=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
karmienie piersia w miejscach publicznych
Autor Wiadomość
powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-05-29, 20:07   karmienie piersia w miejscach publicznych

Zainspirowal mnie Borcejn, jak to przy cyckach :crazy: kiedy napisal ze nie wybaczylby kobiecie ktora sie bandazuje zamiast karmic, ale to inny temat.

Ostatnio czytam te posty roznych mamusiek i natknelam sie na temat o karmieniu piersia w miejscach publicznych. Szczerze mowiac stalam tam okoniem (moze to jeszcze brak doswiadczenia) wobec mamusiek, ktore z checia karmily piersia np.przy stoliku w restauracjach albo w h&mie.

Co myslicie o tym? Zdrowie dziecka najwazniejsze, to nie jego wina ze glodne? Karmic tylko w domu, tylko w miejscach do tego wyznaczonych czy wszedzie? Te miejsca to tylko teoria czy faktycznie mozna sie z tym spotkac? Czy wystarczy zakryc cyc pieluszka tetrowa? Borcejn, karmilbys? :crazy: widok obrzydza, nie rusza czy wzrusza?

Zapraszam do dyskusji, mam nadzieje ze sie nie zagalopowalam tematycznie o brzdacach, w razie czego prosze o kopa.

Alosia
Przyjęty

Bananów: 5
Wysłany: 2014-05-29, 20:27   

Ja jestem z tych nielicznych, których karmienie piersią, gdziekolwiek, brzydzi. Sama czynność. Jestem pewna, że swoich własnych dzieci nie będę karmić piersią. Co niektórzy mówią, że jak urodzę to mi się zmieni, ale szczerze w to wątpię. Mam bezpośredni, codzienny kontakt z maluszkami, duża rodzina plus dużo dzieciatych przyjaciół. Pierwszy raz jak zobaczyłam jak moja znajoma karmi piersią syna prawie, że zwymiotowałam jej na stopy. Za każdym razem wychodziłam z pokoju ledwo co hamując wymioty i nie jest to wyolbrzymienie.
Kiedyś jak się wypowiedziałam na ten temat na jakimś damskim portalu to zostałam zlinczowana, bo mnie ten widok bardzo rusza, ale niestety negatywnie. Tak samo jak liżące się pary w miejscu publicznym mnie odrzucają, tak samo na mnie działa widok dziecka ssącego sutek matki. Niby naturalne, ssaki się tak zachowują, no ale moja wina, że tak już mam ?

powidlo 

Wysłany: 2014-05-29, 20:35   

Alosia, kupa tez jest naturalna i ssaki ja robia :crazy: przepraszam za tak bezposredni orzyklad, pewnie nawet nie powinnam, ale jak slysze ze ktoras znow zostala zlinczowana przez bojowe mamuski to mnie szlag trafia. Zwlaszcza ze to sa przewaznie kobiety w ciazy z pierwszym dzieckiem, takie tam doswiadczone :crazy:

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-05-29, 21:54   

powidlo, odezwała się matka pięciorga :crazy:
Mnie to ni ziębi ni grzeje, dziwi mnie całe zamieszanie, no bo tak jak wspomniałaś, można cyca czymś zakryć i tyle, skoro tylu ludzi to brzydzi (mnie nie brzydzi, trochę nie rozumiem jak może brzydzić, ale ludzie są różni).
Gdybym ja miała dzieciaka, to przede wszystkim wstydziłabym się go karmić przy ludziach, no instynktownie bym poszukała jakiegoś ustronnego miejsca, toalety albo coś.

gg

powidlo 

Wysłany: 2014-05-29, 21:58   

Amb, no odezwala sie, bo ja sie oytam po to zeby sie dowiedziec a nie linczuje wszystkich ze sa zlymi mamami bo nie maja och8ty karmic piersia, bo szczepia czy bo sa facetem, sorry :crazy:

No wlasnie, ta toaleta. Wielu mamom przeszkadza ze miejsce dla karmiacej jest obok przewijaka albo wlasnie toalety, uwazaja ze to niehigieniczne.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-05-29, 22:00   

Nakarmienie dziecka jest ważniejsze od poczucia estetyki osób trzecich. Czemu tu się brzydzić? Kobieta karmiąca nie wywala na wierzch całego cyca, widać tylko tyle, co na bilbordach reklamowych bielizny, które nikogo nie oburzają. Zresztą, wystarczy nie patrzeć, jak już to kogoś aż tak razi. Kto normalny się na to gapi?

Bonda 
Kumpel
Kla wróciła !

Bananów: 12
Wysłany: 2014-05-29, 22:03   

Dla mnie jest to bardzo naturalna rzecz. Sama będę chciała karmić piersią jak najdłużej się da (w granicach rozsądku oczywiście ;) ). Karmienie piersią jest bardzo OK. Ale czy w miejscu publicznym? Sama osobiście wstydziłabym się. Wolałabym znaleźć sobie jakieś miejsce gdzie nikomu bym nie "wadziła" i sama też się komfortowo czuła.
Wyjmiesz to, co włożyłeś.
Otrzymasz w zamian to, co dałeś.

powidlo 

Wysłany: 2014-05-29, 22:11   

unreal, no nie wiem kto normalny gapi sie na naga piers...serio :crazy: aczkolwiek nie raz widzialam mamy ktore tak no...bez pardonu jakos. Ani zakryc sie, ani nic, goly cyc i dziekuje. A piers w czasie kaktacji tez nieco inaczej wyglada niz na co dzien, ze tak to ujme.

