=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana wiary dla partnera
Autor Wiadomość
Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-03-09, 13:03   Zmiana wiary dla partnera

Zakładamy taką sytuację, że jesteście z kimś, ten ktoś jest innego wyznania. Wszystko jest pięknie aż nadchodzi moment, kiedy okazuje się, że wasze wyznania w pewien sposób nie pasują do siebie, zaczynają się rodzić konflikty. On(a) prosi was, byście przyjęli jej/jego wiarę aby żyć w większej harmoni lub by ona mogła się lepiej poczuć w waszym związku. Akceptujecie? Czy stawiacie warunki? A może rezygnujecie całkowicie ze związku?

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-03-09, 13:14   

Wydaje mi się, że nie byłabym w stanie. Ciężko mi się 'podpiąć' do jakiejś religii, więc tym bardziej nie byłabym w stanie przyjąć jakiegoś wyznania, bo ktoś tak chce. Na pewno starałabym się poznać tę religię jak najlepiej, wszystkie obrzędy, wyznawane wartości i całą tę otoczkę, jednak nic na siłę. Może z czasem sama bym się przekonała, ale nic na siłę. Z pewnością bym nie zrezygnowała ze związku, przynajmniej nie od razu. Wiem, że dla niektórych religia jest bardzo ważna, więc starałabym się jakoś to rozwiązać. Zawsze warto powalczyć.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-09, 13:22   

A gdyby Twój mężczyzna np. powiedział ci, że bardzo zależy mu na ślubie kościelnym, aby móc być "w spokoju" ze swoim sumieniem. Zrobiłabyś to dla niego tylko dla zasady?

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-03-09, 13:27   

Pewnie bym zrobiła. Choć dla mnie póki co taka przysięga znaczy tyle samo, co ta przed urzędnikiem.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-03-09, 13:38   

Nie zmieniłabym. Nie namawiałabym też nikogo, żeby przerzucił się na moją (nie)wiarę. Uważam, że to jest nie w porządku. W ogóle mi się nie podoba chęć zmiany drugiego człowieka po to, żeby mnie było wygodniej. Skoro się wiązałam z kimś, kto w jakimś stopniu różni się ode mnie, to od początku wiedziałam, że te różnice będą istnieć. I nie po to wchodziłabym z kimś w takie bliskie relacje, żeby sobie go pod siebie podporządkowywać i zmieniać. Tego samego oczekiwałabym od drugiej osoby. Chciałabym nauczyć się żyć z tymi różnicami, szanując je.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-03-09, 13:39   

Jeśli chodzi o takie rzeczy formalne typu ślub czy pójście do kościoła (bez sakramentów czy czegoś), to nie ma problemu. Jednak przejąć wiarę dla kogoś? Nie, choćbym nie wiem jak chciała to po prostu nie potrafię. Już raz próbowałam być katoliczką na siłę i mi nie wyszło, wątpię czy by się udało z takich jedynie (tak, jedynie) pobudek.

Zrezygnowałabym ze związku, bo różniłyby się nasze priorytety, nie dalibyśmy rady przez to porozumieć się w normalnym życiu i ciężko byłoby wychować dzieci. Więc nie ma sensu, lepiej się związać z kimś innym i mimo bólu życzyć szczęścia.

Może niektórzy potrafią to zrobić, może jestem egoistką, ale nie umiem żyć w niezgodzie ze swoim sumieniem. Jeśli w coś wierzę, to po prostu wierzę, ale to samo przylega a nie ze względu na partnera.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-03-09, 22:06   

Chodziłem kiedyś z dziewczyną będącą Świadkiem Jehowy. Namawiała mnie na przejście do nich (nigdy bym się na to nie zgodził). Rozeszliśmy się, gdy stwierdziła że to jej droga życia, a i tak została wykluczoną :crazy:

Podstawienie innej religii nie spowodowałoby raczej większej chęci na zmianę wyznania. Wtedy byłem nawet wierzący, a dziś jest mi dobrze z moim agnostycyzmem.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-03-10, 06:45   

cjelzurr napisał/a:
a i tak została wykluczoną
Pewnie chodziła do psychologa, a to jest sprzymierzeniec szatana (wątpi, że świat ma 3201,54204301 lat).
W sumie to jest smutne, bo tracisz wszystkich przyjaciół. :crazy:

Nie zmieniłbym wiary dla partnera, bo co to za wiara wtedy? Pewnie bym zmienił, gdyby mi było wszystko jedno, czyt. gdybym de facto nie wierzył. Chyba że seks, czy coś. Rozmyślić się i nawrócić zawsze można. :crazy:

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-03-10, 10:56   

Borcejn napisał/a:
W sumie to jest smutne, bo tracisz wszystkich przyjaciół. :crazy:

A co jakiś czas nachodzą Cię ładnie ubrani, acz nieweseli ludzie :mialem_dynamit_w_paszczy:

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-10, 16:52   

Ja kiedyś mieszkałam na stancji z dwoma babeczkami, świadkami jehowy i to takimi z długim stażem. Nawet o tym nie wiedziałam :) Dopiero na odchodnym mi powiedziały... :->

Jazz 
Wiarygodny
Buhaha

Wysłany: 2014-03-15, 13:28   

Po prostu nie, odpowiedź byłaby klarowna.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-15, 13:35   

Czyli ze swojej strony nie poszedłbyś na żaden kompromis?

Jazz 
Wiarygodny
Buhaha

Wysłany: 2014-03-15, 13:38   

To znaczy zaakceptowałbym, ale nie dałbym siebie przechrzcić. A tak nawiasem ja nie wierzę w istnienie bogów typu Jezus Chrystus.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-03-15, 13:56   

Jazz, nie miałbyś się nawet z czego przechrzcić. :crazy:

Jazz 
Wiarygodny
Buhaha

Wysłany: 2014-03-15, 13:57   

Po czym wnosisz?

Odpowiedz do tematu