=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina - Krym, Donbas, Odessa
Autor Wiadomość
cjelzurr 
Forumowy ekspert
tenBananów: 32
Wiek: 25
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 692
Wysłany: 2014-03-01, 23:54   Ukraina - Krym, Donbas, Odessa

Człowiek próbuje być światowy, rusofiluje, a jak przychodzi co do czego to nie ogarnia co się dzieje, bo siedzi na kasie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Kijowie praktycznie zmieniły się władze, Janukowycz zbiegł do Rosji, Europa odetchnęła z ulgą, a teraz znowu łapie się za głowę, bo wszyscy zapomnieli o jednej, chyba najzajebistszej cesze ustrojów demokratycznych - niezadowoleni również mają prawo do wypowiedzi.
Przeciw nowym władzom (właściwie tylko dlatego, że zniesiono ustawę o jeżykach regionalnych i mniejszości narodowych, co dyskredytuje rosyjski - ale także języki sąsiednich krajów, w tym polszczyznę) stanęło te "niebieskie" pół kraju - wymienione w tytule: Krym z Sewastopolem i bazą Floty Czarnomorskiej, Donieck i okoliczne zagłębie węgla, Odessa ze schodami. Wszędzie tam próby dogadania się po ukraińsku są płonne. Rosja już wjeżdża na Ukrainę "dla obrony obywateli i żołnierzy".

Co tam, u diabła, się dzieje? Czy połowa Ukrainy będzie drugim Naddniestrzem (mam nadzieję, że ONZ będzie napierdalał Rosję żelaznym prętem po nerach i nie pozwolą na aneksję tych terytoriów - zdaje się że ONZ zakłada, że zmiany granic w ten sposób są zabronione)? Co zrobi świat? Wiem, że niewiele...
_________________
Dokąd jedzie ten tramwaj?

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"
 
     
Jazz 
Wiarygodny
BuhahaWiek: 29
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 108
Wysłany: 2014-03-02, 23:17   

Mam nadzieję, że nie dojdzie do wojny, to straszne, że przez czyjąś decyzję będą musieli zginąć niewinni ludzie. Dla mnie to jest straszne.
 
     
powidlo Bananów: 24
Wiek: 27
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 1282
Wysłany: 2014-03-03, 00:13   

Pytanie czy świat właściwie cokolwiek może w siatce zależności.

Ja się nie znam, ja pytam.
_________________
arytmia uczuć
 
     
Amb
Artificial Marvellous BrainBananów: 35
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 1136
Wysłany: 2014-03-03, 15:44   

Próbuję oglądać wiadomości, ale przyznam, że nie rozumiem wiele z tego, co tam pieprzą. Materiał o Putinie, który po cichutku dąży do odzyskania ziem byłego Związku Radzieckiego, Ukraina, która wychodzi na to, że nas nienawidzi - zarówno Krym jak i Kijów, w którym do głosu doszli jacyś nacjonaliści, Rada Północnoatlantycka już zapowiada, że jest w stanie natychmiast zareagować, rząd RP coś jednogłośnie uchwalił, spada wartość akcji na giełdzie... Ja nie wiem. To się dzieje za naszą granicą, a nawet nie wiemy czy już teraz uciekać.
_________________
Lepiej żeby się ciebie bali niż mieliby cię za bardzo kochać
 
     
cjelzurr 
Forumowy ekspert
tenBananów: 32
Wiek: 25
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 692
Wysłany: 2014-03-04, 09:34   

Dopiero wczoraj ogarnąłem tę różnicę między "najazdem na Ukrainę" a "najazdem na Krym" - z racji tego, że Krym ma status republiki autonomicznej, to Ukraina jako taka (w tym ten Donbas i ta Odessa) nie jest jeszcze przez Rosję najechana. To tak jakby Hitler najpierw zbombardował Katowice, a nie Wieluń.
_________________
Dokąd jedzie ten tramwaj?

