=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fastfoody
Autor Wiadomość
Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-05-08, 13:00   

unreal napisał/a:
Serio chodzenie i jedzenie w McDonaldzie było wyznacznikiem jakiejś zajebistości w dzieciństwie? :crazy: Na pierwszej wycieczce też wzięłam to, co brali wszyscy, bo się na tym nie znałam, ale nikt nikogo nie wyśmiewał i nie wytykał palcami, jeśli nie miał ochoty nic zamówić, jedni jedli, inni nie i tyle.
Nie przypominam sobie, żeby to miało jakieś wielkie znaczenie, po wycieczce wszyscy o tym zapomnieli. Chodzi mi o to, że obojętnie czy zabierzemy dziecko do takiego miejsca czy nie, jak pojedzie tam z klasą bez nas, to prawdopodobnie pójdzie za głosem rówieśników bądź serca :crazy:
A całą rodziną lepiej tam nie chodzić i nie przyzwyczajać, że to coś normalnego.

gg

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-05-08, 15:32   

aniulek napisał/a:
1. Wszystkie dzieci lecą i przekrzykują się, co zamówią, a moje zostaje w autokarze, bo nigdy tam nie było i mama mówi, że to niezdrowe;

2. Idzie razem z nimi, siada w kącie i wyjmuje kanapkę z domu pełną sałaty, ogórków i soczek albo herbatę;

W sumie, to byłaby niezła lekcja asertywności... :crazy: Jak wszystkie dzieci zaczną pić wódkę to ono też ma pić...? No właśnie ;)

To znaczy ja myślę, że jakby to było okazyjnie, raz do roku, na jakiejś szkolnej wycieczce to też inaczej, niż kiedy zaczyna się to przeradzać w nałóg.

Szczerze mówiąc to ja nigdy z klasą nie byłam na jedzeniu w fastfoodzie... Jak jeździliśmy na wycieczki to z reguły każdy miał swój prowiant, a jeśli wycieczka była dłuższa to zajeżdżaliśmy do jakichś zajazdów z domowym jedzeniem, a w późniejszych latach zamawialiśmy catering.
Ewentualnie królowały zupki z paczki, to też było, ale wypraw do McDonalda nie pamiętam, więc w sumie zdziwiło mnie to o czym piszecie.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-05-08, 16:35   

No wlasnie ja chcialabym nauczyc dziecka ze ma to na wyciagniecie reki, tak samo jak salatke ktora zrobi mama, ze nie jest to zadna atrakcja. W ten sposob. Nie jest to zabronione ale sa lepsze rzeczy. Nie wiem czy ten sposob jest dobry, no bo jeszcze mama nie jestem, ale sprobuje i wtedy zobacze.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-05-08, 20:05   

powidlo, może być bardzo bobry, ale - jak zawsze - to wszystko zależy od wielu różnych rzeczy (w tym od genetycznych predyspozycji malucha do tycia:D). To z autopsji, zawsze miałem żarcia pod dostatkiem, bo to już rozwolniony PRL :crazy: więc się żarło ten syf tonami, hamburger był i imperialistyczny zachód.

Dzisiaj jem tylko makrelę, ryż, popijam jerbą - nie dlatego, że muszę, dlatego, że mi już śmieciowe żarcie zbrzydło. Takie to dla mnie wstrętne, że nie chcę tego widzieć. Cukru nie chcę widzieć, cukier jest straszny, od cukru uzależnia się nas od małego, inaczej cukrownictwo poszłoby z torbami. Podobnie z tymi tłustymi fastfoodami. Na litość Boską, robią sól w kształcie tetraedru, żeby lepiej działała na kubki smakowe i wpychają do tego wzmacniacze smaku. To jest tak obrzydliwe, że się człowiekowi odechciewa po pewnym czasie.:D Do papierosów można kogoś zniechęcić, każąc mu zjarać całą paczkę na raz... ale czy cel uświęca środki... :crazy: matko, jaki mój post jest wzruszający i pouczający

Devonne 
Przyjęty
hello, Death.

Bananów: 1
Wysłany: 2014-05-09, 18:05   

Kiedyś jadłam tego mniej. Jednak mój facet uwielbia pizzę i często zabiera mnie do jednej z pobliskich pizzerii, bo uważa, że lepszej nigdzie nie ma, a po co się męczyć i przyrządzać coś w domu. Leniuszek. :roll:
Czy sama zabrałabym dzieciaka do McDonald'a? Nie. Jeżeli już miałoby chętkę na coś z fast- foodów, to sama przyrządziłabym jego zdrowszą wersję, np. hamburgera z pełnoziarnistą bułeczką, sałatą, pomidorkiem, ogórkiem, krótko mówiąc- warzywami, no i oczywiście mięsem. Myślę, że lepiej wpajać dzieciakom zdrowe nawyki żywieniowe, by nie miały w przyszłości problemów zdrowotnych.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-05-09, 20:39   

Cytat:
Czy sama zabrałabym dzieciaka do McDonald'a? Nie. Jeżeli już miałoby chętkę na coś z fast- foodów, to sama przyrządziłabym jego zdrowszą wersję, np. hamburgera z pełnoziarnistą bułeczką, sałatą, pomidorkiem, ogórkiem, krótko mówiąc- warzywami, no i oczywiście mięsem. Myślę, że lepiej wpajać dzieciakom zdrowe nawyki żywieniowe, by nie miały w przyszłości problemów zdrowotnych.

