=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona pora roku
Autor Wiadomość
Alosia
Przyjęty

Bananów: 5
Wysłany: 2014-06-06, 17:04   Ulubiona pora roku

A więc jak w temacie, jaka jest Wasza ulubiona pora roku? W której czujecie się najlepiej, a która powoduje depresję (jeśli którakolwiek;))

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-06, 17:16   

nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
Wiosna jest piękna, świat budzi się do życia, dookoła robi się zielono, rozkwitają pierwsze kwiaty, potem drzewka owocowe.
Latem jest ciepło, dni są długie a noce ciepłe, jest dużo owoców i warzyw, można jeść pyszności.
Jesień to magia kolorów. Uwielbiam las jesienią. Spacery, zbieranie grzybów.
Zimę też uwielbiam, mimo, że wielu marudzi na śnieg, na mróz. Fakt, taki mamy klimat ;-) i to nas wyróżnia, wielu obcokrajowców cieszy się widząc pierwszy raz w życiu śnieg, a my nie potrafimy tego docenić. Lubię płatki śniegu wirujące w świetle ulicznej latarni, lubię ich różnorodność.

Tak więc lubię wszystkie i nie potrafię wybrać. Choć może nie lubię przedwiośnia? Topniejący śnieg, szarość, błoto... Tak, tego nie lubię.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-06, 20:43   

Zdecydowanie lato, jak najbardziej upalne, żar lejący się z nieba, zaduch, gorąc, uwielbiam :crazy: Budzę się do życia a wszystko wokół wydaje się sto razy piękniejsze.

Zimy nie znoszę, nie narzekam bo to nie ma sensu ale po prostu nie mam energii, zapadam w sen zimowy jak niedźwiedzie i wychodzę z domu tylko jak muszę, bo bardzo cierpię z zimna.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-07, 08:51   

Wiosna jest najpiękniejsza, a najbardziej lubię lato. Nie cierpię zimy, zimna, brrrr.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-06-07, 11:09   

Lubię wiosnę i lato, odechciewa mi się wszystkiego, kiedy jest zimno.

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2014-06-07, 16:27   

Najbardziej lubię zimę, bo jest wtedy śnieg, mróz i biało. :crazy: Wolę marznąć i zakładać na siebie po pięć swetrów niż pocić się przy każdym ruchu.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 34
Wysłany: 2014-06-08, 13:04   

Od zawsze najbardziej kochałam jesień, bo ja mam jesień w sobie przez cały rok, szaro-bury obraz życia i poszukiwanie spokoju pod kocem, w sweterku, z herbatką w ręce. Kiedy nie mogę tego robić - w lecie, bo jest za gorąco na swetry, na życie, na wychodzenie z domu w ogóle - jest mi smutno.
A w jesień, wbrew pozorom, smutno mi nie jest. Ludzie marudzą, że to taka smutna pora roku, a ja myślę, że po prostu wyzwala prawdziwe uczucia, nie mam nic przeciwko lekkiej melancholii, zadumie i nostalgii. To jest dla mnie okres spacerów po parku, wiatru i deszczu. Lubię ubierać glany, czarny płaszcz i parasol i iść sobie nie patrząc czy jestem w błocie czy nie. Co roku czekam na jesień i zawsze żałuję, że nie trwa cały rok.
Jest coś ujmującego w powolnym metaforycznym zamieraniu wszystkiego.

Zimę też lubię, drugą z kolei.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-06-08, 14:54   

Nie znoszę lata. Czuję się fatalnie przy temperaturze powyżej 25°C, tym bardziej w pełnym słońcu, nie widzę nic fajnego w byciu spoconym jak świnia po przejściu dziesięciu metrów. Najbardziej lubię tą słynną polską złotą jesień, spadające liście z drzew, mżawkę i konieczność noszenia bluz i kurtek. Zimę też lubię, bo każdemu jest zimno.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-15, 20:01   

Oj ja rowniez uwielbiam jesien, cala jestem jesienna. Uwielbiam te wieczory z ksiazka i herbata, kolorowe liscie. I bardzo tez lubie to, ze jesien moze jedynie pozytywnie zaskiczyc, bo nikt od niej nie wymaga zeby byla orzyjemna i ciepla.

Ponadto lubie deszcz i twn klimat.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-15, 20:08   

Tak, jak jest gorąco, to mi się pocą jaja. Brutalna prawda. Lato jest przereklamowane. W zimie mam 5 - 6 stopni i jest mi z tym dobrze. No, do siedzenia przy komputerze trzeba troszkę więcej, żeby palce nie puchły... plusem jest, że mogę ściągnąć wiatraczek z radiatora.

Deceased 
Indywiduum
Umarły

Wysłany: 2014-09-01, 11:05   

Zima. Przynajmniej jest chłodno i nie ma tych dokuczliwych komarów i much...

ralonia 
Przybysz

Wysłany: 2014-09-17, 19:28   

Lubię wiosnę, wszystko budzi się do życia i czlowiek ma w sobie tyle pozytywnej energii :) a zimą zawsze jestem nostalgiczna

Dafne 
Wiarygodny

Bananów: 4
Wysłany: 2015-08-03, 09:31   

Stanowczo jesień, no i początki zimy, takie przymrozki. Nie znoszę upałów, uwielbiam chłodzik. :crazy: Szkoda tylko, że w PL od dawna nie ma takiej prawdziwej złotej jesieni, a jest chlapa i błoto.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2015-08-03, 12:36   

Polubilam upaly, moze to moje nastawienie sie zmienilo. Pakuje wode dla nas, mloda do wozka, zakladam nam sukienki i idziemy zwiedzac swiat. U nas malo upalnie, moze po prostu docenilam :crazy:

Ale jesien mi nigdy nie przejdzie.

Laurelin 
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-05, 23:03   

Przedwiośnie jest najlepsze, brak upałów, brak mrozów a wszystko ożywa. Najgorsza pora roku to taka, w której panują skrajne warunki, tzn albo morderczo zimna zima, piekielne lato, albo wiecznie szara jesień.

Odpowiedz do tematu