=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy alkohol usprawiedliwia?
Autor Wiadomość
Zołza
Przyjęty

Bananów: 2
Wysłany: 2014-06-01, 22:10   Czy alkohol usprawiedliwia?

Prawie wszyscy piją, jedni mniej, drudzy więcej. Prawie każdemu po alkoholu zdarzyło się zrobić mniejszą, lub większą głupotę. Jednak czy zbyt dużą ilością wypitego alkoholu można usprawiedliwiać cokolwiek? Czy np. zdrada pod wpływem alkoholu jest mniejszym przewinieniem niż zdrada na trzeźwo?

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-01, 22:17   

Dla mnie nie jest mniejszym i nie uważam, żeby alkohol usprawiedliwiał cokolwiek. Alkohol jest po to, żeby go pić z umiarem (jeśli w ogóle trzeba go pić, bo bez alkoholu też da się żyć), a jeśli ktoś nie potrafi pić to powinien ponosić konsekwencje swoich czynów tak, jakby dokonał ich na trzeźwo. Tak uważam.
Gdyby facet mnie zdradził to argument, że to "po pijanemu i nie wiedziałem co robię" w ogóle by do mnie nie trafił.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-01, 23:19   

Mysle ze ie tak nalezy do tego tematu podchodzic. Moim zdaniem to rsczej ocenia sie czyn konkretny i wtedy patrzy sie na okolicznosci, ktora jest m.in.picie alkoholu, nie patrzy sie natomiast z ounktu widzenia tego ile kto alkholu wypil na wydarzene.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-06-02, 10:14   

Na pewno nie pijanych kierowców.

Na drugi dzień i tak będzie głupio, zwłaszcza jak się nie pamięta wyczynów.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-02, 11:04   

Alkohol niczego nie usprawiedliwia. Ile to się słyszy, że zdradził po alkoholu. Dla mnie to głupia wymówka. Ile trzeba wypić żeby nad sobą nie panować? I czy facet tak nawalony może uprawiać jeszcze seks?

Indya, może i można żyć bez alkoholu, ale po co? Wszystko dla ludzi. Trzeba tylko umieć pić. Ja tam bym nie zrezygnowała z piwa czy wina, no chyba, że bym musiała

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-02, 11:59   

Nie usprawiedliwia niczego. Alkohol nie jest taki zły jeśli zna się umiar. Jak się nie potrafi w jakimś momencie powiedzieć stop, to pić się nie powinno.
Co do zdrady, to z pewnością nie byłaby to dla mnie okoliczność łagodząca, wręcz przeciwnie. Skoro nie umiał nad sobą zapanować, to zmieniłabym się w starą wredną żonę, która nie pozwala facetowi nawet na piwo wyjść. Robi głupoty, nie umie odmówić, to trudno. Może by się nauczył czegoś.

Bonda 
Kumpel
Kla wróciła !

Bananów: 12
Wysłany: 2014-06-02, 21:59   

Zołza napisał/a:
Jednak czy zbyt dużą ilością wypitego alkoholu można usprawiedliwiać cokolwiek?

NIE !
Po 1. Jak się pić nie umie, to się nie pije.
Po 2. Każdy chyba wie ile jest w tanie wypić, tak? Więc pijmy z głowa a nie dla szpanu.
po 3. Zależy o jakie tu usprawiedliwiania chodzi. Tak jak cjelzurr, pijanych kierowców bym nie usprawiedliwiła, albo innych pijanych osób, którzy krzywdzą innych. Ale znajomych, którzy coś zrobili głupiego, ale w sumie zabawnego to czemu nie ;)

Cytat:
zdrada pod wpływem alkoholu jest mniejszym przewinieniem niż zdrada na trzeźwo?

Mówią, że po pijaku to nie zdrada. Ale ja się z tym zupełnie nie zgadzam. ! Po pijaku jest chyba jeszcze gorsza niż na trzeźwo. W ogóle zdrada jest strasznie zła !