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"
 
     
Fajtula 
Seo kameleoBananów: 31
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 1856
Wysłany: 2014-03-04, 17:13   

Na razie Putin ponoć się wstrzymuje i dopiero jak zaczną się zamieszki po stronie wschodniej to chwyci za broń.
_________________
Lubię siedzieć nisko, upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
 
     
Indya 
malagueña salerosaBananów: 29
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Lut 2014
Posty: 1133
Wysłany: 2014-03-04, 19:30   

Przeraża mnie to co się tam dzieje, wielu ludzi robi sobie z wojny żarty, bo nie wiedzą co to jest, ja też nie wiem, ale wcale nie jest mi do śmiechu. Na tyle ile się interesowałam tematem wiem na pewno, że nie chciałabym tego przeżyć na własnej skórze, a niestety konflikty ostatnio się mnożą, zamiast ubywać... To jest bardzo, bardzo niepokojące...
_________________
fai quello che devi comunque sia - un cuore, una via
 
     
unreal 
KoneserBananów: 21
Dołączyła: 12 Lut 2014
Posty: 423
Wysłany: 2014-03-04, 20:27   

Stresuje mnie ten cały konflikt. Nie wiem do końca, czy Polska powinna czuć się zagrożona, ja jakoś czuję pewien niepokój. Niby państwa zachodnie (typu USA) zapewniają nas o bezpieczeństwie i pomocy w razie czego, ale wiadomo, jak to bywało z tego typu obietnicami w poprzednich stuleciach. Kiedy sobie wyobrażę, że miałaby wybuchnąć wojna, w dodatku gdyby nas również objęła, nie wiem, paraliżuje mnie ta myśl. Mam nadzieję, że Putin odpuści.
_________________
Toż to absurd.
 
     
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)Bananów: 15
Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 1454
Wysłany: 2014-03-04, 22:13   Autorytet moralny

Ludzie, to nie są wojska Putina, to przebierańcy. Wydrukowali sobie kałachy na drukarkach 3D, a Ciemnogród wierzy. Liczba teorii spiskowych jakie toczą się w okół tych drobnych nieporozumień i incydentów jest niesamowita, naprawdę. Trzeba być ślepym, by nie widzieć w tym politycznej hucpy PiSu. Ten mały, podły człowieczek ZDRAJCZYŃSKI zrobi wszystko, żeby dojść do władzy. Nie chcę wojny z Rosją, dlatego głosuję na twoj ruch poparcia partii palikota plus kropka nad europa komplex. Bo wszyscy już byli, tylko nie on. A on ma dużo pieniędzy, to nie będzie już kradł. Poniżej dowody na to, że to nie był zamach:
1. Po co ktoś miałby kaczkę zabijać kwa kwa?
2. Prezydent naciskał
3. Kaczor jest kaczką

Żeby nie było, szanuję osoby myślące inaczej, np. Olbrychskiego http://www.youtube.com/watch?v=qPS7nqFTqSs
_________________
Co jeden głupi kupi, to dziesięciu mądrych nie sprzeda.
Twoje posty są bezpieczne. Przywróć!
 
     
Amb
Artificial Marvellous BrainBananów: 35
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 1136
Wysłany: 2014-03-04, 23:23   

Borcejn napisał/a:
Nie chcę wojny z Rosją, dlatego głosuję na twoj ruch poparcia partii palikota plus kropka nad europa komplex.

Ej, ale Ty tak na serio czy się naigrywasz? (wrodzony brak zdolności wyczuwania ironii obliguje mnie do dopytywania)

Jest mi już oczywiście też dość tego, że w polskich wiadomościach na próżno szukać wiadomości o tym co dzieje się w Polsce, a to, że konfliktowa sytuacja na wschodzie jest fe to już wiem od kilku dobrych dni, co więcej, konflikt Rosji z Ukrainą trwa od 2003 roku i nie jest niczym nowym.
Niemniej jednak w obliczu zaognionych wydarzeń oraz propagandy, wobec której ciężko walczyć, bo sama nie wiem, komu mam wierzyć, a pewnie nikt prawdziwej prawdy nie objawia publicznie, mogę powiedzieć tyle, że nawet jeśli wojny nie będzie, gospodarka już cierpi i tym razem wydaje mi się, że nasz kraj nie będzie odporny na wszechobecny kryzys (tak jak to było kilka lat temu, ale przyczyną tego, że Polski nie dotknął kryzys ogólnoświatowy najpewniej było to, że ona już wcześniej znajdowała się w kryzysie :-P ).

Aha, no i gdy świat zwrócił swe oczy w stronę małego kraju byłego Związku Radzieckiego, którego losy ponoć zadecydują o przyszłości świata, Matuszka Rosja wydała oświadczenie o założeniu baz wojskowych wokół Ameryki, które przeszło niemal niepostrzeżenie.

