=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dłubanie łychą w pochwie... Czyli Aborcja.

Jesteś za czy przeciw 'intencjonalnym poronieniom' ?
za
25%
 25%  [ 4 ]
przeciw
75%
 75%  [ 12 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-06-23, 19:08   

Ach, wtrącę swoje trzy grosze, bo się lekko zirytowałam. Wymaganie od kobiety, aby urodziła dziecko z gwałtu jest zwyczajnie podłe. Monia* ma rację, że gadać jest łatwo, zwłaszcza facetom. Macie takie szczęście, że nigdy nie będziecie postawieni w takiej sytuacji, w której będziecie zmuszeni do podjęcia tak trudnej decyzji, nigdy nie będziecie w ciąży, nigdy nie będziecie musieli nosić w sobie dziecka, wynikającego z przestępstwa, dlatego łatwo jest mówić, że można je przecież zawsze oddać, tylko że samo donoszenie takiej ciąży jest najczęściej ponad siły kobiety. Po prostu. Dziecko nie jest niczemu winne, rozumiem to, ale nie powinno się wymagać od kobiety, aby je rodziła. Dlatego dobrze, że w takich sytuacjach ma wybór, nie każda zgwałcona kobieta udźwignie ciężar, jakim jest dziecko gwałciciela i powinno się to zrozumieć. Darmowa pomoc psychologiczna jest tu jak najbardziej wskazana, jeżeli tylko pomoże kobiecie to udźwignąć i urodzić, to świetnie, ale jednocześnie nie powinno się zabierać jej prawa do aborcji w takich sytuacjach. Tyle.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-23, 19:23   

unreal napisał/a:
Wymaganie od kobiety, aby urodziła dziecko z gwałtu jest zwyczajnie podłe.
Dlatego właśnie trzeba gwałcicielom odcinać pyrtole.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-06-23, 19:49   

No niby słusznie, ale co kobiecie po tym, skoro przedtem zdążył ją zapłodnić? Ucięcie "pyrtola" ciąży nie cofnie. Gwałciciela trzeba karać surowiej, a kobiecie nie odbierać możliwości wyboru, nie musi rodzić tego dziecka.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-06-23, 20:10   

Nie musi niczego, jednak aborcja nie cofnie gwałtu - wręcz przeciwnie, utrwali go. I to nie jest mój wymysł :P

Gwałcicielowi trzeba uciąć jaja, żeby więcej nikogo nie zgwałcił, dwa, taka kara działa odstraszająco, trzy, to lepsze niż trzymanie degenerata w pierdlu. I bardziej humanitarne. Wiecie dlaczego, czy mam podpowiedzieć?

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-23, 22:15   

Nie wiem czy to nasza dzialka oceniac na ile zdolna jest kobieta urodzic dziecko z gwaltu. Zanim spytacie o to kto powinien to oceniac, to umowmy sie, ze raczej ktos bardziej kompetentny w psychologii. Tez mam swiadomosc tego ze trauma goni traume w przypadku aborcji po gwalcie, ale z drugiej strony ciezko te kobiete zmusic do czegokolwiek (coz, juz zostala zmuszona). Znam jedna ktora urpdzila dziecko po gwalcie dzieki mocnemu wsparciu rodziny, ale raz ze nie potrafi powiedziec (mimo ze kocha swoje dziecko nad zycie) czy byl to dobry wybor, dwa ze umowmy sie, nie kazdy takie wsparcie posiada.

Dziecko nie jest winne, ale i kobieta tez. Ten kto jest winny w tej sytuacji najczesciej sie nie musi zastanawiac nad kwestoa aborcji po gwalcie. Niestety.

Takze mozemy sobie gadac.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-06-24, 21:55   

V napisał/a:
Mam pytanie jako prawnie zielona osoba. Jaka jest różnica między morderstwem a zabójstwem?

Rozróżnienie na podstawie prawa amerykańskiego, w języku angielskim: http://www.translegal.com...er-manslaughter
Misha napisał/a:
To co Borcejn nazywa zabójstwem to na ogół nieumyślne powodowanie śmierci człowieka.
Tam na to mawiają "manslaughter".

Borcejn napisał/a:
unreal napisał/a:
Wymaganie od kobiety, aby urodziła dziecko z gwałtu jest zwyczajnie podłe.
Dlatego właśnie trzeba gwałcicielom odcinać pyrtole.

Nie widzę związku. Moszna gwałciciela przyniesie im złote góry?

Borcejn napisał/a:
dwa, taka kara działa odstraszająco

Tak samo jak kara śmierci :P

Borcejn napisał/a:
Trzeba pompować pieniądze w rodziny,

W Rosji kobiety przy narodzinach dziecka dostają równowartość 40 tysięcy złotych. Efektów nie widać ;)

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-06-24, 22:52   

cjelzurr napisał/a:
W Rosji kobiety przy narodzinach dziecka dostają równowartość 40 tysięcy złotych.
Za takie pieniądze kupiłabym dziecku wózek z silnikiem :lol:
Nie wiem na jakie efekty chcesz liczyć, ale prawdą jest, że za polskie becikowe zapewnisz dziecku ekwipunek na miesiąc, przy mocnym oszczędzaniu na dwa. Poniżej 1000 zł na osobę na miesiąc już się liczy do różnego typu dofinansowań z tytułu trudnej sytuacji finansowej, gdy zarabiasz najniższą krajową, to takie becikowe wyswobadza cię z trudnej sytuacji naprawdę tylko na miesiąc. Za co żyć dalej? Zasiłki też są śmiesznie niskie.