Ale alkohol jest spoko. Co jak co, ale czasami to własnie on łączy ludzi ;)
Wyjmiesz to, co włożyłeś.
Otrzymasz w zamian to, co dałeś.

Innuendo 
Indywiduum
wolny strzelec

Bananów: 1
Wysłany: 2014-06-19, 11:31   

Każdy ma swój mózg i samodzielnie podejmuje decyzje. Jeśli ktoś decyduje się pić, to musi brać pod uwagę to, że może zrobić coś głupiego (a jeśli robi po pijaku zbyt głupie rzeczy, to niech przestanie pić). Procenty we krwi absolutnie nie sprawiają, że jesteśmy mniej odpowiedzialni za swoje czyny.

N4VV 
Wiarygodny
INTJ

Wysłany: 2014-11-16, 20:44   

A mi się wielokrotnie zdarzało zrobić rzeczy idiotyczne (w mojej ocenie) zupełnie na trzeźwo.
Widać jestem durniejszy...

szisza
Przybysz

Wysłany: 2015-01-24, 10:26   

Alkohol niczego nie usprawiedliwia. Jeśli po alkoholu ktoś nie umie się zachować to nie powinien pić. W takich przypadkach należy skorzystać z leczenia od uzależnienia alkoholowego.

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-01-25, 21:58   

A co na przykład z agresją po alkoholu? Albo rzeczami powiedzianymi po pijaku?

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-01-26, 15:01   

Fragileacacia napisał/a:
A co na przykład z agresją po alkoholu?

Nigdy nie miałam "okazji" doświadczyć, bo ojciec jak raz na ruski rok wypije to wesolutki i na wszystko się zgadza, a chłopakowi włącza się tryb romantico. :crazy:
Niestety we wsi zrobili z budynków starej podstawówki mieszkania socjalne i trochę można się naoglądać... Wcześniej to jeszcze rodziny z dziećmi były, teraz już sami faceci bo wszystko wynieśli.. ale nie o tym, bo znów się rozgadam. :x
Agresji nic nie usprawiedliwia, zwłaszcza w stosunku do swojej rodziny. Nie umiesz się zachować jak wypijesz - nie pij. Uderzy Cię, albo kolejny raz zrobi awanturę o nic? Zostaw go. Wiem, łatwo się mówi, ale na początku po razie czy dwóch jest jeszcze szansa, że coś może się zmienić, że sobie przemyśli, ogarnie się. Z czasem będzie już tylko gorzej, bo skoro tolerowało się to tyle czasu, to czemu miałoby się coś nagle zmienić?

Fragileacacia napisał/a:
Albo rzeczami powiedzianymi po pijaku?

Po pijaku najczęściej jest szczerze... Na trzeźwo niestety rzadko.

forbicca 
Przybysz

Wysłany: 2015-03-09, 19:23   

Jeśli zdrada po alkoholu mniej się liczy od zdrady na trzeźwo, to zabijanie ludzi w wypadkach samochodowych też powinno się mniej liczyć, gdy zrobimy to po pijaku. A może powinniśmy nawet być uniewinniani od morderstwa w takim przypadku?

Add 
Indywiduum

Wysłany: 2015-03-21, 21:27   

Spożywanie alkoholu czynimy na swoją wlasną odpowiedzialność. Za czynności wykonane po spożyciu nie liczą się "mniej".

N4VV 
Wiarygodny
INTJ

Wysłany: 2015-03-29, 20:17   Re: Czy alkohol usprawiedliwia?

Zołza napisał/a:
Prawie wszyscy piją, jedni mniej, drudzy więcej. Prawie każdemu po alkoholu zdarzyło się zrobić mniejszą, lub większą głupotę. Jednak czy zbyt dużą ilością wypitego alkoholu można usprawiedliwiać cokolwiek?

Można.

aniulek napisał/a:
...Po pijaku najczęściej jest szczerze... Na trzeźwo niestety rzadko.

Współczuję.

Odpowiedz do tematu