Dlatego w sumie, jeśli ze wszystkich stron czai się jakieś zagrożenie, to nie pozostaje nic innego jak wrócić do swojego nudnego życia nie przejmując się jakąś tam wojną, bo strach obywateli przed wojną to najlepsza droga do ograniczenia im wolności.
_________________
Lepiej żeby się ciebie bali niż mieliby cię za bardzo kochać
 
     
powidlo Bananów: 24
Wiek: 27
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 1282
Wysłany: 2014-03-05, 00:09   

A ja dalej nie wiem czy świat może cokolwiek, ale podejrzewam, że będzie ciężko. Rosja jakoś zawsze tak trzyma wszystkich w garści, zawsze się coś znajdzie i ciężko się jej przeciwstawić.

Ja jak mówię, nie znam się, nie orientuję, ale Rosji się boję i się bać będę. I okej, jestem ciemnogrodem, nawet mi to pasuje, przynajmniej moje braki w wiedzy nikogo nie zdziwią. Ale ja się boję.
_________________
arytmia uczuć
 
     
Amb
Artificial Marvellous BrainBananów: 35
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 1136
Wysłany: 2014-03-05, 00:13   

powidlo napisał/a:
Rosji się boję i się bać będę

Ja tam bym się bała Stanów. Nigdy nie wiadomo z takimi, co to się podają za naszych przyjaciół. Ale ja też się nie znam, więc w sumie o czym my rozmawiamy :-DD
_________________
Lepiej żeby się ciebie bali niż mieliby cię za bardzo kochać
 
     
osama
PrzyjętyBananów: 7
Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 63
Wysłany: 2014-03-12, 22:45   

Amb napisał/a:
Ja tam bym się bała Stanów. Nigdy nie wiadomo z takimi, co to się podają za naszych przyjaciół. Ale ja też się nie znam, więc w sumie o czym my rozmawiamy

Stany mają za słabego prezydenta, żeby w tym momencie coś zrobić. Nie pamiętam czyje to słowa były, ale wydają mi się dosyć trafne tzn gdyby u władzy był Kohl, Thatcher i Reagan to nie dopuścili by do sytuacji takiej jaka ma miejsce na Krymie. Wydaje mi się że to było nie tyle trafne spostrzeżenie co mi osobiście pokazuje, jak bardzo uwikłani w różne grupy interesów są dzisiejsi rządzący, którzy grają na zwłokę nie podejmując konkretnych działań, chociażby w większym stopniu sprzeciwiać się działaniom Putina.
_________________
"Szacunek budzi nie to, co przyjmujesz, a to czego odmawiasz."
 
     
DariuszPiek 
PrzybyszWiek: 28
Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-03-13, 08:36   

Mi się wydaje że nie powinniśmy wściubiać nosa w nieswoje sprawy. Tyle co ustawić linię obrony przy granicy z Ukrainą i to wszystko. Bo trzeba się z tym liczyć że ten konflikt może przynieść nam ogromne straty...
_________________
//
 
     
aniulek Bananów: 38
Wiek: 24
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 1269
Wysłany: 2014-03-13, 13:10   

DariuszPiek napisał/a:
Mi się wydaje że nie powinniśmy wściubiać nosa w nieswoje sprawy. Tyle co ustawić linię obrony przy granicy z Ukrainą i to wszystko. Bo trzeba się z tym liczyć że ten konflikt może przynieść nam ogromne straty...

Już nam przynosi. Nie patrząc nawet na jakieś wejścia wojska czy gaz, to zaraz jak się zaczęli po pierwszych ofiarach tam wcinać to Ukraina i Rosja przestały nasze mięso przyjmować, ceny za kg z prawie 6 złotych za niecałe 3 tygodnie spadły na 3,20. I jeszcze nasi się sami wyrywają że im pieniądze na pomoc wypłacą, zamiast razem z Unią, to jeszcze osobno jako kraj. Im koryto nie zbiednieje, a innych mają gdzieś byle to wygadać swoje.
A jak już nie daj Boże PiS wybory wygra, to będzie wojna jak nic.
_________________
Va'esse deireádh aep eigean, va'esse eigh faidh'ar.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  

Kontakt | Forum wielotematyczne: cout.pl © 2014 - 2018 | Forum wielotematyczne, młodzieżowe

Wersja mobilna