=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-03-12, 22:28   Reinkarnacja

Nie przypominam sobie, żeby ktoś wspominał o tym, że czynnie uskutecznia filozofię indyjską bądź buddyjską, ale mimo to wiem, że na temat reinkarnacji poglądy bywają bardzo różne.
Np. moja bardzo katolicka babcia na dziwne zachowania ze strony swoich wnuczków często odpowiadała stwierdzeniem, że to pozostałości z poprzedniego życia.
Czyli jednak się w to wierzy.
Jak to bywa u was? Zastanawialiście się nad możliwością życia na Ziemi po życiu? A może każdy ma po śmierci to, w co wierzy (choć ten pomysł wydaje się trochę naciągany) ?

Jestem ciekawa, bo sama właściwie nie wiem co o tym myśleć, przez okres dzieciństwa wierzyłam, że miałam poprzednie życia właśnie przez ową babcię, no ale potem mnie uświadomiono, że Jezus tak nie głosił.
Chociaż istnieją wzmianki o tym, że przed jakimś soborem chrześcijaństwo zakładało, że reinkarnacja następuje.

gg

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-03-13, 13:02   

Ja wierzę, że istnieje. Lubię sobie poczytać historie o ludziach opowiadających i miejscach czy wydarzeniach z przeszłości, o których nie mogli by mieć zielonego pojęcia w życiu obecnym. Niekiedy bywa to naciągane, racja, ale wiara też jest momentami naciągana.
Osobiście nie mam żadnych takich przebłysków, że kiedyś gdzieś byłam, coś znam a nie powinnam, jednak jestem zdania, że po śmierci musi coś być. Nie żadne tam aniołki czy diabełki, wielkie cierpienia czy rajskie życie, jednak coś jest. I jeśli miałabym się pojawić na ziemi w innym wcieleniu to bardzo chętnie. :oops:

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-03-14, 22:54   

Wierzę że coś w tym może być. Może niekoniecznie całkowite odrodzenie w innym ciele, ale jakieś okruchy świadomości z tamtych dusz, energii i generalnie ten styl :crazy: Jak zaznaczam w każdym tego typu temacie - moje poglądy nie są dookreślone, jednak gdybym miała w jakiekolwiek iść, to właśnie w te wszystkie energie (dość żywotne, na pewno w większej mierze niż człowiek :crazy: ), w sferę typowo duchową, wyższą, której jedynie okruchy są dla nas dostępne (i dobrze, bo i tak byśmy nie zrozumieli, maluczcy my).

Podsumowując to ten, dopuszczam możliwość.

Ciekawe jest dla mnie to, że miałam styczność z paroma paniami ezoteryczkami, które powiedziały mi dokładnie to samo o moich wcześniejszych wcieleniach. Nie zakładam żeby się znały, może mają jakąś wyliczankę na ten temat, co ja tam wiem :crazy: W związku jednak z tym, że to wiedza jakby nie patrzeć, tajemna i kosztuje dość dużo energii, to myślę że i nie te całkiem przyjazne siły mogą w tym brać udział. Staram się z tego względu w tym nie babrać, bo za mała ja to jestem jako człowiek.

Jazz 
Wiarygodny
Buhaha

Wysłany: 2014-03-15, 13:29   

Myślę, że reinkarnacja jest możliwa. Kiedyś miałem takiego kolegę, od którego jechało strasznie kałem. No zgroza. On w końcu umarł na zwał czy coś, ostatnio wlazłem w psią kupę i śmierdziała ona tak samo jak on. Czy sądzicie, ze mógł przyjąć postać psiej kupy?

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-03-15, 13:34   

Chciałabym kiedyś porozmawiać z takimi paniami ezoteryczkami, bo mam różne swoje przemyślenia na temat właśnie duchowości, wyższych energii itd. W życiu kieruję się znakami, które otrzymuję, i zawsze się sprawdzają, zawsze dostaję znak - zadanie do wykonania - a po czasie wyjaśnienie. Dostałam kilka dziwnych znaków, również w snach dotyczących tego co mogło być moimi poprzednimi wcieleniami, na przykład we śnie pojawiała się dawna epoko, nazwa jakiegoś miasta i liczba jego mieszkańców - mimo iż ja fizycznie nie mogłam tej liczby znać to sprawdziłam to wszystko w książkach i w internecie i okazywało się, że znajdowałam rok z mojego snu (na podstawie miasta/liczby jego mieszkańców) i epoka idealnie pasowała do tego co widziałam we śnie, jeśli chodzi o stroje, pojazdy, architekturę itd.
Wiele z tych znaków (snów, przeczuć, wewnętrznych głosów) przekładało się na moje realne życie.
Dlatego sądzę, że "reinkarnacja" jako kilkukrotne życie jest prawdziwa.

