=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stres - rady
Autor Wiadomość
Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2015-08-12, 22:12   

unreal napisał/a:
Fajtula napisał/a:
a jak już nie da się wytrzymać to polecam drzewa. Niesamowita energia.
Ale co drzewa?
=
pi napisał/a:
Fajtula napisał/a:
a jak już nie da się wytrzymać to polecam drzewa. Niesamowita energia.
Przytulańsko?

Zapomniałam już o tym, muszę popróbować. Przynajmniej się nie rzuca, ludzie mają już mnie dosyć. :crazy:

Eith napisał/a:
Pytanie - czego dotyczy sytuacja stresowa. Jak jest to egzamin - to jest TYLKO egzamin. Jak ktoś choruje i denerwujemy się o bliską osobę to inna bajka.

To też zależy jakie mamy priorytety, bo jeżeli podchodzimy do tego zbyt poważnie to ciężko myśleć, a co dopiero zadawać sobie pytania. W chwili wzburzenia i stresu (ktoś na ochotnika?) jednak obczaję tą metodę. Grunt to doświadczalnie.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2015-08-13, 11:20   

Na stres najlepszy jest płacz, można też się wykrzyczeć, coś rzucić o ziemię,albo zwyczajnie wyjść na dłuuuugi spacer,przedtem napić się zimnej wody.:)

admin005
Osadnik

Wysłany: 2015-08-17, 09:18   

U mnie zawsze widać kiedy jestem w kłopotliwej bądź stresującej sytuacji, wtedy zazwyczaj objawia się to u mnie obfitym poceniem się i zazwyczaj wtedy obgryzam paznokcie, ale raczej jest u mnie takich sytuacji stresujących. Jak sobie z tym radzić i jak z tym walczyć tego niestety nie odkryłem do dnia dzisiejszego. Pozdrawiam serdecznie. :)

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-21, 14:48   

Cytat:
Na stres najlepszy jest płacz, można też się wykrzyczeć, coś rzucić o ziemię,albo zwyczajnie wyjść na dłuuuugi spacer

...czyli wszystko co rozładowuje nasze emocje w sposób natychmiastowy.
Kiedyś koleżanka w sytuacjach stresowych zawsze mazała po kartce aż robiły się w niej dziury. Też jest to jakiś sposób.

U niektórych osób sposobem na stres jest wszystko co związane z ruchem. Prawdą jest, że każda sytuacja stresowa i zdenerwowanie sprawia, że nasze mięśnie robią się sztywne. Rozciąganie i ćwiczenia fizyczne sprawiają, że nasze mięśnie będąc w ruchu rozluźniają się co zmniejsza stresowe kawałki. Dlatego świetne jest bieganie, spacery, pływanie...

Analiza 
Przybysz

Wysłany: 2015-11-20, 15:50   

Ja często się stresuje przy czym boli mnie kręgosłup. Zazwyczaj ćwiczenia pomagają ;) a poza tym to wciaż szukam niezawodnej metody aby wyluzować na dłuższą metę

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2015-12-23, 18:02   

Motywator w postaci drugiego człowieka. Przed wystąpieniem ważne okazuje się kilka ciepłych słów, przećwiczenie przekazywanej treści, aparatu mowy, natężenia dźwięku w pomieszczeniu + podstawowy relaks jogina (chociaż głębokie oddechy). Zaś w trakcie wystąpienia, już na samym początku próba rozładowania atmosfery wśród publiczności jakimś żarcikiem, opowieścią, humorystycznym wstępem przedstawianego tematu. Musicie czuć się obyci z informacjami, które chcecie przedstawić, inaczej nie będziecie czuli się pewnie. I koniecznie bierzcie wodę, im dłuższa pogadanka tym zwiększa się możliwość jej parokrotnego użycia.

