=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krosty na twarzy
Autor Wiadomość
ajsztan007
Indywiduum

Wysłany: 2015-08-11, 11:07   krosty na twarzy

Znacie może jakieś najlepsze sposoby na usunięcie krost na twarzy bo albo występują takie które bolą lub przeszkadzają mi ?

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-11, 11:19   

Każdy kiedyś przez to przechodził,poczytaj sobie poniższy link:

cut

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2015-08-11, 11:19   

maść cynkowa + żel oczyszczający z peelingiem do mycia twarzy.
jak nie pomoże - polecam dermatologa;)

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-15, 15:50   

Jeśli długo się utrzymuje - koniecznie dermatolog.

Mój trądzik zniszczył mi większość nastoletniego życia. Miałam okropny - guzowaty i to tylko na twarzy. Różne żele, toniki i maści stosowałam od drugiej klasy szkoły podstawowej, ale nic nie pomagało. Były momenty mniejszego syfu, ale później wracało. A trądzik był okropny, bo guzy były bardzo bolesne, pod skórą i później krwawiły. Czasami po nocy miałam całą poduszkę we krwi, bo wybroczyny pękały.

W końcu pomógł mi lek - izotek. Jest bardzo drogi i groźny (tylko na receptę i pod ścisłą opieką lekarza). Niesie ze sobą mnóstwo okropnych skutków ubocznych, a kuracja trwała ponad rok ale trądzik zniknął i nie wraca (i nie wróci :P). Mimo tego, że to lek skuteczny to mimo wszystko nie polecam i życzę najgorszemu wrogowi :roll: Niestety pozostały blizny, których nie sposób usunąć jak laserowo.

Często długo utrzymujący się trądzik jest efektem chorób - źle ustawionych hormonów, pasożytów albo chorób odzwierzęcych. Często charakterystyczny trądzik z guzami to skutek toksoplazmozy (choroby odzwierzęcej od kotów). Pryszcze są sposobem radzenia sobie organizmu z toksynami i innymi czynnikami chorobotwórczymi - powstają wtedy kiedy dzieje się coś złego z naszymi organami. Dlatego też dieta ma ogromne znaczenie przy leczeniu trądziku.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-08-15, 23:18   

Eith napisał/a:
Dlatego też dieta ma ogromne znaczenie przy leczeniu trądziku.

Geny tyż. Generalnie wszystko.

Podbijam z maścią cynkową. Aniulek obcykana jest w medycynie w miarę naturalnej, a ja wierzę jej na słowo. :crazy:

agaj4 
Przybysz

Wysłany: 2015-08-18, 09:42   

u mnie sprawdziły się:
-mydło alepp do mycia na co dzień
-maść cynkowa - punktowo na krosty
-maść ichtiolowa - punktowo na podskórne gule, ułatwia odchodzenie ropy
-olejek z drzewa herbacianego - punktowo

Popieram dieta również ma duże znaczenie a przy długo utrzymującym się trądziku niezbędna jest wizyta u dobrego dermatologa.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2015-08-18, 21:47   

Trzeba zacząć od dupy strony. Muszą być ładne, równomierne i regularne stolce, a nie jakieś dzikie węże po kebabie. Żele - niszczą skórę. Pieniądze na te wszystkie "kosmetyki" lepiej przeznaczyć na dziwki, które nie odmawiają nikomu, albo władować w fundusze inwestycyjne i po kilku latach sprawić sobie przeszczep twarzy.

Serio - żele nie pomogą. Żadne. Nigdy. Bo nie w tym rzecz.

Zadbaj o: dietę, yerbę, dużo ruchu / seks (najlepiej codziennie)
Lepiej unikaj: cukru i kombinerek

PS aha, i TO nie jest trądzik:

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2015-08-19, 11:53   

Borcejn napisał/a:
władować w fundusze inwestycyjne i po kilku latach sprawić sobie przeszczep

No to czekamy, Borcuś ;)

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-21, 15:20   

Zioła - herbatki z bratka pomagają typowemu trądzikowi młodzieńczemu.

