=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miłość.
Autor Wiadomość
Zołza
Przyjęty

Bananów: 2
Wysłany: 2014-06-01, 21:12   Miłość.

Miłość, wielkie słowo, przez wielu nadużywane. Często mylone z zauroczeniem czy zakochaniem. Wyróżniamy kilka rodzajów miłości, ale czym ona tak właściwie jest? Jak wy definiujecie to uczucie?

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-01, 22:11   

No właśnie, jest wiele rodzajów miłości. Dla mnie nie ma definicji miłości, każdy z nas odczuwa inaczej. Sama kochałam w życiu dwóch mężczyzn i obie te miłości były tak diametralnie różne, że nie potrafiłabym ich w żaden sposób porównać czy opisać.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-02, 13:09   

Nie raz próbowałam w jakiś ładny sposób ułożyć taką definicję, ale nigdy się nie udaje, zawsze czegoś brakuje.
To prawda, łatwo ją pomylić z zauroczeniem, zdarzyło mi się, choć raczej nie uważam siebie za osobę, która często zmienia obiekty swojego zainteresowania. I mówienie o takich uczuciach na początku też nigdy do łatwych nie należało.
Jestem jednak zdania, że jeśli spotyka się tego/tą na całe życie, to można to poczuć od razu. Przynajmniej mnie trafiło. I nagle okazało się, że to, co wcześniej myślałam o miłości jest kompletną bzdurą.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-02, 15:43   

Myślę, że wtedy gdy moglibyśmy oddać swoje życie za tę osobę, to możemy mówić o miłości.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-06-02, 15:51   

Hm, niektórzy są w stanie oddać życie za obcą osobę i to nie znaczy, że ją kochają, ale ta definicja jest w miarę trafna, nie powiem, że nie.

Ja nie definiuję, mam serce małe tak jak Grinch, nie ma tam miejsca na wielkie uczucia :crazy:

gg

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-06-02, 16:47   

Też nie definiuję, dla mnie to trochę bez sensu próbować opisywać miłość, którą się czuje, wystarczy kochać, po co szukać na to słów.

V 
Wiarygodny

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-02, 18:45   

Miłość jest wtedy, gdy bardziej obchodzi nas druga osoba niż my sami.

There is still a voice I have yet to hear.

There are still words I have yet to remember.

Bonda 
Kumpel
Kla wróciła !

Bananów: 12
Wysłany: 2014-06-02, 20:52   

aniulek napisał/a:
Jestem jednak zdania, że jeśli spotyka się tego/tą na całe życie, to można to poczuć od razu.

Zgadzam się z tym, jestem strasznie kochliwą osobą. Bardzo szybko przywiązuje się do ludzi. Nie raz myślałam, że spotkałam prawdziwą miłość. Fakt jestem młodziutka, więc co ja tam mogę wiedzieć. Ale czasami trafiamy na taką osobę, przy której czujemy się tak bardzo inaczej niż zawsze. I od samego początku nie mamy wątpliwość, że to jest własnie ten, ten na zawsze. Ten, z którym chcemy przeżyć każda nasza chwilę. Ten, który wypełnia nam całą przestrzeń. I po mimo tego, że spędzamy ze sobą każda wolną chwilę, piszemy cały czas "bez sensu" smsy, to ciągle nam mało i mało. Miłość to idealnie połączenie: przyjaźń, uczucia, pożądania, zrozumienia, akceptacji, troski.
Wyjmiesz to, co włożyłeś.
Otrzymasz w zamian to, co dałeś.

ccc 
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2014-06-03, 00:40   

Miłość nie istnieje :)

Janusz Korwin-Mikke

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2014-06-03, 18:35   

Przede wszystkim miłość to nie uczucie, to raczej stan.
Ja nie definiuję, wychodzę z założenia, że jak miłość jest, to się to czuje. Po prostu. Człowiek sobie żyje przez ileś tam lat, w pewnym momencie spotyka drugiego człowieka i jeśli powstaje między nimi relacja, którą nazywamy miłością, to oni o tym wiedzą, bez żadnych pytań i upewniania się. I nie mają wątpliwości. To jest chyba najpiękniejsze.
A jeśli już koniecznie miałabym jakoś to określać, to odpowiem cytatem, który, według mnie, jest kwintesencją pojęcia miłości.
Cytat:
i jeśli się ją kocha, to wtedy boisz się, że nie jesteś dosyć dobry dla niej i że nie starczy ci życia, aby się nią nacieszyć

