=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naśladownictwo
Autor Wiadomość
Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-04-05, 18:09   

Coraz więcej w mojej okolicy powstaje sklepów, które niby są lumpeksami, ale wcale w nich nie śmierdzi. :crazy: Wszystko wyczyszczone, pięknie pachnie, zaskakująco miła obsługa, no i to co nas interesuje najbardziej - niskie ceny. Co więcej - wyłapała nawet jednego lumpa, w którym są same fajne rzeczy, niestety ciut droższe, ale nieprzedpotopowe jak to zazwyczaj bywa w Odzieży z zachodu.
W ogóle czasami mam wrażenie, że coś przespałam. Nie tylko lumpy porządnieją, ale zwyczajne, lokalne sklepiki sprzedają ubrania, które są jakoś tak dziwnie tanie. Nie wiem czy to wpływ chińczyków i masowo otwieranych Chińskich Marketów i Chiński Sklepów, ale dobrze się dzieje. Ja wiem! To projekt współfinansowany przez UE!

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-04-06, 22:44   

Fajtula napisał/a:
Coraz więcej w mojej okolicy powstaje sklepów, które niby są lumpeksami, ale wcale w nich nie śmierdzi.

Tak, bo zaczyna się te ubrania ładnie prać, wieszać na wieszakach. Ciekawa jestem kiedy do Polski dotrą lumpeksy z ubraniami najbardziej prestiżowych marek. W Hiszpanii widziałam ich niewiele ale są, używana odzież z Gucciego, Chanel, Giorgio Armani...
Mój chłopak kiedyś kupił sobie jedwabną koszulę Armaniego za 70E! I wyglądającą jak nowa, bo ludzie którzy mają dużo pieniędzy ubiorą coś dwa razy i oddają... Bardzo wyselekcjonowany towar, ładnie wyeksponowany. Jakość a nie ilość.

Fajtula napisał/a:
W ogóle czasami mam wrażenie, że coś przespałam. Nie tylko lumpy porządnieją, ale zwyczajne, lokalne sklepiki sprzedają ubrania, które są jakoś tak dziwnie tanie. Nie wiem czy to wpływ chińczyków i masowo otwieranych Chińskich Marketów i Chiński Sklepów, ale dobrze się dzieje. Ja wiem! To projekt współfinansowany przez UE!

Chińskie sklepy na zachodzie też już były. Czasem wydaje mi się, że żyjąc tutaj przeżywam jakieś deja vu, bo Polska teraz wygląda dokładnie jak Hiszpania 7-9 lat temu. Teraz tylko czekać aż zaleją nas Chińczycy i Marokańcy, na pewno świadomość ludzi bardzo się zmieni i już się zmienia.

A chińskie sklepy są dość tanie ale niestety z jakością u nich bardzo kiepsko. Ostatnio byłam i przymierzałam i nic nie wybrałam. Mają dość małą rozmiarówkę, bo Azjatki są drobne, i mój murzyński zadek nie wejdzie w żadne ich spodnie, nawet legginsy były za ciasne :lol: Jak dla mnie lumpeksy zdecydowanie przodują jakością. A małe sklepiki to nawet nie wiem, bo w sumie dawno w takim nie byłam. Może czas zajrzeć.

julitka 
Przybysz

Wysłany: 2014-04-17, 09:45   

Tak jakośc w sklepach tego typuznacznie uległa polepszeniu. Czasem można znaleść rzeczy drogich i dobrych firm.

Zapomniany 
Osadnik
Wieszcz zagłady...

Wysłany: 2014-05-14, 19:51   

Fajtula napisał/a:
Napiszcie dlaczego tak się dzieje, że wkraczając do pewnego okręgu po jakimś czasie działamy w taki sam sposób jak wszyscy wokół? Dlaczego, gdy przebywamy w ciasnej sali, staramy się zachowywać jak reszta? Dlaczego może nawet, mimo iż na początku nam się coś nie podoba, po jakimś czasie oswajamy się z tym i z tego korzystamy (również świadomie lub nie)? Czemu w przypadku dużej grupy osób w podobnym przedziale wiekowym (np. ludzie w szkole, może nawet na uczelni albo w pracy) wszyscy, patrząc z zewnątrz, wydają się tacy sami?

W sumie jest to dość proste. Człowiek wkracza w nową sytuację, bądź nowe towarzystwo i nie za bardzo wie co robić/jak się zachować? Pozostaje mu obserwacja innych dookoła. Skoro byli tu przede mną i nikt ich nie bije/karci/wyśmiewa, to znaczy że pewnie zachowują się poprawnie, więc lepiej ich naśladować. Nie będę się wyróżniał z tłumu, bo a nóż spotka mnie coś złego...

Podobnie jest z tym, jeśli coś nam się początkowo nie podoba. Wszystkim dookoła się podoba? Kurde, to znaczy, że to chyba jednak jest naprawdę fajne... Poza tym, im częściej się z kimś/czymś spotykamy, tym bardziej to lubimy, bo najzwyczajniej jest to nam bardziej znajome.

Można wierzyć lub nie, ale niemal całym życiem rządzą, takie o to właśnie, proste reguły.

Odpowiedz do tematu