=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmień wszystko, zgłoś błędy.
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
  Wysłany: 2014-02-12, 17:27   Zmień wszystko, zgłoś błędy.

Czołem, Użytkowniku! Nieważne, czy masz trzy, czy tysiąc postów. Możesz wszystko zmienić. Forum jest całkowicie niekomercyjne! Tak postanowiłem. Zatem jeśli widzisz jakiś błąd lub masz propozycję zmian - pisz śmiało w tym temacie.

Pozdrawiam i zapraszam do klepania,
Borcejn.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-02-16, 14:28   

W sumie to chyba wynika z tego, że jestem ryczącą czterdziestką, ale brakuje mi jakiegoś działu o organizacji domu, w sensie jakieś zakupy czy porządki, wystrój, etc. :crazy:

Aczkolwiek wstrzymałabym się. Po prostu mówię czego mi brakuje, jak ktoś też czuje taką potrzebę to może naskrobie krótkie słowa poparcia. Jeśli nie, to nawet nie proponuję założenia tematu (gdzie?) czy działu (omójboże) specjalnie dla takich spraw, bo po co jak mam sama pisać.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-02-16, 15:03   

OK! Nazwałem to roboczo "Domowe ognisko", jest tutaj: http://cout.pl/viewforum.php?f=35 (spycham do "innych tematów", żeby dział nie straszył pustkami. Później można wynosić na piedestał).

powidlo 

Wysłany: 2014-02-16, 15:05   

O, dziękuję. Zajmę się nim jak będzie chwilka, postaram się aby pusty nie był.

Stary Ramol 
Kumpel

Bananów: 11
Wysłany: 2014-02-16, 15:36   

Proponuję wielkiego murzyna w logo zamiast banana. Ewentualnie banan trzymanego przez jakiegoś murzyna. Jak robić pomnik to musieć być murzyn.

powidlo 

Wysłany: 2014-02-17, 22:59   

Co do zgłaszania. Nie znalazłam opcji "zgłoś post/temat". Przydałaby się, pewnie jeszcze nie teraz kiedy forum raczkuje, ale kto wie jaki byk z niego wyrośnie.

A może po prostu źle szukałam?

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-02-17, 23:03   

Zaraz poszukam.

@Zrobione.

powidlo 

Wysłany: 2014-02-17, 23:06   

Dzięki, przyda się zapewne!

Stary Ramol 
Kumpel

Wysłany: 2014-02-18, 02:53   

Nie mogę napierda.ać w Shoutboxie bo mam czerwone paski i mam jednego świadka (frajer a nie prawdziwmy mężczyzna ale lepszy taki niż żaden, nie?) DO NAPRAWY

powidlo 

Wysłany: 2014-02-18, 12:41   

Tak sobie myślę, że będzie problem z oddzieleniem tematów z "naszych uczuć" a "damsko-męskie". Połowa będzie pewnie lądowała w złym, a rozdzielić nie będzie jak, bo w sumie i tu i tu będą pasować. Ze swojej strony proponuję zmienić nazwę tego działu na jakiś bardziej ogólny co do relacji międzyludzkich, albo coś w ten smak, żeby jakąś kreskę między nimi postawić, bo to naprawdę potem się rozrośnie i będzie burdel.

I też nie bardzo rozumiem dział "dojrzewanie". Na dobrą sprawę można go wsadzić trochę w zdrowie, bardziej w relacje. W sensie, jak widzicie tematy tu odpowiednie pomijając zakres programowy z Wychowania do życia w rodzinie, to spoko, ja po prostu tego nie widzę.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-02-18, 15:06   

Cytat:
Połowa będzie pewnie lądowała w złym, a rozdzielić nie będzie jak, bo w sumie i tu i tu będą pasować.
Hm... przyznam Ci rację. Warto jednak najpierw postawić sobie cel a potem szukać problemów - przeszkód może być wiele, ale nie każda musi stać na naszej drodze.

Celem jest, żeby większość użytkowników znalazła swój dział. Część uzna, że odpowiedni jest "Nasze uczucia" a część, że "Damsko-męskie". Nam to bez różnicy, a obawiam się, że gdybyśmy zrobili "Relacje międzyludzkie", to połowa docelowego targetu (młodzież) zastanawiałaby się nieco dłużej (czyli gorzej dla nas), gdzie umieścić temat.

