.

I z każdym dniem byłoby coraz gorzej - mądra decyzja

Avis 
Przyjęty
nieposkromiona

Wysłany: 2015-08-08, 16:10   

Od czasów liceum mam tak, że palę na imprezach, do alkoholu. Na co dzień ten zapach mnie odrzuca. Właściwie w szufladzie mam kilka rozpoczętych paczek LM Forwardy cienkie, bo kiedy idę na imprezę to o nich zapominam i muszę kupić nowe.. :crazy:

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2015-08-09, 17:19   

Okropną sprawą w moim przypadku jest to, że papierosy sprawiają, że socjalizuję się ze społeczeństwem. Pobyt raz dziennie na palarni sprawia, że mam już teraz w pracy znajomych, którzy mówią "cześć" i można z nimi pogadać, coś was łączy, mimo, że jest to głupi nałóg. No a jak już wiedzą, że mogą do ciebie przyjść i wyrwać cię na 5-minutowego papieroska, to istotnie przychodzą, i to już czasem nie naraz, więc musisz zapalić z jedną koleżanką, potem z drugą... Ale gdy już siedzicie sobie na parapecie i dmuchacie sobie nawzajem dymem w twarz, okazuje się nagle, że lubicie ten sam zespół albo zaczynacie obgadywać szefa, opowiadacie sobie jak spędziliście weekend, wymieniacie przepisy na dobre smoothie... zaczynają się dziać rzeczy, których normalnie by nie było, bo tak ogólnie to nieśmiały człowiek jestem.
I chociaż papierosy dawno temu przestały mi smakować, bo chyba więcej strychniny tam teraz dają, to zawsze mam w zanadrzu paczkę jakby trzeba było zapalić do towarzystwa. Trochę chore, ale cóż.

gg

Vrsi 
Osadnik

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-11, 17:51   Papierosy niszczą życie.

Witam.
Papierosy niszczą życie. To że się truje siebie to nie wszystko bo jak ma się dzieci to i ich. Co z tego że ma się przyjaciół (palaczy), skoro oni w większości kolegują się z tobą bo masie "fajki" i da się im w potrzebie. Ludzie proszę opamiętajcie się palenie prowadzi do ciężkich chorób płuc a w końcu do śmierci.

QueenDream 
Przyjęty
Marzycielka

Wysłany: 2015-08-11, 19:01   

Nie palę, odrzuca mnie od papierosów, moja mama pali i jakoś mam negatywne nastawienie do tej używki, po co palić?

gg

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2015-08-11, 22:40   

Vrsi napisał/a:
Ludzie proszę opamiętajcie się palenie prowadzi do ciężkich chorób płuc a w końcu do śmierci.
No i zagrzmiał głos z ambony :crazy:

gg

knyss 
Przyjęty

Wysłany: 2015-08-12, 00:09   

No a moja ciotka paliła trzy paczki sportów dziennie i zmarła nie na chorobę płuc, tylko na raka żołądka. I co teraz? :-o

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Wysłany: 2015-08-12, 16:51   

QueenDream napisał/a:
Nie palę, odrzuca mnie od papierosów, moja mama pali i jakoś mam negatywne nastawienie do tej używki, po co palić?

Namów mamę, aby to świństwo rzuciła póki jeszcze nie jest za późno.

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-13, 16:00   

Cytat:
Okropną sprawą w moim przypadku jest to, że papierosy sprawiają, że socjalizuję się ze społeczeństwem. Pobyt raz dziennie na palarni sprawia, że mam już teraz w pracy znajomych, którzy mówią "cześć" i można z nimi pogadać, coś was łączy, mimo, że jest to głupi nałóg.

To jest straszne, ale PRAWDZIWE. Mam tak samo. No i sytuacje stresowe mimo wszystko uaktywniają ilość wypalonych papierosów w ciągu dnia.

Cytat:

Ach, nie mam pojęcia - a jednak palę.

Prawdą jest, że zaczęłam coraz więcej palić robiąc sobie przerwy w pracy. Wyjście na papierosa było takim przyzwoleniem na chwilę oddechu, samotności i zebrania myśli. Szczególnie kiedy jest się ciągle wśród ludzi to pięć minut spokoju jest zbawieniem. A później leci - papierosy są swojego rodzaju ucieczką od ludzi albo "wspólnym czymś" - szczególnie na imprezach kiedy przy piwie często odpala się jednego od drugiego.
A ile mam znajomych, którzy nie palą, ale mimo wszystko idą na papierosa z palaczami - bo weselej, jest o czym pogadać i tak dalej...

Cytat:
Ludzie proszę opamiętajcie się palenie prowadzi do ciężkich chorób płuc a w końcu do śmierci.

Śmierć śmiercią, ale gorsze są inne oznaki nałogowego palacza - pogarsza się stan skóry, włosów. Palenie papierosów nie jest od razu wyrokiem raka, ale to równiez nic dobrego. No i oczywiście znacznie uszczupla finanse ;)

Odpowiedz do tematu