=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Billboardy zła
Autor Wiadomość
The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Bananów: 10
Wysłany: 2014-06-19, 16:38   Billboardy zła

Przechadzając się po szwabskich ,prościutkich drogach, odskakując raz po raz przed wściekłymi rowerzystami, natchnąłem się na przeciekawy i moim zdaniem wykraczajacy poza pewne tabu billboard. Towarzyszyły mi w obserwowaniu ów obrazu ,dwie małe murzynki na rowerkach [nie wiem komu ukradły :crazy: ] Na oko miały 5/6 lat ale oni to metryki mają inne to i mogły miec po 12 ,to i tak jednak za mało na oglądanie takich reklam. Zdjęcie poniżej.

Czy takie obrazki mogą być dawane w obieg na ulice czy jednak jest to demoralizowanie przechodniów i dekoncentracja kierowców ? A może macie podobne w Waszych miastach albo widzieliście gdzieś.

I to jeszcze reklama napoju czy tam piwa, nie znam niemieckiego :crazy:

bilboard.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 108.62 KB

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-20, 11:29   

A co jest demoralizującego w goliźnie?

Widziałam głupsze, ale nie zrobiłam fotki :crazy:

[ Dodano: 2014-06-20, 12:31 ]
Widzę, że tak Cie podniecił ten obrazek, że aż dwa tematy założyłeś :crazy:

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-06-20, 11:37   

Co innego, jakby osoby byłby przodem, wtedy mogłabym się nieco zniesmaczyć, a tak to, przykuwa wzrok, sugeruje, że po wypiciu będą szalone przeżycia i przygody, nic tylko kupować. :crazy:

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-20, 14:02   

Ja uważam, że to jest nie w porządku. A to, że małe dziewczynki to oglądają tylko to potwierdza... Super, niech będzie wszędzie golizna, nic dziwnego, że później 13 latki zaczynają uprawiać seks, zachodzą w ciążę itd. Albo dążą do idealnych ciał stosując diety "Jedno jabłko na cały tydzień" wycieńczające ich ciała. Przecież goła pani z bilboardu przerobiona w Photoshopie nie ma żadnej odstającej fałdki i ani grama cellulitu. A przy okazji ma piękną photoshopową opaleniznę, która motywuje by spędzać godziny w solarium lub na plaży a później leczyć raka skóry. Albo naprawiać przesuszoną skórę botoxem i operacjami plastycznymi.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Wysłany: 2014-06-20, 14:23   

Nie, to najlepiej robić z ciała temat tabu. Co ma golizna do seksu? Ja jako dziecko widziałam gołych ludzi i banajmniej nie ciągnęło mni do utraty dziewictwa w wieku 13 lat. Szczerze mówiać, nie widzę powiązania. Każdy człowiek ma ciało, ręcę, nogi i dupę. I co w tym gorszącego? Myślę, że robienie z ciała wielkiego halo jest jeszcze gorsze dla dziecka. Potem myślą takie, że seks jest zły. A przecież nie jest.

Co do odchudzania dziewczynek. Myślę, że najwiekszą szkode robią modelki, ubrane, wychudzone.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-20, 14:26   

Po pierwsze, jeśli ktoś miał okazję jeździć na rowerze dłużej niż pięć minut, ma świadomość, że z gołą dupą jest to przyjemność wątpliwa.

Epatowanie ciałem, fekaliami, flakami - to tylko niektóre sposoby na wzbudzenie emocji. Reklama ma cię rozśmieszyć, zirytować, zaintrygować - cokolwiek. Zatem reklama spełnia swoją rolę. Dwa.

Trzy - golizna nie jest demoralizująca w stosunkach ja - ja, mama - dziecko, chłopak - dziewczyna. W stosunkach przypadkowy przechodzień - obca baba na plakacie z pewnością nie jest normalna. Nawet murzyni w dżungli zakładają sukienki z liści - fakt, że ze względów praktycznych - ale robią to. Czemu musimy być gorsi od murzynów?

[ Dodano: 2014-06-20, 15:28 ]
Monia, seks wyłącznie dla cielesnego spełnienia jest zły - jeśli tak myślą, to dobrze.
Ja mam pieprzyk w okolicach odbytu, co w tym gorszącego? Chcesz zdjęcie?

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-20, 14:54   

Borcejn napisał/a:
Trzy - golizna nie jest demoralizująca w stosunkach ja - ja, mama - dziecko, chłopak - dziewczyna. W stosunkach przypadkowy przechodzień - obca baba na plakacie z pewnością nie jest normalna.

Zgadzam się. Widzieć gołych ludzi typu mama, brat, siostra czy tam kuzynka to jednak coś innego niż widzieć głoych ludzi zupełnie obcych. W tym wypadku, o którym pisze The Man małe dziewczynki oglądają gołą dupę obcego faceta.

To raz. A dwa, Monia, to, ze Ciebie taka reklama nie rusza to znaczy, że jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę, bo pan Lech spod monopolowego raczej nie będzie patrzył na taki bilboard jak na sztukę, tylko będzie w nim szukał konotacji seksualnych. A małe dziewczynki będą nawet bezwiednie porównywały swoje ciała do przerobionych komputerowo ciał modelek, plastikowych, bez skazy.

