=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina - Krym, Donbas, Odessa
Autor Wiadomość
cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-03-13, 15:11   

aniulek napisał/a:
A jak już nie daj Boże PiS wybory wygra, to będzie wojna jak nic.

Śmiechłem, lecę prostować:

1. Wybory parlamentarne są w przyszłym roku, do tego czasu sytuacja zapewne w końcu się uspokoi.
2. Putin nie jest idiotą - nie najedzie na państwo będące członkiem UE i NATO, bo tu już świat mu wpierdoli i wszyscy się od niego odwrócą, nawet Niemcy, ale jeśli wojna, to
3. PiS może by i wymachiwałby szabelką, ale nikt u pełni władz umysłowych nie porwie się na Rosję z takimi wojskami, jakie mamy, przeciwko Młodemu, Wykształconemu Miedwiedju Który Nie Śpi.

Dalej nie wymyśliłem po co Wołodii Krym. Przecież Ukrainę mógł wystarczająco skarcić podnosząc ceny za gaz.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-03-13, 16:32   

Jak PiS dojdzie do władzy, to kościół będzie obowiązkowy. Jak PiS dojdzie do władzy, to krowy będą latały. Jak PiS dojdzie do władzy, to będzie tylko TV Trwam i Radio Maryja. Jak PiS dojdzie do władzy, to wycofają prezerwatywy. Jak PiS Dojdzie do władzy to każdy w domu będzie miał kamerę i będzie się musiał modlić przez 3 godziny dziennie. Jak PiS dojdzie do władzy, to w telewizji będzie tylko Smoleńsk. Jak PiS dojdzie do władzy, to każdy będzie musiał nosić posążek prezesa. Jak PiS dojdzie do władzy, to każdy będzie się z nas śmiał. Jak PiS dojdzie do władzy to koła będą kwadratowe. Jak PiS dojdzie do władzy to czarne będzie białe. Jak PiS dojdzie do władzy, to w szkołach na przerwie będzie Radio Maryja leciało. Jak PiS Dojdzie do władzy, to wprowadzi prohibicję i nie będzie można iść na melanż. Dlatego głosuje na Bronka. Polacy - ja głosuje na Bronka, a Wy na kogo tam chcecie. Ale ja na Bronka.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-03-13, 17:13   

Na nikogo.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-03-13, 17:22   

Indya napisał/a:
Na nikogo.
Głos jak każdy inny.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-03-13, 18:11   

cjelzurr, :crazy:

Tyle słowem komentarza.
Swoją drogą nie ogarniam za bardzo czemu ludzie tak narzekają na konserwowych skoro nawet nie miel okazji dojść dobrze do władzy.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-03-13, 20:56   

Borcejn napisał/a:
Indya napisał/a:
Na nikogo.
Głos jak każdy inny.

Głos za rewolucją :)

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-03-14, 13:46   

cjelzurr, trochę źle mnie zrozumiałeś (albo ja źle napisałam, to bardziej możliwe). Nie chodziło mi o wojnę Rosji z Polską, a przynajmniej nie o wojnę rozumianą jako starcie zbrojne. Ale stosunek Prezesa do Rosji zna każdy i pewnie w polityce jego rządu miałoby to jakieś odzwierciedlenie. My jesteśmy w dużym stopniu zależni od wschodu, a oni sobie bez nas świetnie poradzą, choćby tylko dlatego, żeby pokazać, kto rządzi.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2014-03-14, 19:13   

aniulek napisał/a:
My jesteśmy w dużym stopniu zależni od wschodu, a oni sobie bez nas świetnie poradzą,

Pytanie tylko co albo kto spowodował, że jesteśmy aż tak bardzo niezależni od Rosji. Tobie się wydaje, że my żyć bez ruskich byśmy nie mogli, a jest zupełnie odwrotnie - gdyby nie zamykali nam masowo kopalń moglibyśmy być samowystarczalni, a przynajmniej w bardzo dużym stopniu niezależni i nie musielibyśmy żyć pod dyktando Putina.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-03-15, 12:03   

Mnie się nic nie wydaje, ja widzę ile mam, a raczej ile nie mam w komu kasy jak Rosja stwierdzi, że więcej towarów nie potrzebuje. Wiem ile mięsa z moich regionów tam idzie, ile ziemniaków, ogórków. Facet, który skupuje z tych terenów ogórki wszystko wysyła na wschód, teraz jak się wypną na towary z Polski, to kto je kupi? Znów będą po 15gr/kg? Jak Rosja potrzebowała ziemniaków rok temu na wiosnę, to worek 15kg kosztował 10zł (67gr/kg). A teraz nie ma komu sprzedać nawet za 6 zł (czyli 40gr/kg).
Ten ich gaz to akurat najmniejszy problem.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2014-04-23, 22:38   

No i co z tą Ukrainą? Orientuje się ktoś? Słyszę już od tygodnia, że Rosja szykuje się, ostrzega, że wkroczy i odzyska swoje tereny, Ukraina brata się z USA i ma nadzieję, że coś tym zyska. Nie za bardzo ogarniam co tam się dzieje, oprócz tego, że ludzie wstrzymują oddechy.

Calamity 
Wiarygodny
Killtacular

Bananów: 4
Wysłany: 2014-04-29, 16:31   

W ogóle nie dziwi mnie to, że wschodnia Ukraina ciągnie w stronę Rosji. Byłam w Odessie ze dwa lata temu i wszyscy rodowici mieszkańcy tego miasta identyfikowali się jako Rosjanie. Ich mentalność też była zupełnie inna niż Ukraińców, których spotykam w swoim rodzinnym mieście i Lwowie (do którego mam jakieś 100km).

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Wysłany: 2014-04-29, 20:36   

Fajtula, ja też nie. Na razie mam za dużo na głowie i nie mam czasu obserwować tematu.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

V 
Wiarygodny

Bananów: 9
Wysłany: 2014-05-15, 00:05   

cjelzurr napisał/a:
Co zrobi świat? Wiem, że niewiele...

I właściwie tyle w temacie.
Obecni rządzący większymi krajami Europy nie mają kręgosłupów. Nie potrafią postawić na swoim, boją się.
Putin taki nie jest i dlatego robi co chce i (co łatwo przewidzieć) pewnie dalej tak będzie.
Chyba, że nie będzie ostrożny i ostro przegnie pałę - w co szczerze wątpię.

Niedawno dowiedziałem się również, że Ukraińcy, delikatnie mówiąc, raczej nie przepadają za Polakami. Historię z tym krajem/ludem mamy dość krwawą.

There is still a voice I have yet to hear.

There are still words I have yet to remember.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-05-15, 00:19   

Ja za to słyszałam, że panowie Polacy bardzo lubią ukraińskie kobiety. Prawda to? :crazy:

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Wysłany: 2014-05-15, 20:10   

Nawet jeśli, to Ukrainki w Polsce nie przepadają za polskimi mężczyznami :P

Indya napisał/a:

Amb napisał/a:

gg

Odpowiedz do tematu