=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie jedzą i żyją
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-21, 18:10   Nie jedzą i żyją

Teresa Naumann - niemiecka mistyczka i stygmatyczka. Przez lat czterdzieści nie spożywała żadnych pokarmów oprócz codziennej Eucharystii. Zmarła wskutek nagłego zatrzymania krążenia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Teresa_Neumann

Prahlad Jani (85) - żywi się "boskim nektarem". Podobno wiek jego mózgu wynosi 25 lat.
http://www.fronda.pl/foru...lamie,8324.html

Co sądzicie o takich ludziach? Weszli w kontakt z siłami wyższymi czy są po prostu dobrze wytrenowani? :crazy:
Zapraszam.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-21, 19:34   

Nie wiem na dobra sprawe, bo organizm ludzki jest zagadka wlasciwie prawie na miare sil wyzszych, tylko ze w orzypadku tych pierwszych mamy jakas namiastke. Uwazam ze to mozliwe ze takie osoby weszly w kontakt z silami wyzszymi, ale tego juz nie bedzie mi dane zrozumiec. Moze to i lepiej.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-08-17, 19:44   

Naprawdę nikogo oprócz tego wyżej użytkownika to nie interesuje? Żaden komunista - ateista nie chce tego racjonalnie wytłumaczyć? To wcale nie musi być dyskusja merytoryczna. Przecież domyślam się, że nikt z Was nie ma na tyle wiedzy, żeby powiedzieć coś rozsądnego w tej materii, ale pogdybać można. :crazy:

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-08-17, 20:05   

Jedzenie w życiu człowieka jest koniecznością, niegdyś robiono z tego rytuały, teraz, w codziennej bieganinie, jest to dobra wymówka do spotkań rodzinnych czy towarzyskich. Przy okazji rozmowy spożywamy posiłek, choć w większości uczono nas w domu, że jak pies je to nie szczeka. :crazy: Niektórym to wychodzi na korzyść, bo nie zawsze mają czas spokojnie usiąść i zjeść coś konkretniejszego jak tylko batony i popić napojami energetycznymi. Niektórym niestety nie, bo przy okazji spotkań ze znajomymi, mają okazję pochłonąć tony cukru i jeszcze większe chemicznego syfu. Zamiast rozmawiać, ciągle się konsumuje, a gdy już obie strony będą zapchane, nie mają sił rozmawiać (myśleć). Dlatego ma to swoje wady i zalety, jak wszystko.

Ale pseudointelektualny bełkot, no nic, z wszystkiego można zrobić filozofię.

Na logikę takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, ale od kiedy logika jest do przodu? Od lat wierni zasadom boskim i trzeźwości umysłu spierają się nawzajem i wypierają, ale co z tego? Ciągle jest tak samo, to, że coraz więcej jest udowadniane, nadal nie wyklucza Boskiej interwencji w człowieczym życiu. Istnieje i to i to, powinno się to dopełniać, a nie wykluczać.

W końcu na temat: myślę, że ma to coś wspólnego z, wspomnianą wcześniej, Boską interwencją. Super to brzmi, więc jeszcze super będzie jak na tym zdaniu zakończę swoją wypowiedź. :crazy:

Wilczurówna 
Przybysz
:D

Wysłany: 2014-08-17, 20:23   

Według mnie cuda istnieją. Nie ma sensu temu przeczyć. Jest wiele sytuacji, przy których obecna nauka klęka. Niekoniecznie dlatego, że są dziełem Boga (osobiście w niego wierzę) - na dobrą sprawę wiemy jeszcze bardzo mało :-)

Lampart 
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2014-08-18, 19:56   

Uważam to za mistyfikacje niestety. Buddyści dokonują takowych niby cudów, ale długo się przygotowują do "głodówki" i w trakcie kilkudniowych medytacji spowalniają wszystkie procesy życiowe. Zasada jest prosta jak samochód stoi paliwo mu nie potrzebne.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-08-19, 01:51   

A ja uwazam, ze to mozliwe. Umysl ludzki ma wielka sile, jestesmy w stanie dokonac naprawde wielu rzeczy za pomoca naszej wewnetrznej energii, mysle, ze i zycie bez pokarmu jest mozliwe i nie chodzi tutaj o 'Boskie cuda' mowiac wprost, bo Bog sam w sobie jest cudem, na codzien. Niektorzy ludzie potrafia ten cud wykorzystac, innym brakuje wiary i prostoty.

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-03-24, 18:36   

Ja gdzieś natknęłam się na opinię, że głodówki są zdrowe i sama mam zamiar takową przeprowadzić po uprzednim przygotowaniu.

Kiedyś pożywienie nie było tak łatwo dostępne i jakoś nikt nie umierał (od razu) dzisiaj jedzenia jest za dużo, psuje się i gnije a my nie potrafimy odjąć łyżki od ust.

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-03-24, 18:43   

Fragileacacia napisał/a:
Ja gdzieś natknęłam się na opinię, że głodówki są zdrowe i sama mam zamiar takową przeprowadzić po uprzednim przygotowaniu.

Są, te krótkie i przeprowadzane z głową, jak napisałaś.
Przerażają mnie wypowiedzi dziewczyn, które nie jedzą kilka dni, aż do omdlenia.

Mi się zdarzają tzw detoksy cytrusowe, więc chyba głodówką tego nazwać nie można, czyli cały dzień nic oprócz cytrusow i wody. Lubię, ale najgorsze pół szklanki soku z cytryny po przebudzeniu.

Odpowiedz do tematu