Gdybym to dobrze zrealizowała, nie byłoby tak sucho. :crazy: No, ale tu punkty dla mnie, gdy Cię ktoś przez dwie godziny przed wystąpieniem pyta nieustannie "Stresujesz się? Wiesz, jeszcze chwila i wchodzisz!" to już przez zezłoszczenie idzie się zestresować.

quaxon7
Przybysz

Wysłany: 2016-03-29, 19:20   

Mam jedną, niezawodną metodę, którą praktykuję od lat - jest to jednominutowa medytacja. Polega, jak tradycyjna medytacja, na siedzeniu w symetrycznej pozycji z plecami wyprostowanymi i złączonymi dłońmi (opcjonalnie) oraz koncentrowaniu się na wdechach i wydechach przez jedną minutę. Początkowo odganianie natrętnych myśli było ciężkie, łatwo się rozpraszałem. Ale jak powszechnie wiadomo, trening czyni mistrza, najważniejsze, żeby praktykować tę metodę. W stresowych sytuacjach siadam i skupiam się na oddechu. Uśmiecham się przy tym szczerze i gdy otwieram oczy czuję się jak młody bóg. Stres mija, a na jego miejsce wchodzi luz, radość i chęć do życia. Brak czasu i ciągła gonitwa nie może być wymówką - to przecież tylko minutka ;-)
Polecam wszystkim, ta metoda naprawdę odmieniła moje życie (a uwierzcie mi, swego czasu byłem nerwowym i porywczym człowiekiem)!

Martula 
Osadnik

Wysłany: 2016-05-25, 19:09   

Ja chodzę do lasu i krzyczę. Mija mi cała złość i stres też odchodzi gdzieś tam... Potem lampka wina, medytacja, gorąca kąpiel i następnego dnia już inaczej świat wygląda :)

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-05-25, 20:03   

Martula napisał/a:
Ja chodzę do lasu i krzyczę
Biedne drzewa, okrzyczane... :cry:

Ostatnimi czasy rozładowuję stres wdając się w bójki, ale skończę z tym, bo damie nie przystoi.

gg

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2016-05-27, 13:33   

Amb napisał/a:
Martula napisał/a:
Ja chodzę do lasu i krzyczę
Biedne drzewa, okrzyczane... :cry:

Ostatnimi czasy rozładowuję stres wdając się w bójki, ale skończę z tym, bo damie nie przystoi.
Ja gram w jakieś zjechane gierki, których nazw nie potrafię powtórzyć, w których zabijam sobie ludzi, często jest dużo krwi i mam z tego taką radochę, że hej. Ewentualnie w wyścigi ciężarówek, to dopiero są emocje.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2016-05-29, 21:18   

Wyjeżdżam. Polecam ustawić sobie parametry: częstość podróży równomierna do ilości stresu.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Bananów: 2
Wysłany: 2016-08-05, 15:14   

Ludzie różnie reagują,jedni płaczą,inni krzyczą ,jeszcze inni podróżują,ale kiedy ten stan utrzymuje się zbyt długo, niestety trzeba koniecznie skorzystać z pomocy specjalisty,bo nam się wydaje, że damy sobie radę sami, ale z tym tak łatwo nie ma,bez pomocy psychologa stres może się pogłębiać,a to z kolei może doprowadzoć do tragedii.

anita123 
Przybysz

Wysłany: 2016-08-11, 10:44   

Ja zawsze wychodzę na krótki spacer, całą złość i stres wyładowuję mocno siąpając po ziemi (serio :) czasami aż tupie)

MalutkaKulka 
Indywiduum
Diablica

Wysłany: 2016-12-23, 11:22   

Uprawiam sport - przecież w "zdrowym ciele - zdrowy duch". Zdrowo się odżywiam i unikam używek, które często pogłębiają stres. Ale czasami mój stres sięga zenitu wtedy wspomagam się tabletkami o naturalnym składzie nervomix, jestem po nich bardziej spokojniejsza i tak bardzo nie przemuje się wszystkim :-)

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2017-01-04, 13:57   

MalutkaKulka napisał/a:
Uprawiam sport - przecież w "zdrowym ciele - zdrowy duch".
Podobno joga dobrze odstresowuje.

Odpowiedz do tematu