Ja ogolnie jestem raczej za tym aby do rytmu dziecka sie w miare mozliwosci dostosowac, a w przypadku kiedy akurat tak wyjdzie ze trzeba, to sie wlasnie w ustronnym miejscu schowac i zakryc. Nie podoba mi sie karmienie w restauracji, gdzie np.inni jedza i moze im to nie pasowac. Nie podoba mi sie karmienie przy fontannie na rynku. Moge karmic gdzoes gdzie jest swiety spokoj, wydaje mi sie ze i dziecko na tym skorzysta, bo to tez dla niego chwila wazna.

Nie podoba mi sie natomiwst podejscie matek pt.'moje dziecko jest najwazniejsze, patrz na to co robi, chwal za kazda kupe, pozwol mu sie slinic i ciagnac za wlosy, niech robi siku gdzie popadnie i bede Cie meczyc moim dzieckiem po wieki wiekowbo skoro dla mnie jest cudowne to dla ciebie tez byc powinno'. No. :crazy:

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-05-29, 22:25   

powidlo napisał/a:
no nie wiem kto normalny gapi sie na naga piers...serio :crazy:
Oj, ale co to za przyjemność patrzeć akurat wtedy... :crazy: Ja właśnie myślę, że jeśli już kobieta musi nakarmić dziecko gdzieś publicznie, to powinna to zrobić z wyczuciem, a nie bezwstydnie wyrzucając całą pierś na wierzch, no. I wtedy nie mam nic przeciwko. Ona karmi ukradkiem dziecko, któremu nie może powiedzieć "cicho, zjemy w domu", a ja idę dalej, bo nie przykuwa mojego wzroku.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-05-29, 22:29   

powidlo napisał/a:
Nie podoba mi sie natomiwst podejscie matek pt.'moje dziecko jest najwazniejsze, patrz na to co robi, chwal za kazda kupe, pozwol mu sie slinic i ciagnac za wlosy, niech robi siku gdzie popadnie i bede Cie meczyc moim dzieckiem po wieki wiekowbo skoro dla mnie jest cudowne to dla ciebie tez byc powinno'.
Też mi się to nie podoba. Jestem przekonana, że przewijać to ja będę wyłącznie z miłości i nigdy nie zrozumiem jak się tym można zachwycać. Nie zapomnę, jak moja ciotka miała małego synka, który podczas przewijania strzelił jej swoimi odchodami prosto w twarz, a ona się głupia cieszyła, jak się można cieszyć w takim momencie?!?!

gg

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-05-29, 22:46   

Różni ludzie różnie reagują, nigdy nie byłam matką ale potrafię sobie wyobrazić, że matka jest tak zakochana w swoim dziecku, że kocha nawet jego kupę. To z korzyścią dla niej bo ma doczynienia na codzień z tym wspaniałym zjawiskiem...

Jeśli chodzi o karmienie piersią na widoku przy wszystkich to uważam, że to nieeleganckie. Wiadomo, że są różne wypadki, i czasem jeśli wyjątkowo trzeba to można to zrobić i w publicznym miejscu, jakoś w miarę dyskretnie ale wywalania cyca na środku sklepu czy restauracji, tak ostentacyjnie nie popieram. Można wyjść do toalety, w publicznych miejscach najczęściej są specjalne "karmialnie". A jeśli nie to są toalety z przewijakami, w każdym miejscu publicznym muszą być, bo taki jest przepis.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-05-30, 12:23   

Nie mam nic przeciwko, jeśli jest to robione w miarę dyskretnie. Zawsze można jakoś tak pod ścianą usiąść, czy coś, żeby z tej strony gdzie jednak coś widać nikt nie mógł patrzeć, a reszta by mnie nie obchodziła, skoro nie miałabym możliwości iść do domu czy swojego samochodu to z pewnością nie przejmowałabym się tym, że ktoś się może gapić. Jednak wszystko z umiarem.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-05-30, 12:33   

Indya napisał/a:
Jeśli chodzi o karmienie piersią na widoku przy wszystkich to uważam, że to nieeleganckie.
Nieeleganckie jest życie w miastach. Na wsi nikt się nie przejmował, tylko cyca wywalał i tyle w temacie. :D

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-05-30, 12:38   

Ehh, ludzie to ze wszystkiego problem potrafią zrobić. Wisi mi to, cycki mnie nie gorszą, a tym bardziej nie brzydzą, sama je mam.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-05-30, 12:41   

Spoko, kto chce niech wywala, ja nie zamierzam :D I nie uważam, że to problem, po prostu nie podoba mi się to.

Odpowiedz do tematu