=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Incydent Malezyjski - ustalono kolor samolotu.
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-07-18, 12:59   Incydent Malezyjski - ustalono kolor samolotu.

MAK przygotował wstępny raport dotyczący katastrofy Malezyjskiego samolotu (ang. airplane). Katastrofę spowodowali nieprzeszkoleni piloci, którzy chcąc ominąć rakietę (ang. missile) niebezpiecznie zwiększyli pułap lotu. Powietrze okazało się tam zbyt rzadkie i samolot wpadł w przeciągnięcie (ang. stall). Samoloty pasażerskie nie są przystosowane do lotów na takiej wysokości. Chwilę później, kadłub został rozerwany na wskutek zbyt dużej różnicy ciśnień (ang. pressure). Zderzenie człowieka z powietrzem przy tej prędkości, jest jak zderzenie ze ścianą. Nikt nie miał szansy na przeżycie. Warto podkreślić, że gdyby piloci byli opanowani i przyjęli na siebie atak rakietowy, do tragedii by nie doszło.

Sprawę będzie badała również niezależna komisja malezyjska, w oparciu o materiał dowodowy zebrany przez rosyjskich biegłych (ang. assessor). Największe wątpliwości śledczych budzi kolor samolotu. Według ustaleń MAKu był on czerwony, jednak niezależni eksperci stanowczo odrzucają tę hipotezę.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-07-18, 13:29   

Nie rób se jaj, bo ja np. w ogóle nie wiem o co chodzi. Ponoć bombę wypuścili Ruscy, ale jaki to był samolot i skąd, dokąd leciał? (Coś słyszałam o Ukrainie, ale nie wiem dokładnie o co cho.) Przy tym na jakim był terytorium, gdy doszło do nich, że leci w ich stronę rakieta?
Wyedukuję się i coś tu jeszcze dołożę, bo w jakiś dziwny sposób czuję się zobowiązana.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-07-18, 13:46   

No ja też właśnie nie wiem, w tej sprawie jest zbyt dużo niejasności. Co to jest za samolot? Skąd leciał? Dlaczego wyleciał? Czy powinien w ogóle wylatywać? Podobno istnieje zapis rozmowy telefonicznej pilota z bratem, więc może były naciski.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-07-18, 14:14   

Zaczyna się. Już wszyscy, wszystko wiedzą. Mamy w Polsce propagandę anty-rosyjską, więc już wszystko wiemy, nie?

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-07-18, 14:42   

Dokładnie! Teraz zaczną mnożyć się teorie spiskowe, a najwięcej będą krzyczeć polaczki z PiSu. Ciekaw tylko jestem, czy Kaczyński jest takie niewiniątko. Dla mnie jest jasne, że piloci nie umieli uciec przed rakietą, a teraz wszystko zwalają na Putina. Ale wytłumacz to ludziom ogłupionym przez imperium Rydzyka i jego nienawiść.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-07-18, 15:14   

Na regionalnej krakowskiej mówili coś o jakichś nagraniach, że separatyści się chwalili, że zestrzelili ukraiński samolot, pokazywali zdjęcia, a potem się okazało, że ani on ukraiński ani wojskowy.
Choć jakoś bliżej się tym nie interesowałam, więc mogłam coś przekręcić bo nie usłyszałam do końca.

A tak moim zdaniem, to może to być bardzo prawdopodobne. I nie to, że jestem uprzedzona, bo Rosję lubię a w roztrzepywany do tej pory zamach też nie wierzę. Ale jak do swoich mogli strzelać, to mogli też i samolot, bo myśleli, że inny.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-07-18, 16:06   

Tylko ciekawe z czego Ci separatyści strzelali? Chyba z procy.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-07-18, 19:00   

Separatyści strzelali z rakiety przeciwlotniczej kupionej w sklepie myśliwskim, którą przewieźli na czołgu z drukarki 3D.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-07-19, 02:03   

Borcek, to nie jest smieszne... 300 ludzi zginelo, zajebisty temat zeby sobie robic jaja...

Ja dzis sie dowiedzialam, i bylam w szoku, ogolnie ostatnio ludzie coraz bardziej mnie zaskakuja i rozczarowuja. Wojny, zlosc, zle emocje... skad w ludziach tyle zla?

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-07-19, 11:33   

To właśnie nie są jaja. Taka jest / będzie narracja w mediach: piloci rozjebali samolot, bo nie powinni tamtędy lecieć, a rakieta wystrzelona została przez pomyłkę. Nie wierzysz, to włącz telewizor.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-07-19, 15:17   

Szkoda, że jakoś ja słyszałam w mediach coś innego, ale może mam niedosłuch?

gg

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-07-19, 15:47   

Ja tez, chociaz nie mam telewizora ale ogladalam rozne wiadomosci w internecie i wprost mowi sie o winie separatystow...

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-07-19, 18:14   

A kim są separatyści?

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-07-20, 12:09   

Borcejn napisał/a:
No ja też właśnie nie wiem, w tej sprawie jest zbyt dużo niejasności

Niejasności xD Lider DRL pisze że zestrzelili ukraiński samolot wojskowy, mamy nagrania świadczące o ich winie, wiadomo że donieccy separatyści mają sprzęt zdolny do zestrzelenia samolotu; złapano ich za rękę, a oni twierdzą, że to nie ich ręka. Pewnie trzecia im wyrosła od wpływów Czarnobyla.

Szkoda mi trzystu ludzi, którzy pewnie nie mieli żadnych związków ani z Ukrainą, ani z Rosją, ale poltycy przejdą nad tym do porządku dziennego. Więcej niż oni są warte hajsy jakie można trzepać na biznesach z Ruskimi.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-07-20, 13:23   

cjelzurr napisał/a:
wiadomo że donieccy separatyści mają sprzęt zdolny do zestrzelenia samolotu
A skąd mają?

Odpowiedz do tematu