=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dywagacje o islamie
Autor Wiadomość
Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-08-23, 21:15   

Ciekawy masz tok rozumowania, Lampart.
Religia nie jest SRODKIEM do zabijania.... idac twoi tokiem myslenia to trzebaby rzeczywiscie wysadzic swiat w powietrze bo kazda rzecz moze byc pretekstem do czynienia zla. Religia odpowiednio 'uzytkowana' niesie za soba bardzo wiele dobra, wiec to co powinnismy czynic to odpowiednio edukowac dzieci, w dobru blizniego, lagodnosci, empatii... wtedy religie spelnialyby swoj piekny cel. Teraz mi powiedz jaki piekny cel maja narkotyki lub bron... :)

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-08-26, 12:16   

Indya napisał/a:
Teraz mi powiedz jaki piekny cel maja narkotyki lub bron...
Motywują do pisania wiekopomnych piosenek i wierszy. :crazy:

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-08-29, 01:17   

Miłosc bardziej, ah te sonety Petrarki!

Takze ludzie - kochajmy sie. Make peace, not war

to ja 
Przybysz

Wysłany: 2016-04-09, 17:35   

Indya napisał/a:
Ogólnie nie ma czegoś takiego jak nakaz zabijania czy prześladowania niewiernych
Nie ma? Zatem Twój odłam polega na tym, aby niektóre fragmenty przeoczyć, czy korzystasz z innego Koranu? :crazy:

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2016-04-09, 22:32   

Ej no, bez jaj, jak masz się chłopie przekrzykiwać wersetami Koranu i tak udowadniać, że Islam nawołuje do zabijania, to miej na uwadze że w każdej świętej księdze która jest dostępna takie kwiatki znajdziesz.

Ja tam nie wiem jak się sprawy z bogami mają, ale raczej każdy z wyznawców zakłada, że dane nam było coś/ktoś do pomocy w interpretacji (jak np.katolicy mówią o łasce ducha świętego), bo to by było bez sensu, haaaalooo.

To tak na poziomie 'udowonij, że bóg istnieje' troszkę.

to ja 
Przybysz

Wysłany: 2016-04-10, 19:41   

powidlo napisał/a:
Ej no, bez jaj, jak masz się chłopie przekrzykiwać wersetami Koranu i tak udowadniać, że Islam nawołuje do zabijania, to miej na uwadze że w każdej świętej księdze która jest dostępna takie kwiatki znajdziesz
To nie jest żaden argument. Raczej dowód ignorancji i próba storpedowania jakichkolwiek cytatów z Koranu. Po pierwsze nie mam zamiaru krzyczeć pisząc na klawiaturze. Po drugie zwróciłem tylko uwagę na to co napisała koleżanka, ponieważ jest w błędzie. Przytocz proszę te "kwiatki" ze wszystkich świętych ksiąg, wtedy będziesz miała jakikolwiek argument. Nie zamykajmy się na dyskusję, wymieńmy się swoją wiedzą.

Koran jest księgą, która zgodnie z przekonaniami muzułmanów zawiera objawioną prawdę przez Allaha. Początkowo "Koran" oznaczało recytację, czyli recytowanie tej księgi w jakimś szczególnym obrządku. Księga ta uznana jest za świętą, ponieważ zgodnie z tą religią jest takim jakby odbiciem ziemskim księgi która znajduje się w niebie. Przejdźmy zatem do zawartości. Wszystko składa się z rozdziałów, które mają swoją nazwę. Miała to być kontynuacja Biblii, ale w konsekwencji czasami można natrafić najwyżej na teksty brzmiące jednolicie z Biblią z przekręcanymi szczegółami i osobami. Zaprzecza również w wieku kwestiach Biblii np. że Jezus nie został ukrzyżowany i zabity. Koran jest więc pisany w podobnym klimacie co Biblia, językiem prostym i dosłownym jak w książce kucharskiej. Jeśli masz talent kucharski i postępujesz zgodnie z instrukcją to wyjdzie Ci pyszny sernik, jeśli Twoje zdolności kulinarne kończą się na zupce chińskiej i przekręcisz niektóre rzeczy w przepisie to zamiast sernika może wyjść Ci upośledzony murzynek, ale nadal możesz twierdzić że wzorowałeś się na książce kucharskiej co faktycznie jest prawdą.

Teraz przejdźmy do sedna, czyli do tego czy Koran nawołuje do mordobicia. Czy należy przyznać rację osobom, które bronią islamu pod względem pokojowym, czy może rację mają osoby które twierdzą, że islam sieje nienawiść? Jedno jest tutaj tak na prawdę pewne. Koran bezpośrednio zwraca się do swoich wiernych i mówi im - nie bierzcie sobie za przyjaciół chrześcijan i żydów, każdy kto to robi jest pośród nich a Bóg nie prowadzi prostą drogą ludu niesprawiedliwych. Jest również mowa o tym, aby zabijać niewiernych gdziekolwiek ich spotkają. Że zabici i ukrzyżowani będą Ci przeciwko Bogu. Że Bóg nie miłuje zdrajców i niewiernych. To tak tytułem wstępu, nie chce mi się teraz szukać odpowiednich cytatów, ale jeśli będzie trzeba to niech ktoś powie. Kontrargumentem jest tutaj to, że pojawiają się niekiedy wstawki, aby odpowiadać taką agresją na zagrożenie. Także uporządkujmy - jeśli ktoś twierdzi, że islam w żaden sposób nie nawołuje do morderstw jest absolutnie w błędzie. Wszelkie dyskusje mogą się toczyć na poli interpretacji tegoż wezwania do masowych morderstw. Nie wyrywam zdań z kontekstu, uczciwie swoją pracę wykonałem, zagłębiłem się w tym temacie już na wieści o pierwszych "uchodźcach". W całościowym ujęciu nawet słowa jakiejkolwiek krytyki mogą być odebrane za napaść, za którą islamiści powinni zabić. Przejrzyjcie Koran samodzielnie i wyróbcie swoją własną opinię.

