=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Legalizacja marihuany
Autor Wiadomość
Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-03-09, 12:54   Legalizacja marihuany

Jesteście za czy przeciw? Dlaczego?

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-03-09, 13:01   

Mimo, że nie próbowałam nigdy i wątpię, że kiedyś spróbuję jestem za. Może to i głupie, skoro nie znam, ale mimo tego, że zakazane i tak wiele osób ma dostęp, niektórych kręci właśnie to, że jest nielegalnie. Może choć ta ostatnia grupa by odpadła, gdyby było legalne - w końcu nie zakazane już tak nie smakuje. ;-)

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-03-09, 19:54   

Wolałbym depenalizację.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-03-09, 20:35   

cjelzurr, a właściwie czym to się różni od legalizacji?

Przeciw, ponieważ od zawsze marihuana była dla mnie narkotykiem. (Jeżeli ktoś uważa inaczej, prosiłabym o wyjaśnienie.) A ja bardzo narkotyków nie trawię to dlaczego miałabym być przychylna dla czegoś czego nie lubię?

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-03-09, 22:00   

Dalej byłoby głupio i trzeba by się tłumaczyć panu władzy, że to tylko majeranek, ale wtedy nie trzeba się bać więzienia. Byłby mandacik, pouczenie, traktowano by to jak wykroczenie. Wilk syty i owca cała.
Legalizacja oznaczałaby możliwość jarania trawy na ulicy, a na to nigdy się nie zgodzę.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Jazz 
Wiarygodny
Buhaha

Wysłany: 2014-03-09, 22:21   

Jestem przeciwny legalizacji. Po prostu. Miałem z tym do czynienia, ale jestem przeciw.

Stary Ramol 
Kumpel

Bananów: 11
Wysłany: 2014-03-10, 16:09   

Powinni jarać w barach z marychą i niech turyści napędzają gospodarkę, c'nie? A za palenie w miejscach publicznych 2000 zł mandatu. Dziura załatana.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-10, 17:00   

Ja długo nie miałam zdania na ten temat i koniec końców jestem przeciw. W myśl zasady "daj palec a wezmą całą rękę" :) Do samej maryśki nie mam jakos bardzo negatywnego stosunku, z tym, że niestety wielu ludzi nie potrafi jej z głową używać... Mieszkałam kiedyś z dziewczyną, która od rana do wieczora chodziła zjarana i nie było to fajne. Także nie sądzę, że powinni tak całkowicie zalegalizować. Na pewno za kilka lat podniosłyby się dyskusje, żeby legalizować twarde narkotyki...

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-03-14, 23:09   

Ja się nie znam, ale z prostych obserwacji moich wynika niestety to, że marihuana uzależnia dość szybko i mocno. Ja wiem, że alkohol i papierosy też, ale z tego co widzę to zielone naprawdę o wiele szybciej i o wiele mocniej. Może trafiłam po prostu na znajomych którzy się w to szybko wplątali, nie wiem. Może to też zależy od człowieka - także nie wiem, jeśli ktoś mnie uświadomi, to chętnie posłucham. Aczkolwiek po tych obserwacjach jednak jestem na nie, nie dla nas takie zabaweczki.

cjelzurr napisał/a:
Legalizacja oznaczałaby możliwość jarania trawy na ulicy, a na to nigdy się nie zgodzę.

Znaczy w sensie w barze i kupno? Bo dosłownie na ulicy to nawet piwa niet :crazy:

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-15, 13:17   

Ja myślę, że to zależy od człowieka, bo uzależnienie od marihuany myślę, że spokojnie można porównać do uzależnienia od "zwykłych" papierosów, albo alkoholu jeśli chodzi o szybkość i intensywność. Choć specjalistką nie jestem, są tacy, którzy twierdzą, że marihuana nie uzależnia fizycznie a jedynie psychicznie.
Tak czy inaczej ja sądzę, że "nie" dla marihuany a "tak" dla tytoniu i alkoholu to też lekka hipokryzja, bo jakby nie było to dwa ostatnie mocno szkodzą naszemu zdrowiu, i konsekwentnie powinniśmy popierać bądź być na nie w każdym z tych trzech przypadków tak samo.

powidlo 

Wysłany: 2014-03-15, 15:12   

Indya napisał/a:
są tacy, którzy twierdzą, że marihuana nie uzależnia fizycznie a jedynie psychicznie.

To też nieciekawie, dalej.

Nie wiem, może mamy różne obserwacje po prostu.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-15, 16:39   

Mimo wszystko lepsze jest chyba uzależnienie psychiczne, bo to zależy tylko od naszej psychiki - jeśli chcemy to odkładamy i już. Nie wiąże się to z dolegliwościami fizycznymi po odstawieniu.

powidlo 

Wysłany: 2014-03-15, 17:38   

Indya, mam inną opinię na ten temat... Wg mnie o wiele łatwiej byłoby sobie poradzić z tymi tymczasowymi dolegliwościami fizycznymi niż z psychicznymi.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-15, 17:57   

Rzeczywiście, może to też zależy trochę od naszej psychiki... Cała zabawa w tym, że psychicznie można się uzależnić od wszystkiego, bo przecież to kwestia psychiki... :) Czyli nie do końca byłaby to wina marihuany a bardziej nas samych.
Ale oczywiście racja, że jeśli coś jest szkodliwe to powinno być zabronione, ja dołożyłabym do tego też zakaz papierosów i alkoholu.

powidlo 

Wysłany: 2014-03-15, 19:21   

Indya, o czekaj, czekaj :D to bardzo pokrętna logika ;-) W tym wypadku akurat marihuana ma, hm, niezwykłe tendencje :crazy: i możliwości uzależnić psychicznie, więc nie odwracajmy kota ogonem ;-)

Co do alkoholu i papierosów, no to wypowiedziałam się tutaj na ten temat.

Aczkolwiek jak mówię - nie znam się i mogę coś pokręcić, opieram się jedynie na tym czego nie wiem :roll: Więc w sumie zostanę za to przeklęta, ale wolę być na nie niż niechcący przyczynić się do szerzenia zła na tym świecie :crazy:

Odpowiedz do tematu