=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fastfoody
Autor Wiadomość
RapGra
Osadnik

Wysłany: 2014-08-05, 13:27   

Można nawet jeść tam codziennie, tylko trzeba używać głowy ;)

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2014-08-06, 11:35   

Uwielbiam bułkę z pieczonym kurczakiem, jak i udka z kurczaka w zestawie oraz sałatkę z kawałkami kurczaka, kebaby. Jednym słowem wszystko to co nie jest dla naszego organizmu zbyt zdrowe.:)

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-08-12, 19:18   

loneliness napisał/a:
Raz na miesiąc nie zaszkodzi ;)

Albo wracając z baru, przed wejściem do nocnego autobusu. Wszak po alkoholu nawet ten syf nie zaszkodzi : D W sumie wolę kejefsi niż maka, ale to mak jest przy przystanku i otwarty do drugiej w nocy.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

efra 
Przybysz

Wysłany: 2015-03-09, 15:14   

Myślę, że hamburgery nie są zbyt zdrowe, jeśli je się często je, ale takie na przykład zapiekanki? Toż to tylko bułka, żółty ser i pieczarki - co w tym niezdrowego?

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-03-10, 19:09   

efra napisał/a:
Myślę, że hamburgery nie są zbyt zdrowe, jeśli je się często je, ale takie na przykład zapiekanki? Toż to tylko bułka, żółty ser i pieczarki - co w tym niezdrowego?

Nie wiadomo ile to leży... Można i na wielokrotnie mrożone trafić :/
Ale coś w tym jest, to chyba jedno z najzfrowszych fast-foodów, przynajmniej w kwestii ilości tłuszczu.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-03-11, 12:33   

RapGra napisał/a:
Można nawet jeść tam codziennie, tylko trzeba używać głowy ;)

Głowy powinno używać się codziennie. Odkąd wiem co tam dają, zapachy docierające do moich nozdrzy zamiast podniecenia i cieknącej ślinki, wywołują we mnie odruchy wymiotne. Ostatnio jednak często tam bywam (o zgrozo!), wyłącznie po darmowy napitek, który co trzy, cztery miesiące oferują w ramach zachęty.

Jak widzę te idealne bułki, mięcho nieznanego pochodzenia i tłuszczowy syf jaki panuje dookoła, w pierwszej chwili mam przed oczami uda w rozmiarze XXX(X)L, w drugiej czuję smak suchej drożdżówki, która nagle smakuje wybornie.

aniulek 

Wysłany: 2015-03-11, 19:53   

Fajtula, na szczęście nie wszędzie. Udało mi się trafić na budkę, gdzie pani przychodziła godzinę przed otwarciem, kupowała mięso w mięsnym, a nie jakimś stoisku w markecie, sama je obierała, mieliła na kotlety itp. To samo z warzywami, nie jakieś mrożonki. I jak się przyszło za późno, to niestety tylko napoje zostawały, bo jak jej brakło to już mielić czasu nie miała, a kolejki rano to masakryczne do niej.
A ws maku idealne połączenie domowego jedzenia z tym aromatem typowo fast-foodowym, którego w domu odtworzyć nie potrafię. No pycha!

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-03-21, 19:39   

aniulek napisał/a:
A ws maku idealne połączenie domowego jedzenia z tym aromatem typowo fast-foodowym, którego w domu odtworzyć nie potrafię. No pycha!

Do wspomnianych w Obiadkach chickenburgerów właśnie robiłam takie duże nuggetsy i udało mi się wytworzyć aromat młodości, kiedy to jeszcze te zapachy tłuszczu aż tak mnie nie odurzały. Niewiele trzeba - kawałek piersi, płatków kukurydzianych, ciepła piekarnika i jest. ;)

Add 
Indywiduum

Wysłany: 2015-03-21, 20:08   

Lubię, ale tak trochę mam bana na fastfoody. :-/

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-03-24, 14:51   

Niby wiem, że to niezdrowe, tuczące, tłuste. Ale czy potrafię się oprzeć stripsom z KFC? Nie potrafię. Na szczęście fast foodów nie jadam za często bo jestem cebulaczkiem i zwyczajnie szkoda mi na nie kasy. Jak potrafię zrobić coś sama - robię sama. W domu, taniej, ze składników wiadomego pochodzenia, w odchudzonej wersji i na świeżo.

