=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poliamoria
Autor Wiadomość
Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-20, 22:05   Poliamoria

wikipedia napisał/a:
Poliamoria to praktyka, chęć lub akceptacja zaangażowania w związek miłosny z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie, za zgodą i wiedzą wszystkich tworzących dany związek osób.

Poliamoria to po prostu ładniejsza nazwa nowoczesnej poligamii. Są to związki trzech lub więcej osób, które żyją razem jak rodzina, przy czym również razem ze sobą sypiają. Układy są różne. Widziałam przykład kobiety żyjącej z dwoma mężczyznami, którzy sypiali z nią ale ze soba nawzajem nie. Inny przykład to była "rodzina" w postaci mężczyzny i kobiety będących małżeństwem plus dwóch dodatkowych kobiet, które sypiały z tym mężczyzną oraz również z jego żoną - w tej rodzinie były też dzieci, dwie małe dziewczynki. Dodatkowe kobiety były dzieciom przedstawiane jako niańki.

Co sądzicie o tego typu życiu? Jeden z bohaterów filmu, który oglądałam twierdzi, że ludzie są naturalnie uwarunkowani do poligamii i że sami siebie niepotrzebnie ograniczamy dobierając się w pary... Zgadzacie się z tym? Bylibyście w stanie stworzyć związek poliamoryczny?

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-06-20, 22:22   

Też słyszałam o tym, że ludzie są z natury poligamiczni, znam też parę osób oficjalnie zadeklarowanych jako poligamiści i myślę, że gdybyśmy żyli w takiej kulturze to niewielu miałoby coś przeciwko temu. Jednak nie ma na to tak zwanego społecznego przyzwolenia, poza tym religie i konstytucje zabraniają. No a przecież trzeba kochać wszystkich ludzi :lol:

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-21, 00:26   

Europejscy zboczeńcy popularyzują nowe, okrągłe słowa, kreując swoją rzeczywistość. Aborcja to zabijanie nienarodzonych dzieci, eutanazja to mordowanie staruszków, a poliamoria to puszczalstwo - o czym tu dyskutować? Tak, kultura nas ogranicza, chodźmy na golasa i róbmy to ze wszystkimi. Więęęęcej, jeśli się daaa... :D Co za głupoty. Zaraz powiedzą, że kobiety też mają "sztuczną" potrzebę bycia "tą jedyną", wpojoną przez zabobon katolicki i ojca Rydzyka. :crazy:

I kto za paliwo zapłaci? Ludzie tutaj ledwo utrzymują standardowy model rodziny, a co dopiero dwie lub więcej kobiet.
(No tak, biorę tylko jedną opcję pod uwagę, ech :crazy: )

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-06-21, 00:36   

Właściwie to w islamie mężczyzna może mieć do czterech żon i mam koleżanki, które wprost mówią, że nie mają nic przeciwko temu, żeby ich mąż miał kolejną kobietę... Dla mnie to jest jakiś niesamowity kosmos, bo nie byłabym w stanie dzielić się z kimś innym moim życiowym partnerem, ukochaną osobą. Zdecydowanie nie.

Misha 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2014-06-21, 01:40   

Borcejn napisał/a:
Aborcja to zabijanie nienarodzonych dzieci, eutanazja to mordowanie staruszków

A skąd żeś tutaj wytrzasnął aborcję i eutanazję? :crazy:

Dla mnie totalna abstrakcja. Ja z jedną, dowolną osobą spoza rodziny ledwo jestem w stanie się dogadać. Do tego nie planuję żadnego związku nawet z jedną kobietą, a co dopiero z pięcioma. :crazy:

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-06-21, 01:50   

Mormoni też mogą na dwa fronty, a na dwa fronty i Hitler nie podołał.
Przyłączam się do chóru zniesmaczonych z myślą "jak tak można?!", czytałem sobie o tym rano, przed pracą. Brzmi to tak niemądrze, że aż śmiesznie.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-06-21, 03:18   

Misha napisał/a:
A skąd żeś tutaj wytrzasnął aborcję i eutanazję?
A widzisz, bo - wg mnie - istnieje pewna grupa masonów, jaszczurów, NWO (onych), która sukcesywnie wciska nam deprawacje pod zasłoną "ładnych" nazw. Stąd żem wziął to, co świat psuje, a ma ładną (niewłaściwą, mylącą) nazwę. Oni te nazwy wymyślają, żeby ludziom zdrowy rozsądek odebrać. Łatwiej jest promować aborcję niż "wyskrobywanie płodów i wyrzucanie ich do kosza" (a przecież opisują ten sam zabieg). Poliamoria jest czymś nowym tylko z nazwy. To samo głosił komunizm i nazywało się dobro wspólne :crazy: . Z tym samym mieliśmy też do czynienia w czasach pogan, nazywało się taniec z małpami. I jak wiemy, żadna z tych opcji się nie sprawdziła.

[ Dodano: 2014-06-21, 03:19 ]
Indya napisał/a:
Właściwie to w islamie mężczyzna może mieć do czterech żon
A jest powiedziane, czemu służy to ograniczenie? Jestem ciekaw. :P

Misha 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2014-06-21, 04:00   

Borcejn napisał/a:
A widzisz, bo - wg mnie - istnieje pewna grupa masonów, jaszczurów, NWO (onych), która sukcesywnie wciska nam deprawacje pod zasłoną "ładnych" nazw. Stąd żem wziął to, co świat psuje, a ma ładną (niewłaściwą, mylącą) nazwę. Oni te nazwy wymyślają, żeby ludziom zdrowy rozsądek odebrać

Jeżeli mówimy o aborcji i eutanazji to nie są żadne "ładne nazwy", a po prostu rzeczowniki, które opisują konkretne zjawiska (przyznam, że mniej lub bardziej konkretnie) i mają dosyć już długą tradycję.