Maść cynkowa bardzo osusza skórę. A czasami nie w tym rzecz, bo nawilżenie każdemu potrzebne ;)

Co do peelingów - słyszałam teorię, że często roznoszą bakterie po całej twarzy zamiast oczyszczać skórę i zdrapywać naskórek. Prawdą jest, że to zależy od stopnia trądziku. Peeling raz w tygodniu przydaje się każdej kobiecie :)

Są jeszcze takie maseczki oczyszczające, które ładnie potrafią oczyścić zapchane pory skóry.

knyss 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-22, 16:19   

Maść cynkowa wysusza, ale właśnie o to chodzi, natomiast należy pamiętać, że ma ona działanie zapobiegawcze przeciw powstawaniu nowym krostom, a nie zadziała na dotychczasowe.
Mnie niedawno dermatolog przepisał też dwa toniki o różnym stopniu działania - 1,5 tygodnia stosowania lżejszego, a potem przejście na ten mocniejszy i też sobie cenię tę metodę. (nie pamiętam niestety, czy to miało jakąś nazwę, więc dokładnie nie pomogę - na pewno jednak nie są to toniki typu Clean&Clear, czy inne produkty komercyjne z przeciętnego sklepu).

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-08-29, 21:54   

Wystarczył tydzień, trochę się nasłuchałam i zaczynam kręcić nosem, nawet na tak znaną wszystkim maść cynkową.
Uważam, że trzeba sobie przede wszystkim oczyścić krew z toksyn, dopiero wtedy można się bazgrać na zewnątrz. Polecany okazuje się być napar z pokrzywy (pamiętajcie, że kupna ma o połowę mniejsze działania lecznicze). Ograniczyć kwaśne napoje, przyprawy (przede wszystkim sól), niezdrowe jedzenie, etc.
Jest jeszcze całkiem ciekawy przepis na okłady z octu chrzanowego, ale to najpierw znajdę sobie jakiegoś króliczka doświadczalnego, a potem się odezwę.

argona82 
Indywiduum
argona82

Wysłany: 2016-02-04, 21:17   

A mnie zawsze uczono, żeby unikać maści wysuszających, bo później wysypuje ze zdwojoną siłą. :-D

Proponuję udać się na konsultację do profesjonalnej kosmetyczki, która ustali jaki mamy rodzaj skóry, dobierze pielęgnację i odpowiednie zabiegi. Nawet jeśli nie możemy przeznaczyć dużej kwoty na zabiegi, to zawsze warto zacząć chociażby od porządnego zabiegu oczyszczającego i potem stosowac się do zaleceń kosmetyczki.

Mi osobiście pomogła seria kwasów, które miałam robione, ale to uwaga tylko w miesiącach jesienno-zimowych. Dodatkowo miałam dobrze dobraną pielęgnację i kosmetyczka zaleciła mi zakup urządzenia o nazwie darsonwall (koszt ok 150 pln), które działa antybakteryjnie. Stosuję tez w momencie kiedy czuję, że robi mi się znienawidzona opryszczka :evil: :evil:

Oprócz tego potrzebna jest systematyczność i konsekwencja, a z tym zawsze najtrudniej, bo niestety ale na efekty trzeba zawsze poczekac.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2016-02-07, 00:35   

argona82 napisał/a:
A mnie zawsze uczono, żeby unikać maści wysuszających, bo później wysypuje ze zdwojoną siłą. :-D

Już samo mydło wysusza. Jeśli już trzeba się wysuszać to dobrze by było zaopatrzyć się w nawilżenie.

Traciłam czas, męczyłam temat, ciało przez ponad rok, żeby się dowiedzieć od zielarki w ciągu pięciominutowej rozmowy, że wystarczy jedno konkretne zielsko. Odstawiłam wszystko, łącznie z mydłami i żelami na ryjku, zorganizowałam dietę (nulla słodkiego, nulla niezdrowego, łącznie z cukrowanymi jogurtami, drożdżówkami, herbatkami innymi niż zielsko), uregulowałam spanie, emocjonalnie naukę (na sesji się nie sprawdza) i wizerunkowo jak pupcia Michała Archanioła. Ale pokrzywę piłam codziennie rano przez miesiąc, odłożyłam na dwa tygodnie i znów ciągnęłam miesiąc. Teraz przerwałam, z dobry miesiąc był spokój, wróciły nawyki i gównorzeria come back.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2016-02-11, 03:36   

Nawilżać, nawilżać i popatrzeć w jadłospis, próbować po czym co i jak. I nie dusić krost.

karus 
Przybysz

Wysłany: 2017-05-29, 15:31   

Proponuję udać się do dermatologa aby zbadał przyczynę wystąpienia tych krost i wówczas da odpowiednią maść Samemu nie ma co się leczyć bo wydasz kasę a nie koniecznie to co kupisz będzie skuteczne.

Odpowiedz do tematu