Wczoraj oglądałam dokument o Pro Ana i te dziewczyny właśnie tym się inspirują, modelkami w gazetach, w reklamach czy na bilboardach, które mają wydużone komputerowo nogi, są z każdej strony odchudzone. Tak samo jak przyzwyczajanie społeczeństwa, że gołe ciało i podniecenie seksualne są super normalne, wszyscy wszędzie i ze wszystkimi się pieprzą, co zupełnie obdziera akt seksualny z jakiejkolwiek wartości, powoduje uzależnienia...

Borcejn napisał/a:
Monia, seks wyłącznie dla cielesnego spełnienia jest zły - jeśli tak myślą, to dobrze.

Dokładnie.

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2014-06-20, 14:56   

Moniazgwiazdka napisał/a:
Nie, to najlepiej robić z ciała temat tabu. Co ma golizna do seksu? Ja jako dziecko widziałam gołych ludzi i banajmniej nie ciągnęło mni do utraty dziewictwa w wieku 13 lat.
Wydaje mi się, że to właśnie ukrywanie nagości i robienie z niej tematu tabu, że bo gdzież to kawałek dupska dziecku pokazać, jest gorszy. Bo wzbudza ciekawość. Każde dziecko wie, że pod ubraniami jest jeszcze ciało, a jeśli będziemy dziecku zasłaniać oczy przy mężczyźnie idącym przez miasto bez koszulki czy właśnie przy takiej reklamie jak ta wyżej (bo co na niej jest tak naprawdę? Widać coś? Goli ludzie, tyle, to nie jest nic nienormalnego), to ono będzie jeszcze bardziej dążyło do poznania tego, co tam pod ubraniem u drugiego człowieka i będzie to robiło na własną rękę, w ukryciu, czego skutki mogą być wiadomo jakie. Coś w stylu zakazanego owocu. Wiadomo, nie chodzi o epatowanie golizną wszędzie, gdzie się da, gołe cycki, dupy i wszystko, ale z umiarem. Bo inaczej wyrobimy w dzieciach jakieś skrajne postrzeganie ciała, a to niedobre.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-20, 15:07   

Co jest skrajnego w noszeniu majtek?

pi 
Koneser
czekoladożerca

Wysłany: 2014-06-20, 15:15   

powidlo napisał/a:
Co jest skrajnego w noszeniu majtek?
A napisałam, że to skrajność?

powidlo 

Wysłany: 2014-06-20, 15:21   

pi, sorry, powinnam zaznaczyc ze nie odnisze sie jedynie do Twojego postu. Ok, chodzi mi generalnie o to ze mowicie aby nie robic z ciala tematu tabu i wlasnie skraj osci, ze wszystko jest pozakrywane, ale tu jest nagle wszystko poodkrywane (tak, pokazane od tylu ale jednak :crazy: ) i nagle nikt nie widzi, ze to tez jest skrajnosc.

Nie bardzo chcialabym zeby moja corka obejrzala taki bilboard i zeby jej przyszlo do glowy, ze skoro pani ja reklamie jezdzila na rowerze bez majtek to ona w sumie tez moze bo nie ma sie co wstydzic. Jednak chyba bede za ciemnogrodem i przestarzalym mysleniem, czyli wole zeby ten wstyd jednak miala i wiedziala ze sciaganie majtekprzy kazfym czlowieku ktory ja o to poprosi nie jest takie prawidlowe.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Wysłany: 2014-06-20, 15:29   

Dż, dzieci przychodzą na świat gołe i jest w tym coś złego? :crazy:
To ludzie wymyślili wstyd, zaczęli kiedyś, gdzieś tam się zakrywać.

powidlo 

Wysłany: 2014-06-20, 15:31   

A grzebie sie ubranych i co :crazy:

pi 
Koneser
czekoladożerca

Wysłany: 2014-06-20, 15:30   

powidlo napisał/a:
Ok, chodzi mi generalnie o to ze mowicie aby nie robic z ciala tematu tabu i wlasnie skraj osci, ze wszystko jest pozakrywane, ale tu jest nagle wszystko poodkrywane (tak, pokazane od tylu ale jednak :crazy: ) i nagle nikt nie widzi, ze to tez jest skrajnosc.
Nie no, dlatego właśnie mówię - z umiarem. Trzeba wyrobić w dziecku taką świadomość, że golizna nie jest czymś nienaturalnym ogólnie, ale że nie należy też każdemu wszystkiego pokazywać. Z pierwszego skrajnego podejścia może nam wyrosnąć zakompleksiony człowiek, który będzie się wstydził kawałka ręki odsłonić, bo będzie miał w głowie takie przekonanie, że to niepoprawne i się nie powinno (przykład autentyczny), a z drugiej wyzwolony ekshibicjonista, który będzie uważał opalanie się nago za normalne, no bo przecież każdy jest takim samym człowiekiem i ma to samo. Tak przykładowo.
Dla mnie ta reklama nie jest czymś straszliwym i mieści się w tym, co dziecko może zobaczyć. Nie ma w niej przesady.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-20, 15:39   

Moniazgwiazdka napisał/a:
To ludzie wymyślili wstyd, zaczęli kiedyś, gdzieś tam się zakrywać.
Serio? Ja myślałem, że ludzie wymyślili odzież dla wygody, a poczucie przyzwoitości i nieprzyzwoitości nie miały z nią nic wspólnego, no ale człowiek całe życie błądzi. :crazy:

Odpowiedz do tematu