I to są nazwy właściwe i niemylące, które mają ludziom raczej rozsądnie dyskusję na dany temat ułatwić, niż odebrać zdrowy rozsądek. Serio komuś odebrało go mówienie "aborcja"? Serio?

Borcejn napisał/a:
Poliamoria jest czymś nowym tylko z nazwy

Na ogół tak jest. Najpierw zjawisko/idea - potem nazwa. Ameryki nie odkryłeś.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-21, 10:52   

Indya napisał/a:
Są to związki trzech lub więcej osób, które żyją razem jak rodzina, przy czym również razem ze sobą sypiają.

Na takie coś bym się nigdy nie pisała. Co innego taki seksualno-przyjacielski układ, ale żeby mieszkać z kimś dodatkowym i traktować go jak kolejnego partnera/partnerkę i pozwolić żeby mój miał dwie kobiety na tej samej zasadzie... No bo przecież by nie wybierał, która jest tą 'podstawową', a która tylko dodatkiem? ;o Nawet w mojej dość tolerancyjnej głowie się to nie mieści.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-06-21, 11:07   

Borcejn, znowu wkładasz mi w usta słowa, których nie powiedziałam. Wcale nie twierdzę, że mamy chodzić na golasa i puszczać się ze wszystkimi. Niech każdy sobie żyje jak chce i ja nie mam nic przeciwko temu jeżeli ludziom to odpowiada i się na to zgadzają. To właśnie mam na myśli. Ludzie tak gdzieś na świecie żyją i nie ma co bulgotać klnąc na NWO, bo to nie ma nic do tego.

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-06-21, 12:08   

Niczego Pani nie wkładam w usta, nawet nie czytałem tego posta.

Misha - tak, odebrało.:P Nie da się ułatwiać dyskusji na tematy wysysania wnętrzności macicy czy mordowania osób niepełnosprawnych. To jest wyzbycie się człowieczeństwa, nie można tego "ugładzać". Jeśli już, to ułatwiać rzetelnie, tak, żeby wszyscy w hucie zrozumieli - eutanazja to zabijanie, aborcja to skrobanka.

"Zamordowałem swojego dziadka" vs "Dokonałem zabiegu eutanazji na swoim dziadku"
"zamordowałam nienarodzone dziecko" vs "Przeprowadziłam zabieg aborcji"
"Daję dupy wielu osobom w ciągu jednego dnia" vs "Jestem poliamorystką (?)"

Prawda, że pięknie?
Najpierw nazwa, a potem promocja. Słowa kreują rzeczywistość.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-06-21, 13:37   

Jak dla mnie, to kwestia kulturowa. Z pewnością istnieją ludzie, u których takie zjawiska funkcjonują od lat i dla nich są normalne, ale myślę, że u nas by się to nie sprawdziło i każdy by krzywo patrzył, bo mamy inną kulturę i jesteśmy do czegoś innego przyzwyczajeni. Nie wiem czy człowiek jest z natury poligamiczny, nawet jeśli jest, to w naszej części świata zostało to wyparte przez ukształtowania kulturowe, społeczne itd., ciężko byłoby się tak przestawić na życie z wieloma osobami naraz, skoro wszędzie wokół ludzie łączą się tylko w pary, dlatego dla mnie poliamoria jest czymś dziwnym, ale jestem w stanie zrozumieć, że ludzie gdzieś tak sobie żyją i jest im dobrze.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-21, 14:01   

Kiedys rozumialam takie zwoazki, obecnie mysle ze noe bylabym w stanie moim mezem sie dzielic. U mnie po prostu musialo trafic na tego konkretnego aby sie wlaczyla lampka pt.'moj ci on i wara', aczkolwiek wiem ze sporo osob takiej lampki nie posiada.

Nie oceniam, bo nie wiem co ludziom w glowach siedzi i z czego sie bierze. Musialabym poznac, ale tez chyba za malo takich zwoazkow istnieje zeby jakis mechanizm konkretny zczaic.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-06-22, 13:51   

Borcejn napisał/a:
Indya napisał/a:
Właściwie to w islamie mężczyzna może mieć do czterech żon

A jest powiedziane, czemu służy to ograniczenie? Jestem ciekaw. :P

Nie znalazłam nigdzie wytłumaczenia, dlaczego akurat cztery, a nie pięć.
Jednak samo wielożeństwo miało w czasach Proroka dużo sensu, mężczyźni ginęli na wojnach i wiele kobiet pozostawało samych. A w tamtych zasach samotna kobieta to był tak naprawdę koniec życia dla tej kobiety (w sumie jeszcze niedawno nawet w Europie też tak było a w niektórych krajach arabskich jest tak nadal), kobieta nie miała na tyle praw by żyć samodzielnie, nie mogła też pracować na własne utrzymanie. Dlatego religia unormowała tą kwestię, pozwoliła mężczyznom opiekować się więcej niż jedną kobietą. Sam Prorok też przez wiele lat miał tylko jedną żonę, Khadiję. Po jej śmierci poślubił inne kobiety.

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2014-06-22, 13:56   

Raczej nie widzę siebie w takim układzie, jest to dla mnie nienormalne po prostu, mimo tego gadania o poligamicznej naturze człowieka.

Odpowiedz do tematu