Jednak w dalszym ciągu uważam, że Twoja uwaga jest słuszna i z pewnością taka kompresja (w tym miejscu chciałem koniecznie napisać "eliminacja redundacji") będzie korzystna na etapie dodawania nowych działów czy wyciągania na wierzch folderów z "innych tematów". Połączenie posiekanych kategorii w ogólniejsze wysmukli forum - a to też jest nasz cel! Miliard kategorii męczy oczy i zwęża pasek do przewijania.
Czyli będziemy szukać jakiegoś kompromisu pomiędzy łatwością odszukania kategorii a długością witryny.

Przy tych rozważaniach trzeba pamiętać o komunikatywności. Nie wszystkie kategorie są pięknie nazwane, jednak to kolejny problem, który nas nie dotyczy. My chcemy, żeby użytkownik wiedział, co może w danym dziale napisać, a nie żeby medytował nad idealnie dobranymi tekstami i wystawiał nam za to nagrody literackie. :crazy:

W ustalaniu nazw działów proponowałbym więc oprzeć się na następującym doświadczeniu: jeżeli po spojrzeniu na dział wiesz (możliwie szybko), że właśnie tutaj masz napisać, znaczy to, że tekst jest dobry. Jeśli po spojrzeniu na dział sądzisz, że nie jest on dla Ciebie (chociaż później dochodzisz do wniosku, że jest) to prawdopodobnie tekst jest zły i należy go zmienić.

Forum młodzieżowe dla młodzieży i nastolatków cout.pl często balansuje pomiędzy najczęściej wpisywanymi frazami w Google a unikalnością witryny. "Żywot indywiduum", "Ferwor bytu"... ja naprawdę nie jestem aż tak szajbnięty, żeby wstawiać to ku chwale bogactwa języka polskiego. :crazy: Tłumaczę. Pierwsze miejsce w Googlach pod frazą "forum młodzieżowe" dla domeny która ma kilkanaście dni jest nieosiągalne. Jednak wystarczy posłużyć się inteligencją: czeluście Tartaru wiążą się z podstawami mitologii greckiej, a to wiąże się z nauką w gimnazjum / liceum. Możemy zatem założyć, że "Czeluście tartaru" wpisują w wyszukiwarkę ludzie młodzi, czyli nasz target. Niewiele jest takich ludzi, jednak niewiele już również takich wyników (konkurencji na słowo kluczowe) dzięki czemu już teraz możemy być widoczni na pierwszej stronie w Google. Genialne, prawda?

Również moje długie, nużące posty które pisze na tym forum młodzieżowym są atrakcyjne dla wyszukiwarki. :crazy:

Podsumowując: sądzę, że w trakcie rozwoju Cout'a przyjdzie pora na scalenie niektórych działów. Złożyć do kupy można zawsze (dwa kliknięcia), posegregować jest znacznie trudniej, więc nie musimy się śpieszyć. Jeśli Cię jednak nie przekonałem - to scalamy / zmieniamy nazwy natychmiast! Jaka decyzja?

@@Odpowiedzi w rodzaju "no nie wiem, ja się nie znam / nic nie zrozumiałam / to lepiej rób tak jak trzeba i nie przejmuj się starą czterdziestką" nie przyjmuję, Ty! :crazy:

Stary Ramol 
Kumpel

Wysłany: 2014-02-18, 16:30   

Borcejn napisał/a:
Jaka decyzja?
ujarzmij mnie + dodaj dział dla murzynów!!

powidlo 

Wysłany: 2014-02-18, 18:32   

Generalnie to mnie przekonałeś ;-) Decyzja? Czekamy i jak zajdzie potrzeba, to zmieniamy a ja nie mówię "a nie mówiłam" :crazy: Na razie tak czy inaczej jest przejrzyście.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-02-22, 13:32   

Wkurza mnie, że przy logowaniu, w ramce z napisem "nick" ten ostatni wyraz nie znika po kliknięciu. Do poprawy.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-02-22, 16:05   

Rzeczywiście, nie znika! Zaraz coś pokombinuję.

@OK. Znak <-- złączył mi się ze skryptem.

[ Dodano: 2014-02-22, 17:21 ]
Przy okazji: gdyby kogoś wylogowywało albo gdyby znikały komuś jakieś informacje, nawet drobne, to proszę informować, bo nie jestem pewny, czy wszystkie przeglądarki radzą sobie z ładowaniem skryptów asynchronicznie.

Odpowiedz do tematu