=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieniądze - wasz stosunek do nich
Autor Wiadomość
_Magnolia_ 
Przyjęty

Wysłany: 2016-07-26, 17:53   

Pieniądze nie zajmują pierwszego miejsca w skali moich wartości, ale zdaję sobie sprawę, że mimo wszystkim muszą zająć pewne swoje miejsce. Bez pieniędzy, a nawet życie gdzie ciężko się przędzi z jedno końca do drugiego, powoduje, że człowiek nie może nacieszyć się z życia w pełni, a przede wszystkim nie może się zrealizować. Wszystko kosztuje, edukacja, rozrywka. Żeby gdzieś sobie pojechać i coś zwiedzić też są do tego potrzebne pieniądze, bo za coś trzeba pojechać i się utrzymać.

Po prostu brak pieniędzy powoduje, że człowiek musi się dostosować do tego, co jest, odstawiajając i zrezygnując z wielu rzeczy. Jest takim... Robotem. Pracuje by nie stracił domu, by miał w co się ubrać i co zjeść i nic poza tym.

Dlatego jak ma się okazję uczyć i rozwijać, to dokąd jest taka możliwość trzeba z tego korzystać, bo nigdy nic nie wiadomo, a co w głowie zostaje może dużo pomóc by w razie z jakiegoś bagna wyleźć, oprócz tego, że wiedza zawsze pomaga żyć.

Nigdy bym nie chciała być bogata, bo to znowu inny rodzaj skrajności, nazwę to w taki sposób. Wszyscy wiedzą, że ktoś jest bogaty, trudno o normalne znajomości, a łatwiej o takie pijawki, które mogą nawet zrujnować życie i jest za tym mnóstwo niepotrzebnych plotek, do tego każde wyjście z domu by równało się ze skradaniem się w stylu ninja w czarnej kurtce i czarnych okularach.

Jeśli chodzi o podejście do rzeczy drogich, markowych i nowinek technicznych, uważam, że:

- po co mam wydać na coś drogiego, jak mogę to samo kupić taniej?
- metka to tylko metka, kawałek papieru czy materiału z napisaną nazwą firmy, więc gdzie sens płacić drożej za nazwę firmy?
- po co mam kupować coś nowego, gdy stary chodzi? Zresztą jak patrzę na te nowinki techniczne w sklepach, to widzę je jako rzecz przepchane różnymi bajerami, które na dobrą sprawę większość nie jest do niczego potrzebna w życiu codziennym.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2016-08-01, 21:48   

W dzisiejszych czasach większość ludzi narzeka na brak pieniędzy i musi żyć z groszy które dostaje od państwa. Takie osoby nie myślą o markowych ubraniach, o schabowym na obiad,oni cieszą się że mogą zjeść chleb z margaryną i mieć szansę aby kupić sobie jakikolwiek ciuszek z ciucholandu.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-08-01, 23:37   

ciasteczko, a Ty jaki masz stosunek do pieniędzy?

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Wysłany: 2016-08-02, 00:02   

Fajtula napisał/a:
ciasteczko, a Ty jaki masz stosunek do pieniędzy?

Zanim wydam złotówkę,długo się zastanawiam, czy warto? i zakupy odkładam na dzień następny..... ale wreszcie kiedyś muszą je zrobić,więc kupuję wyłącznie to co niezbędne.Jednym słowem nie jestem rozrzutna,życie mnie nauczyło szanować każdy grosz. Takich niestety doczekało się czasów.
Bo nie tylko żywność jest ważna,ale dochodzą leki,opłaty, opał na zimę itd...itp.... Sama wiesz,jak to jest.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-08-03, 00:26   

ciasteczko, zastanawiało mnie czy rozdzielasz sobie jakoś swoje przychody, np. czy uwzględniasz akcje dobroczynne, oszczędności, a skoro już oszczędności to ewentualnie według jakiś kryteriów. Jest magiczna reguła podziału dochodów na pół, jedna z nich leci na opłaty i codzienność, a drugą dzieli się na pięć części po 10% (na przyjemności, edukację, akcje charytatywne, tzw. wolne dochody, które się inwestuje oraz oszczędności).

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Wysłany: 2016-08-03, 12:18   

Fajtula napisał/a:
ciasteczko, zastanawiało mnie czy rozdzielasz sobie jakoś swoje przychody, np. czy uwzględniasz akcje dobroczynne, oszczędności, a skoro już oszczędności to ewentualnie według jakiś kryteriów. Jest magiczna reguła podziału dochodów na pół, jedna z nich leci na opłaty i codzienność, a drugą dzieli się na pięć części po 10% (na przyjemności, edukację, akcje charytatywne, tzw. wolne dochody, które się inwestuje oraz oszczędności).

Nie dzielę pieniędzy. Każdy początek m-ca mam do opłaty różne świadczenia i robię to od ręki
Na akcie charytatywne nie daję bezmyślnie, robię to w wyjątkowych okolicznościach (pożary,powodzie,trzęsienia) jeśli starczy mi na przyjemności,czemu nie, ale zawsze muszę pamiętać o tym, że trzeba kupić opał na zimę i rozrzutna nie mogę być. Kupuję przeważnie to co jest mi niezbędne do życia. I to cała moja filizofia. :-D

Odpowiedz do tematu