Jedynym wyjątkiem jest dziwna tradycja, którą stworzyliśmy z moim manem, a mianowicie jak widzimy Sevi Kebab to jemy zestaw. Obowiązkowo.

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

ajsztan007
Indywiduum

Wysłany: 2015-08-15, 14:50   

Ja to jak bym zarabiał pieniądze to bym częściej chodził na jakieś fast foody na kebaby bo to bardziej mnie wciąga niż jakieś domowe jedzenie :)

aniulek 

Wysłany: 2015-08-15, 15:50   

ajsztan007 napisał/a:
Ja to jak bym zarabiał pieniądze to bym częściej chodził na jakieś fast foody na kebaby bo to bardziej mnie wciąga niż jakieś domowe jedzenie :)

W domu możesz zrobić równie dobre. Przepisy na chlebki te otwierane czy tortille są w Internecie, sos czosnkowy super smakuje ze zmielonego czosnku, jogurtu i odrobiny majonezu, prażoną cebulę robi się smażąc posiekaną obtoczoną w mące, sałatka rzecz prosta, jedynie z mięsem możesz mieć problem, ale kurczak moim zdaniem też może być, mniej kalorii. ;)

Avis 
Przyjęty
nieposkromiona

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-16, 12:28   

Jeśli chodzi o smak to niestety uwielbiam. Staram się jednak jeść bardzo rzadko. Mój Luby uwielbia takie jedzenie i przez pewien czas jedliśmy bardzo często. Teraz zrobiłam sobie na to szlaban, szczególnie na Maka. Unikam też kebabów i pizzy, ale niestety czasem się zdarzy. Ostatnio byliśmy i kupiłam tylko kawę, walczę! Prawdą jest, że staram się przekonywać mojego M. do pizzy własnej roboty i burgerów. Ostatnio zrobiliśmy pyszne burgery z grilla, wołowina przyprawiona według siebie, sosy własne, świeże warzywa i nawet buły sami piekliśmy :-D tylko niestety nie zawsze jest czas. Pewnie zabrałabym moje dziecko do fastfooda, ale bardzo rzadko, może niekoniecznie przypadłoby do gustu i żeby nie musiało potem sobie odmawiać. Oczywiście na co dzień gotuję zdrowo, ale M. to podstępny żarłoczek.

admin005
Osadnik

Wysłany: 2015-08-16, 22:12   

Naprawdę myślę, że temat jak najbardziej trafny bo jedzenie typu fastfood może uzależnić i nie tylko z McDonnalda, ale także z każdej "restauracji tego typu (np. KFC itp.). Sam jestem natomiast bardziej zwolennikiem budek z kebabem, które odwiedzam dosyć często. Do końca nie wiem czy jest to moje uzależnienie czy najzwyczajniej w świecie czyste lenistwo, bo jestem raczej osobą, która nie gotuje i takie jedzenie to dobre rozwiązanie.

Są tygodnie, gdzie potrafię zjeść kebaba każdego dnia, ale są też takie gdzie omijam wszystkie takie miejsca szerokim łukiem. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale tak już mam i tylko nie pewnie ja co można wnioskować po długich kolejkach w budkach z takim jedzeniem 

Niestety zauważyłem że takie jedzenie odbija się troszeczkę na mojej wadzę i ostatnimi czasy troszkę mi się przytyło…

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-23, 20:26   

Aaaaa... niepotrzebnie zajrzałam w ten temat bo robię się głodna. Na dodatek, że od ponad roku mam stwierdzoną nietolerancję glutenu więc musiałam pożegnać się z fastfoodami i pizzą. A lubiłam czasem sobie wciąć coś tłustego i niezdrowego... Zdaję sobie sprawę, że jest to uzależniające i czasami może przerodzić się w rytuały (aaa... zawsze we wtorki po pracy...). A później widać po spodniach, że coś zrobiły się za ciasne :)

Odpowiedz do tematu