=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dojrzewanie
Autor Wiadomość
Robson 
Przybysz

Bananów: 1
Wysłany: 2014-02-11, 19:22   Dojrzewanie

Jak minęło albo mija wam dojrzewanie? Spokojnie czy hardkorowo?

Ja np. czasami mam straaaszne odpały, ale ogólnie jest okej. ;P

A WY? xD

#kapral 
Osadnik
Kapral

Wysłany: 2014-02-11, 22:36   

Chyba nic szczególnego się nie działo, zresztą nie wiem, nie zauważyłem większych zmian. ;-)

Pretty 
Osadnik

Wysłany: 2014-02-12, 14:26   

U mnie chyba też nic szczególnego, ale jeszcze nie do końca mam ten czas za sobą. ;-)

Robson 
Przybysz

Bananów: 1
Wysłany: 2014-02-12, 17:01   

Pretty, ja też nie dlatego nie mam nic do gadania. :C
Ale jest fajnie wcale nie spieszy mi się do dorosłości. wcale to dla mnie nie zabawa, widze po rodzicach jak im ta doroslośc nie pasi. ;D

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-02-14, 16:16   

Z roku na rok utwierdzam się w przekonaniu, że do dorosłości mi coraz dalej. Na razie to dobrze, gorzej jak przyjdzie czas, w którym będę musiała zmierzyć się z rzeczywistością.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-02-15, 14:43   

Wedle mojej definicji, dojrzewanie to nieskończony proces w życiu człowieka, gdyż wiąże się ściśle ze sprawnością, która zawsze może być większa, i mądrością, której de facto nie da się zdobyć. Człowiek zawsze będzie tylko mniej lub bardziej głupi od innych. Człowiek to nie jest jakiś owoc, który dojrzewa, dojrzewa, a potem się robi przedojrzały. Dojrzewa, dojrzewa, umiera i tyle. WIĘC GŁUPIE SŁOWO - dojrzewanie. Powinni to jakoś inaczej nazwać. Etap burzliwego przeobrażenia wczesnoegzystencjalnego - o, może jakoś tak. :crazy:

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2014-02-15, 16:18   

Borcejn, napisałeś swoją definicję dojrzewania, ale nie odpowiedziałeś na pytanie w temacie. Czuję pewien niedosyt zmieszany z niekonsekwencją. Mógłbyś dokończyć?

Dopiszę do swojego posta, żeby nie było, że sama wytykam, a nie trzymam się reguł.
Definicja powyżej jest jak najbardziej słuszna, gratuluję trzeźwości umysłu, ale ja np. nie jestem do końca świadoma tego, co będę robiła za 10lat, a co dopiero za 50. Czy będę się rozwijała czy osiądę na laurach. Najchętniej grzałabym tyłek na werandzie (jak większość), ale zdaję sobie sprawę, że bezczynność może mnie zniszczyć i zrobić ze mnie wtórnego analfabetę. Czy to objaw dojrzałości? Nie wydaję mi się.

Czemu ludzie będąc tak świadomym swojego stanu i istnienia, nie robią przez całe życie nic, żeby byli jak najlepsi, najgenialniejsi tylko jak najwygodniejsi? Czemu ktoś pomylił komfort z mądrością i dobrem?

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-02-21, 21:38   

Ja też jeszcze nie czuję się dojrzała, mimo, że ten proces teoretycznie już za mną... Przecież człowiek przez całe życie się samoudoskonala...

U mnie lata naste chyba nie wychodziły jakoś poza normę - były jakieś używki, imprezy, dziwny styl, kłótnie z rodzicami, ale i do dzisiaj nie mam raczej prostego charakteru, choć z rodzicami już się nie kłócę... Bez większych problemów, tak naprawdę.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-02-21, 22:17   

Ja miałam bardzo burzliwy okres dojrzewania, mama ciągle się odgrażała że kiedyś moje dzieci będą mi sprawiać takie same problemy a ja jej na to, że będę samotną, bezdzietną, samodoskonalącą się kobietą która skończy ze sobą przed trzydziestką :crazy:
Tak oto nadmierna wrażliwość może się zamienić w okrucieństwo :-P

Generalnie w okresie dojrzewania przechodziłam przez wszystkie kłótnie z rodzicami, ze starszym pokoleniem, z młodszym pokoleniem, z rówieśnikami i ostatecznie z całym światem (z czego to ostatnie trochę mi do dziś zostało :crazy: ). Wszystkie tendencje wskazujące na to, że coś z moją psychiką jest nie tak oczywiście ujawniły się również w tym okresie, co nie ułatwiało mi egzystencji. Przeszłam przez wiele wyznań i subkultur, moi rodzice stracili sporo nerwów ale chyba wyszli z tego cało.

Bardzo twórczy okres mojego życia, do wielu rzeczy które robiłam zapewne bym się nie przyznała, ale to chyba właśnie na tym polega :crazy:

sandza 
Przyjęty

Bananów: 2
Wysłany: 2014-02-28, 18:30   

U mnie zaczęło sie zbyt szybko jak dla mnie .. w czwartej podstawie już miało sie powoli czym oddychać
dojrzewanie piękny czas, nic szczególnego
raczej bezboleśnie i bezwstydnie

kandelaria 
Osadnik

Wysłany: 2014-04-02, 11:06   

Bezboleśnie?? A te nabrzmiałe, twarde i bolące rosnące cycki?? Haaa?? I strzelanie stanikiem durnych chłopców z klasy?? Ja już dojrzałam chwilę temu ale pamiętam :P

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-04-02, 13:21   

kandelaria napisał/a:
I strzelanie stanikiem durnych chłopców z klasy??

nie tyle strzelanie, co odpinanie staników. o.O Oni to zawsze mają jakieś głupie zabawy. :>

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-04-02, 16:03   

aniulek napisał/a:
kandelaria napisał/a:
I strzelanie stanikiem durnych chłopców z klasy??

nie tyle strzelanie, co odpinanie staników. o.O Oni to zawsze mają jakieś głupie zabawy. :>

ej, to było fajne

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-04-02, 16:35   

cjelzurr, bo nie musiałeś w środku lekcji wychodzić do łazienki podejrzanie trzymając się za cycki.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2014-04-02, 20:49   

Staniki były mniej upokarzające aniżeli klepanie w tyłek, a potem oświadczyny na oczach całej bandy. Nawet gumowego pierścionka nie miał, cham. A to wszystko przez te moje obciachowe, jasne sztruksy.
Ale i tak podkochiwali się po kryjomu, skurczybyki. I to już w podstawówce.

Odpowiedz do tematu