Ja uważam, że jesteśmy ciągle tą samą duszą, która jest wysyłana na Ziemię do skutku aż "wzrośnie duchowo" - ludzie bardziej prości duchowo są duszami początkującymi, ci, którzy są bardziej rozwinięci są już przy końcu drogi.
Ci, którzy w czasie życia popełnią błędy niewybaczalne trafiają do poziomu energetycznego, który my sobie tłumaczymy jako "piekło", natomiast dusze, które dadzą sobie radę na Ziemi trafiają do Boga, cokolwiek to znaczy.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-03-15, 13:38   

Bardzo ciekawe wytłumaczenie, Indya. Doszłaś do tego tylko na podstawie własnych doświadczeń i przemyśleń, czy może czytasz jakieś ciekawe książki/inspirujesz się konkretnymi nurtami filozoficznymi? :)

gg

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-03-15, 14:14   

Szczerze mówiąc nie wzorowałam się na nikim znanym, to moje własne dedukcje. Jak miałam 16 lat to zaczęłam trochę się interesować tematem parapsychologii, duchowości ogólnie, i wtedy głównie szukałam w internecie ludzi, którzy już mieli jakies poglądy, dyskutowaliśmy i dochodziłam do własnych wniosków. Teraz już nie mam z nimi kontaktu, a szkoda.
Później dziwiłam się, bo widziałam, jak wszystko wokół potwierdza moje teorie.
A filozofię na mojej uczelni zaczęłam w tym semestrze i też widzę, że wszystko idealnie pasuje.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-03-15, 14:55   

Ja już jestem za karę. :crazy:

W reinkarnację nie wierzę. Dla zwolenników (i przeciwników) tego poglądu mam jednak pewną anegdotkę:

Moja babcia od strony mamy (bodajże - tyle tych pra, że się knoci) bardzo lubiła koty. Umarła w szpitalu na zgorzel (lub coś podobnego). Nie dała sobie pomóc, twierdziła, że jest stara i nie opłaca się jej leczyć. :crazy:

Po jej śmierci przywędrował do naszego domu kot. Kot miał rozwaloną łapę. Dostał jedzenie i zaraz zdechł. Kilka dni później przywędrował następny kot. Też miał coś z łapą. Znaleźli go w piwnicy, nakarmili, zanieśli do weterynarza, dalej nie wiem. Potem przychodziło jeszcze 8 czy 9 podobnych kotów - wszystkie były chore, w większości miały coś z łapą.

Ostatni kot był normalny. Siedział w piwnicy i miałczał. Nie dał się przekonać do wyjścia, więc ojcec zniósł mu żarcie i poszedł. Gdy wrócił, zobaczył rozszarpane kawałki mięsa w całej piwnicy. Okazało się, że kot wcale nie jest normalny. Wręcz przeciwnie - jest w stanie agonii. Ojciec zapakował go w worek, walnął w łeb i spalił, coby się dłużej nie męczył. Dopiero od tego incydentu koty przestały przychodzić...

Tutaj tylko pozostaje wstawić - taka to historia. Nieprawdopodobna. A jednak! :crazy:

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-03-15, 20:43   

Borcejn i okazało się, że w każdym kocie błąkała się dusza Twojej babci? :crazy:

Jazz 
Wiarygodny
Buhaha

Wysłany: 2014-03-15, 23:23   

Ciekawa anegdota, ale mogl to byc zbieg okolicznosci.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-04-23, 21:11   

Nigdy nawet nie zastanawiałam się nad możliwością reinkarnacji, a co dopiero jeżeli chodzi o kwestię wiary. Chwilowo mój stosunek jest pośredni, nie czuję, żebym doświadczyła, więc bardziej nie wierzę niż wierzę, do tego dochodzi jeszcze głos Kościoła, który szanuję, aczkolwiek nie jestem jeszcze na takim etapie, żeby definitywnie zaprzeczyć, szczególnie jak się naczytam pogańskich tomiszczów.
Coś w tym jest, kusi. W pewnym sensie byłaby to fajna opcja, ale wiele jest fajnych opcji, które wcale nie muszą być... fajne.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-04-30, 19:43   

A mnie nie kusi. W ogóle nie widzę sensu, żeby się nad tym zastanawiać, bo dla mnie to ani krzepiąca myśl, ani podbudowująca, ani tym bardziej ulepszająca moje teraźniejsze życie. Taka nijaka.