Jednak czy to ma oznaczać, że każdy islamista jest gotowy zabijać w imię swej religii? Oczywiście, że nie. Na tej samej podstawie nie każdy katolik chodzi co niedzielę do kościoła. Mimo tego, że religia nakazuje do kościoła chodzić co niedzielę powie taki o sobie, że jest wierzący ale nie praktykujący, ale że nadal katolik.

powidlo napisał/a:
i tak udowadniać, że Islam nawołuje do zabijania

Pierwszy z brzegu link, co powiesz na ten temat? https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/08/16/holokaust-chrzescijan-to-sie-dzieje-naprawde-artykul-przeznaczony-tylko-dla-ludzi-doroslych-18-lat/
Filmików jest jeszcze więcej, ten jaki ostatnio widziałem https://www.youtube.com/watch?v=ct8ii3QQ3QY

Teraz odejdźmy od strony duchowej i spójrzmy na religię od strony przyziemnej od której w sumie nie powinno się patrzeć, ale nie ważne. Chodzi jedynie o same "fajerwerki". Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co takiego ciekawego jest w tej religii? Rozumiem, że znajdą się ludzie którzy przechodzą na islam bo to jest modne np. skoro koledzy to i ja. Są przypadki, kiedy Twój partner okaże się, że wyznaje islam więc dla niego się przechodzi, nawet z tego co mi wiadomo to dziewczyna muzułmanka nie może mieć w tej religii partnera z innej parafii. Dobrze, ja to rozumiem, ale czy poza tym jest coś za co można tę religię polubić? Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś by mi to wytłumaczył bo dla mnie to jest po prostu parodia religijności z pedofilem w głównej roli.
Mnie fascynuje religia buddyjska. Mnóstwo inspirujących rzeczy. Mogę to opisać w oddzielnym temacie, nie będę rozpisywał się nie na temat. Nawet religia katolicka jest pod tym względem ciekawa.
powidlo napisał/a:
Ja tam nie wiem jak się sprawy z bogami mają, ale raczej każdy z wyznawców zakłada, że dane nam było coś/ktoś do pomocy w interpretacji (jak np.katolicy mówią o łasce ducha świętego), bo to by było bez sensu, haaaalooo.
Natchnieni przez Ducha Świętego według wiary katolickiej byli jedynie Ci, którzy Biblię spisali. Wierni mają po prostu przeczytać i wierzyć. Opowiedz, jak w interpretacji działa łaska Ducha Świętego?

Rado34
Przybysz

Wysłany: 2016-07-18, 23:01   

Zgadzam się w 100 %

PIOTRUŚ 
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2016-07-31, 23:20   

Szczerze mówiąc do wszystkich takich rzeczy podchodzę zawsze neutralnie, ale też racjonalnie. Po tym co się dzieje w Europie, gdzie od kilku dni co chwile można przeczytać jak to ktoś krzyczał "Allahu akbar", a potem było wybuchowo, śmiem twierdzić, że trzeba to wytępić.
Najgorsze jest to, że większość mediów próbują to jakoś zatuszować, a to już jest zbyt przychylne tym wszystkim islamistom.

Ostatnio też przeczytałem pewną rzecz, chyba na czasie.
"Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin."

Mam nadzieję, że przyjdzie czas, że te wszystkie ameby wpuszczające tą dzicz do Europy przekonają się na sobie, że to była błędna decyzja.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-08-01, 01:22   

Cytat:
Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin."
Tu się akurat delikatnie śmiem nie zgodzić, we Wrocławiu ostatnio w autobusach bomby podkładał jakiś Seba z osiedla.

gg

PIOTRUŚ 
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2016-08-01, 12:59   

Amb napisał/a:
Cytat:
Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin."
Tu się akurat delikatnie śmiem nie zgodzić, we Wrocławiu ostatnio w autobusach bomby podkładał jakiś Seba z osiedla.

A skąd wiesz, że Seba z osiedla w domu nie słuchał Hymnu ISIS? :crazy:
Znając życie Sebix zrobił bombę z dwóch petard, która najwyżej wysadziłaby kawałek podeszwy od buta, ale masz prawo się nie zgodzić. :D

Amb - to skrót od AMEBA? :crazy:

(cham i prostak - to ja, pewnie jeszcze nazwiesz mnie faszystą i nazistą bo nie popieram przyjmowania uchodźców. :D )

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-08-01, 16:59   

PIOTRUŚ napisał/a:
Znając życie Sebix zrobił bombę z dwóch petard, która najwyżej wysadziłaby kawałek podeszwy od buta,
Powiem, że jakiś mały level wyżej - szybkowar z gwoździami, wzorowany na zamachach w Bostonie. Co do słuchania ISIS, pewna być nie mogę, ale jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić. Może mam za małą wyobraźnię :crazy:

PIOTRUŚ napisał/a:
Amb - to skrót od AMEBA?
Pierwotnie nie, ale po jakimś roku użytkowania tego nicka wpadłam na ten sam pomysł.

PIOTRUŚ napisał/a:
cham i prostak - to ja, pewnie jeszcze nazwiesz mnie faszystą i nazistą bo nie popieram przyjmowania uchodźców.
Oj nie bądź taki pewny tego, co zrobię. Zresztą, nie mam żadnych podstaw do nazywania Cię kimkolwiek, bo za mało Cię jeszcze czytałam, a obok chama to chyba nawet nie stałeś :lol:

gg

Odpowiedz do tematu