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-01-19, 18:39   

Miłość w związku to dobrowolne zobowiązanie. Ty najważniejsze. Emocjonalnie to najpełniejszy finisz początku naszej świadomej relacji. Nie ma uczuciowo chyba nic bardziej stabilnego, pewnego, a przy tym tak kruchego. Bez zaangażowania potrafi się rozmydlić szybciej niż czasem zdążymy się zorientować. Kochać jako wyzbywać się egoizmu, przyzwyczajeń, czasem pragnień, sfer, do których jesteśmy przywiązani; kochać jako mieć punkt odniesienia, centrum zrozumienia i najbliższego grzejnika; w końcu kochać to znać i poznawać, brać odpowiedzialność, potrafić konsekwentnie rozmawiać, nie wplatając w to raniących emocji. Nie idzie nauczyć się tego z książek. Kwestia empiryczna, ale ważniejsze - indywidualna.

Myśl przewodnia:
"Prawdziwa miłość jest wyrazem najgłębszego uznania dla drugiej osoby. Jest głęboką świadomością potrzeb i pragnień związanych z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością."

No właśnie, uznanie, podziw, może nawet jakiś rodzaj autorytetu. I świadomość. Tego się nie nabywa, do tego się dojrzewa, dlatego nie da się wypracować miłości w przeciągu kilku lat. Dosyć często miłość pojawia się w największym gnoju, jaki może nam się przytrafić. I nie jako największa potęga ocalenia, tylko płynne, zalewające oczy gówno. I znów kwestia świadomości. Dopóki nie widzimy, że to gówno ma potencjał, będzie nam się wydawało, że chce nas zniewolić.

Wszystkie te zauroczenia, zakochania, pierwsze wejrzenia są potrzebne, to stany psychologicznie zawikłane, ale piękne, pozwalające ujrzeć nasze pragnienia i ideały w jakimś człowieku. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę, że nie one są fundamentem, a i z czasem przestają być motorem napędowym. I to jest jeszcze piękniejsze. Świadomość, że potrafimy z rzeczywistym człowiekiem, pozbawieni emocjonalnie różowych okularów rozwijać, pielęgnować, a i trwać w postanowieniu "jestem mu oddana bez względu na okoliczności".

Fragileacacia 
Wiarygodny
Balansując nad krawędzią

Bananów: 8
Wysłany: 2016-02-02, 19:59   

https://www.youtube.com/watch?v=XXaOU5YVDI0

BeatBox napisał/a:
Czego brakuje Wam do pełni szczęścia?

cjelzurr napisał/a:
Bycia pierdolcem w mniejszym stopniu. To główny powód moich życiowych porażek.

argona82 
Indywiduum
argona82

Wysłany: 2016-02-04, 20:32   

Kochać jak to łatwo powiedzieć...ja uczę się na nowo. Kochałam bez pamięci, jak szalona, byłam w stanie poświecić wiele, za dużo, bo nawet siebie. Nie warto, ale jak są motyle w brzuchu to trudno przemówić sobie do rozumu:-)
Niestety taka chemia, chwile uniesień, motyle, nieprzespane noce, emocje to objawy początkowe każdego związku, każdej miłości. A później należy nauczyć się akceptować jego/jej niedoskonałości. Jak jest miłość to przychodzi to łatwiej choć i tak jest wkurzające:-)

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2016-02-17, 18:58   

Nie wiem koniec końców, czy to pytanie ma jakiś sens. Czy warto definiować, skoro każdy ją przeżywa indywidualnie. Możnaby parę zasad z każdego rodzaju wyodrębnić i nadać jej rany, ale wypełnienie mamy jednak w sobie.

pi, dlaczego nie uczucie? Na stan właśnie i uczucia się składają na dobrą sprawę, emocje i uczucia.

Dafne 
Wiarygodny

Bananów: 3
Wysłany: 2016-02-29, 21:21   

Nie ma sensu definiować miłości - nie robię tego. Miłość to człowiek i za każdym razem jest inna, bo ukierunkowana w inny obiekt.

Teksty, iż miłość zdarza się tylko raz... to bzdura. Można kochać nawet i dziesięć. Nie idealizuję miłości, nie gloryfikuję. Jest częścią nas samych, a ludzie są pełni wad. Tak jak miłości.

Odpowiedz do tematu