To jest świetny pomysł, myślę, że ja będę kiedyś podobnie kombinować. Zresztą i mojego ukochanego w ten sposób odzwyczajałam od fastfoodów, robiłam właśnie hamburgery w domu, do tego dużo warzyw i jakiś fajny, wyrazisty sos. Podobny efekt tylko bez wzmacniaczy smaków i konserwantów...

DobraWróżka.
Indywiduum

Wysłany: 2014-05-17, 21:14   

Nie jestem uzależniona, ale lubię hamburgery i kebaby :) Jem je okazyjnie, w sumie nawet raz na jakieś 3 miesiące ;) Zabrałabym dzieci do restauracji z szybkim żarciem, ale raz na jakiś czas ;-)
- A widzisz, jak Ty mało wiesz o Dobrych Wróżkach?

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-05-17, 22:16   

Pisząc o fastfoodach miałam na myśli głównie te wszystkie modyfikowane hamburgery, kebab jest nieco inny, zdrowszy, jeśli jest dobrze przyrządzony.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-05-18, 01:31   

Znalazłam w skrzynce kupony zniżkowe do Maca i nie powiem, kusi mnie, żeby tam pójść, zwłaszcza, że niedługo tracą ważność :roll:

gg

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-05-18, 10:59   

Indya napisał/a:
Pisząc o fastfoodach miałam na myśli głównie te wszystkie modyfikowane hamburgery, kebab jest nieco inny, zdrowszy, jeśli jest dobrze przyrządzony.

Kiedyś był fajny program o kebabach, tych robionych w Polsce.. Niektóre mięsa mnie wręcz przerażały, zwykły schabowy usmażony na oleju z przyprawą do kebaba, a sos czosnkowy czosnku nie widział, tylko jakieś ulepszacze. I to, że między dwoma kebabami może być różnica ponad 1000kcal.. :roll:
Ale masz rację, chyba najzdrowsze z takiego jedzenia. Zwłaszcza, że niektórzy dają duże porcje sałatek, a w sumie to lubię najbardziej.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-05-18, 14:13   

Najzdrowsze to i tak są kebaby i hamburgery przyrządzone w domu :crazy: Ostatnio zreszta od kiedy zaczęłam zwracać uwagę na składy to z przykrością stwierdziłam, że mam coraz mniejszy wybór podczas robienia zakupów. Nie istnieje keczup, jakiś sos czy majonez, który nadaje się do kupienia. Nieraz bardzo mnie kusi, żeby coś takiego kupić bo wcześniej bardzo lubiłam a teraz wystarczy tylko, że odwrócę słoik na skład, zobaczę wszystkie te E i mam momentalny odrzut.
Coraz więcej rzeczy robię sama w domu, bo po prostu boję się jeść tego co jest w sklepach.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-05-18, 15:39   

To, co zrobi się w domu jest lepsze.
Jak robię domowy kebab, to wiem, że mam kurczaka (wiem, że to tylko zastęocze, ale przynajmniej widziałam jak biega i wiem, że to prawdziwe mięso). Sos z jogurtu naturalnego i zmielonego czosnku, a surówki to już wg uznania.. A jak się gdzieś kupi, to się leje coś dziwnego z tych surówek, mięsa jak na lekarstwo..
Do tej pory żałuję, że do gastronomika nie poszłam, informatyk ze mnie żaden po tych czterech latach, a przynajmniej bym się porządnie gotować nauczyła. Te wszystkie ulepszacze naprawdę mogą przestraszyć. Ale w miarę możliwości (i braku głupiego gadania) staram się robić sama, nawet majonez raz próbowałam, ale porażka. :<

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-05-19, 10:24   

Indya napisał/a:
Zabralibyście wasze dzieci do restauracji z szybkim żarciem?
Dlaczego nie? Uważam, że żadne skrajności nie są dobre. Wszystko dla ludzi, trzeba znać tylko umiar.
Jako dziecko bywałam w szybkich restauracjach, może nie za często, ale bywałam. I zawsze byłam chudzielcem, byłam zdrowa i wszystko ze mną było ok :crazy: Myślę, że gdyby rodzice mi zabronili chodzić do maka, to i tak z ciekawości, na złość, bym tam poszła.

Sama w takich miejscach bywam rzadko. Częściej jakaś pizza lub kebab. Bywają dni, że nie na rady zjeść w domu.

Alosia
Przyjęty

Bananów: 5
Wysłany: 2014-05-20, 20:32   

Moniazgwiazdka napisał/a:
Dlaczego nie? Uważam, że żadne skrajności nie są dobre. Wszystko dla ludzi, trzeba znać tylko umiar.

Ja się z tym zgodzę:) Nie można popadać w takie skrajności. Pamiętam z dzieciństwa, że najlepsze w wyjezdzie gdzieś z wycieczką czy rodzicami na jeden dzień najlepsze było to, że gdzieś wstapimy na jakiegoś fast-fooda. Oby nie za często.

Ja ogólnie z fast-foodów to jem tylko frytki i kebab. Pizzę zjem, ale domowa jest dla mnie o niebo lepsza. Ze znajomymi nie raz robiliśmy kebaby. Kupowaliśmy w piekarni bułki, jeszcze gorące, robiliśmy surówkę, sos, kurczaka podsmażaliśmy w panierce i pycha. Dodatki wedlug uznania.

loneliness 
Osadnik

Wysłany: 2014-08-05, 08:58   

Raz na miesiąc nie zaszkodzi ;)

Odpowiedz do tematu