=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomnienia ze śmierci klinicznej a ich zgodność z Biblią
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2016-08-07, 12:06   Wspomnienia ze śmierci klinicznej a ich zgodność z Biblią

Mam problem natury religijnej: czy świadectwa niedoszłych nieboszczyków w książkach typu "Po schodach do nieba" są zgodne i spójne z nauczaniem Biblii?

Zauważcie że nie pytam o to, czy Bóg istnieje i o to, co się dzieje z mózgiem podczas śmierci.
Jestem przekonany, że brak tu spójności. Może ktoś postudiuje sprawę ze mną i się wypowie.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-08-08, 12:43   

Dobra, to może najpierw uporządkujmy to sobie jakoś. Pytasz tak ogólnie, czy może masz już wyłapane jakieś konkretne przykłady tych niespójności i mógłbyś się podzielić przemyśleniami?
Poza tym, chętnie się dowiem, czego naucza Biblia, co może mieć związek ze śmiercią kliniczną oprócz tego, że dusza nie umiera i może iść do nieba lub w mniej ciekawe miejsca.
Nie jestem zadeklarowaną ateistką, więc nie przeczytałam całej Biblii ( :crazy: ), ale w tym co już zdążyłam przeczytać, nie ma jakichś kwiecistych opisów życia po śmierci, jedynie przepowiednie typu "czeka Cię nagroda w raju". Co do świadectw niedoszłych nieboszczyków, oglądałam dokument o człowieku który twierdzi, że był w piekle i mi się wydaje, że po prostu był stuknięty.

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2016-08-16, 21:31   

Pytam tak ogólnie. ;-)

Biblia naucza, że człowiek nie jest zdolny pojąć, czym jest Niebo, więc tym bardziej nie może o tym opowiedzieć.

Miałem dylemat. Wydawało mi się, że "świadectwa" tego typu - nawet konfabulowane czy całkowicie zmyślone - mogą podbudować moralnie. Dziś, po kolejnej lekturze doszedłem do wniosku, że cena jaką płaci czytelnik za to "podbudowanie" może być zbyt wysoka - jest to cena prawdy. Nie polecam, bo nie wszyscy potrafią się babrać w gównie. To tak jak z czytaniem Wyborczej albo Gazety Polskiej - można wiele zobaczyć pod warunkiem, że się potrafi mrużyć oczy. Tylko po co się tak męczyć? :crazy: Są setki prawdziwych świadectw i cudów zatwierdzonych przez Kościół.

Odpowiedz do tematu