Eith
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2015-08-13, 21:18   

Ja w reinkarnację wierzę. Sporo rzeczy czytałam na ten temat, miałam moment w swoim życiu kiedy interesowałam się numerologią, a tam na przykład można wyliczać relacje karmiczne z innymi ludźmi z poprzednich wcieleń.
Zresztą ja nie potrafiłam wytłumaczyć dlaczego będąc w pewnych miejscach prześladowało mnie nie tyle wrażenie "już tam byłam", ale silne emocje. Idę zwykłą ulicą po raz pierwszy w życiu, a mam wrażenie, że to miejsce jak najmilsza skrytka z dzieciństwa. Podobnie mam z ludźmi - czasami kogoś poznawałam i emocjonalnie (bo przecież nie intelektualnie) miałam wrażenie jakbym spotkała swojego dawno nie widzianego brata albo przyjaciela. To bardzo surrealistyczne uczucie, ale ciężkie do zignorowania.

Bardzo bliska mi osoba jest bioenergoterapeutką. Ma też zdolności jasnowidzenia i czasami kiedy rozmawiamy na taki tematy to opowiada mi o różnych sprawach. Po pierwsze - nie ma opcji, że jeśli ktoś był człowiekiem to w następnym życiu odrodzi się jako zwierzę. Nawet najgorsi mordercy odradzają się jako ludzie - ale na przykład bardzo cierpiący, chorzy na miliony schorzeń i tak dalej...
To jest długi, długi temat... :)

knyss 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2015-08-14, 08:24   

Podejmując zagadnienie reinkarnacji nie rozmyślam nad kwestią wiary, bardziej postrzegam to w zagadnieniach filozofii.
Ogólnie, gdy myślę na temat życia wiecznego, to cieszę się, że nie jestem wierzący, bo ze względu na cierpienia i krzywdy wyrządzane na tym świecie wolałbym sobie od razu palnąć w łeb, gdybym miał świadomość, że nigdy się z tym nie rozstanę (choć to palnięcie i tak nic by nie dało i byłbym w pułapce). Jednak zawsze współczułem chrześcijanom z tego powodu, ale poniekąd także ich podziwiałem. :crazy:
Jednak wizja życia wiecznego i odradzaniu się w innej "skórze" jest czymś znacznie ciekawszym, bardziej urozmaiconym i dającym do myślenia niż nudne "jesteś zły idziesz do piekła, jesteś dobry idziesz do nieba".
Reinkarnacja jednak nie polega tylko na odrodzeniu się jako słonecznik, kot, jaszczurka, etc. Na tyle ile zaznajomiłem się z buddyzmem w sztuce jest to kontynuacja naszego poprzedniego życia, a to w jakiej formie się odrodzimy zależy od karmy - czyli od tego co wcześniej uczyniliśmy. Postać, która się odrodzi nie pamięta jednak o tych czynach, choć jest to kontynuacja - uważam, że można to interpretować jako drugą szansę daną konkretnej osobie, co w przypadku bycia ujarzmionym niegodziwymi występkami ma sens. Reinkarnacja to w skrócie ogólnym proces stwarzania samego siebie, swojego "ja" na zasadzie przyczynowo-skutkowej.
No, ale nie chcę robić z siebie tutaj eksperta ds. buddyzmu, bo znam jedynie zalążek tematu i możliwe, że coś pokićkałem.
W każdym razie ostatnio mnie nieco olśniło w związku z tym tematem po obejrzeniu filmu "Wkraczając w Pustkę" Gaspara Noego, który polecam osobom, które chciałyby się zagłębić w temacie.
O reinkarnacji z punktu widzenia hinduizmu się nie wypowiadam, bo tutaj jestem laikiem totalnym, ale wiem tyle, że różnice w stosunku do buddyzmu są w tym zakresie zasadnicze.

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2015-08-17, 16:41   

Indya napisał/a:
Ja uważam, że jesteśmy ciągle tą samą duszą, która jest wysyłana na Ziemię do skutku aż "wzrośnie duchowo" - ludzie bardziej prości duchowo są duszami początkującymi, ci, którzy są bardziej rozwinięci są już przy końcu drogi.

Tylko pytanie co jest na końcu tej podróży?

Nie umiem opisać jak bardzo zgadzam się z tym co napisałaś.

Kiedyś na imprezie u mnie w domu, siedziałam ze znajomym na kafelkach pod piekarnikiem w kuchni.
I usłyszałam: ,,Wiem, że znamy się naprawdę długo, od dawna jesteś moim przyjacielem"
Znałam go wtedy kilka miesięcy, ale doskonale wiedziałam o co mu chodzi.

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

Odpowiedz do tematu