=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Małżeństwo aranżowane.
Autor Wiadomość
aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-01, 19:59   Małżeństwo aranżowane.

Tak mi się po poście The mana dotyczącym katolicyzmu nasunęło na myśl...
Do mojej matki dość często przychodzi jedna kobieta ze wsi, dlatego znam dość dobrze sytuację.
Ona i jej mąż widzieli się przed ślubem zaledwie raz. Mieszkała z dziadkami, którzy opiekowali się także jej rodzeństwem i nie starczało, dlatego postanowili wydać ją za mąż nie zważając na sprzeciw. Wszystko załatwili dziadkowie i matka jej przyszłego męża. Jedna noc poślubna i mają córkę. Od tamtej pory nic. ;o
Ten ślub był siedem lat temu, więc nie tak dawno...

Spotkaliście się z czymś takim? Co myślicie o takich małżeństwach? Może w innych krajach jest to jeszcze na porządku dziennym, ale w Polsce?

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-01, 21:09   

W islamie to bardzo częste zjawisko. Sama mam kilka koleżanek, które prawie nie znały swoich mężów przed ślubem, a są szczęśliwymi małżeństwami do dziś. Samej mi podsuwano kandydatów, ale chyba nie trafiliśmy w swoje gusta, bo ostatecznie nic dobrego z tego nie wyszło.
Po prostu społeczeństwo muzułmańskie jest w pewnym sensie jednością, na mieście wiadomo, która panna jest na wydaniu i podsuwa jej się mężczyzn, którzy nie mają żony.

Poszłabym na coś takiego, ale pod warunkiem, że moglibyśmy się trochę poznać, kilka razy spotkać, porozmawiać. Nie tak zupełnie w ciemno, bo jednak musiałby mi dany mężczyzna odpowiadać, mieć coś w głowie. Musiałabym poczuć coś w rodzaju zauroczenia.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-01, 23:18   

No zalezy na czym ta aranzacja polega. Jesli na podsuwaniu partnerow potencjalnych, to nawet nie takirytujaca a pewnie i wielu pomoze. Ale jak ma mnie ktos wydacza kogos kogo nie znam, to sie ide wieszac. :crazy:

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-06-01, 23:33   

No tak, podsuwanie to jednak trochę inna sytuacja niż zmuszenie kogoś do małżeństwa z osobą, której zupełnie nie zna. Mimo, że to podsuwanie jest czysto prowadzące do małżeństwa. Np. w społeczności w której ja żyłam w Barcelonie wyglądało to tak - chodzimy raz na jakiś czas kupować np. mięso halal, sprzedawcy w tym czasie robią rozeznanie, które kobiety są wolne i na wydaniu i jeśli mają kogoś ciekawego to go z taką dziewczyną poznają, oczywiście spotkania w miejscach publicznych. Niejest to związek w takim jego słowa znaczeniu jak w warunkach europejskim. Można się kilka razy spotkać w publicznym miejscu, oczywiście nie ma mowy o jakimś bliższym kontakcie, jedynie rozmowa. Po kilku spotkaniach są zaręczyny, następnie ślub.

W podobny sposób wyszła za mąż moja przyjaciółka, chociaż w jej wypadku oni sami się poznali, ale ślub był bardzo szybko. Wyjechała do Egiptu załatwiać sprawy z Uniwersytetem, tam poznała chłopaka, widzieli się kilka dni, później mieli trochę kontaktu przez internet, po pół roku ona pojechała tam znów i wtedy się zaręczyli (widząc się drugi raz w życiu) po czym wróciła do Hiszpanii. Po kolejnym pół roku pojechała do Egiptu z całą rodziną i było weselicho - trzecie spotkanie.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-02, 09:32   

Jak czesto nasze europersjkie sposoby graja z kultura muzukmanska to nawet sobie z tego sprawy nie zdajemy...

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-06-02, 10:31   

Dla mnie to niepojęte i nie wiem, jak można się na coś takiego zgodzić. Swatanie jeszcze ujdzie, ale nie małżeństwo w ciemno.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-02, 11:29   

Myślałam, że w Polsce nie ma takich rzeczy. Nigdy bym się na coś takiego nie zgodziła i nie znam takiego małżeństwa.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-02, 11:47   

Indya napisał/a:
Np. w społeczności w której ja żyłam w Barcelonie wyglądało to tak - chodzimy raz na jakiś czas kupować np. mięso halal, sprzedawcy w tym czasie robią rozeznanie, które kobiety są wolne i na wydaniu i jeśli mają kogoś ciekawego to go z taką dziewczyną poznają, oczywiście spotkania w miejscach publicznych. Niejest to związek w takim jego słowa znaczeniu jak w warunkach europejskim. Można się kilka razy spotkać w publicznym miejscu, oczywiście nie ma mowy o jakimś bliższym kontakcie, jedynie rozmowa. Po kilku spotkaniach są zaręczyny, następnie ślub.

To jest jeszcze znośne, myślę nawet, że sama byłabym w stanie pójść na coś takiego jeśli miałabym wybór, że mogę faceta kopnąć w tyłek jak mi coś nie będzie pasowało. Ale tak zobaczyć kogoś raz, przez kilka minut, nie mieć nic do powiedzenia w kwestii swojego ślubu, bo wszystko im ustalali z góry jej dziadkowie i przyszła teściowa... Już bym wolała żeby mi się kazali spakować i z domu wynosić żeby szukać pracy jakby nie było co jeść, niż żeby mnie pakowali w życie kogoś innego kogo nie znam.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-06-12, 14:52   

Dorzucam filmik związany z tematem, może kogoś zainteresuje ;)
http://www.youtube.com/watch?v=SPDhEIMjrTU

Odpowiedz do tematu