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-06-24, 23:21   

cjelzurr, nie wiem. Można wsadzić pod poduszkę. Może na wzór wróżki-zębuszki, przyjdzie kalabarka-jajcarka.

cjelzurr napisał/a:
Tak samo jak kara śmierci :P
Sądzę, że bardziej. Ale to nawet nie ma największego znaczenia. Zło jest złem, a zwyrodnialcy muszą ponosić kary odpowiednie do czynów. Kilkuletni ośrodek wypoczynkowy z darmowym jedzeniem i piciem dla gwałciciela nie jest taką karą. Ponadto nie eliminuje zagrożenia.

To trochę zaskakujące, że niektórym brakuje współczucia dla dzieciaka nienarodzonego, ale już na jaja gwałciciela patrzą z litością. Może aborcja jest zbyt abstrakcyjnym tematem. Trzeba pokazywać, jak wygląda i tłumaczyć, czym się dla kobiety kończy, ale to wciąż trochę tak, jak poczuć zbrodnię, rozjeżdżając kogoś w GTA.

cjelzurr napisał/a:
W Rosji kobiety przy narodzinach dziecka dostają równowartość 40 tysięcy złotych. Efektów nie widać ;)
Żeś wybrał przykład :crazy: Wskaźnik dzietności wynosi tam 1,61, od 2005 roku rośnie. To mało, ale w Polsce ten sam wskaźnik pokazuje mi 1,32, co plasuje ją na 212 miejscu z 224 państw świata. Ale fakt, samo rozdawanie kasy nie wystarczy.

PS pieniądze są na trzecie dziecko i dostajesz je w ratach na ściśle określony cel.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-06-25, 00:59   

Borcejn napisał/a:
To trochę zaskakujące, że niektórym brakuje współczucia dla dzieciaka nienarodzonego, ale już na jaja gwałciciela patrzą z litością. Może aborcja jest zbyt abstrakcyjnym tematem. Trzeba pokazywać, jak wygląda i tłumaczyć, czym się dla kobiety kończy, ale to wciąż trochę tak, jak poczuć zbrodnię, rozjeżdżając kogoś w GTA.

Nie wiem o kim mówisz, ale na pewno o nikim z tego forum.

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-06-25, 12:31   

Nie wiem, skąd masz pewność, ale mnie się też tak wydaje.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-07-09, 11:44   

Znalazłam dziś ciekawy artykuł
http://wyborcza.pl/1,7524...nie_cierpi.html

Ciekawi mnie głównie opinia ludzi, którzy są kategorycznie na nie, bez żadnych wyjątków. Czy w takim wypadku jak jest opisany również nie poddalibyście się/nie przeprowadzilibyście aborcji? Bardzo smutny przypadek...

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-07-09, 12:04   

Mnie najbarsziej dziwi stanowisko Kościoła. Są przeciwni a orcji, ba, antykoncepcji. Krzyczą, żeby nie zabijać DZIECI. A jak takie dziecko urodzi sję powiedzmy w 5 miesiącu-martwe, to nie chcą chować, bo to nie DZIECKO, więc o co chodzi?

Mojej mamy znajoma poroniła gdzieś w okolicach tego 5 miesiąca, to nie chcieli pochować, dziecko wyrzucili do KOSZA. Aż sama je wzięla w pudełko po butach i pochowała.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-07-09, 14:46   

Moniazgwiazdka, u mnie w rodzinie też był taki przypadek, ksiądz pochować nie chciał, bo dziecko się martwe urodziło, a martwych niby się nie chrzci. I z rodziny sami grobowiec odkopywali i chowali je. Nawet nie pozwolił imienia na tablicy dodać. I w takie coś mam wierzyć? O.o Czasem mam wrażenie, że Kościół mówi tak, jak mu w danej sytuacji wygodniej jest.

A co do tej historii z artykułu... Ta historia mnie przeraża. Oglądałam nawet kilka dni temu dyskusję, był Korwin Mikke i jakaś pani, której nazwiska niestety nie pamiętam... I takie argumenty latały, że aż wstyd, że to nasz poseł mówi, przedstawiciel władzy kraju.
Porównanie aborcji do operacji nogi albo czegoś równie głupiego... I karę dostał, za którą kto płaci? szpital, czyli podatnicy. Dziecko cierpi, matka razem z nim, a lekarz żadnych konsekwencji, bo podatnicy zapłacą.

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2014-07-09, 14:55   

aniulek napisał/a:
Ta historia mnie przeraża.
Mnie też. Z jednej strony jest moja niechęć do aborcji i przeświadczenie, że z tego nic dobrego nie wynika i że tak przecież nie można, z drugiej jest to maleństwo, któremu chyba byłoby lepiej, gdyby tej szansy na życie nie dostało. Kłóci się to z całym moim systemem wartości, ale gdybym była na miejscu tego lekarza, to chyba wykonałabym ten zabieg. Nie byłabym w stanie spojrzeć sobie potem w oczy, jeśli skazałabym to dziecko na takie cierpienia, jakie przeżywa teraz. I jego rodzice, jakie to dla nich musi być ciężkie.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-07-09, 22:59   

Ja mam podobnie. Jeden wielki dylemat, mimo, że też nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek mogła przyłożyć rękę do aborcji to z drugiej strony... Czy w tym momencie lekarze nie bawią się trochę w Boga, kiedy podtrzymują to dziecko praktycznie sztucznie przy życiu (chyba, że ja źle zrozumiałam tą historię)? Zresztą... to dzieciątko urodziło się przez in vitro, ludzie dają sobie prawo do tego by się sztucznie zapładniać, tworzyć życie, które nie powstałoby w naturze. Pewne eksperymenty zachodzą zbyt daleko, ludzie za bardzo chcą nad wszystkim panować, za bardzo się wywyższają. A cierpi dziecko.

Odpowiedz do tematu