=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dobry wieczór, coś się.. coś się popsuło
Autor Wiadomość
pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2016-04-05, 13:06   

to ja napisał/a:
pi napisał/a:
Co Ci się popsuło? :(
Ja tu tylko cytowałem Stonóga. 8-)
:)

Skoro rap, to skorzystam z okazji: co możesz polecić osobie, która nigdy tego nie słuchała, a chciałaby może zacząć? (tylko coś bez przekazu i moralizowania :)

to ja 
Przybysz

Wysłany: 2016-04-08, 19:31   

Fajtula napisał/a:
Ty potrafisz ocenić ziomka po cechach właściwych, ja się czepiam harmonii i mickiewiczowskiego trzynastozgłoskowca. :P
Taki ziomek o ksywie czeski nawija najbardziej harmonijnie. ;d
Fajtula napisał/a:
Czyli również sądzisz, że kształcenie historyczne naszego kraju nie kuleje, ale ociężale się czołga?
Moja babcia uczyła historii w liceum ogólnokształcącym, jest już na emeryturze, więc nie będzie to niemiłe wobec niej jak się zgodzę. xd Choć w sumie to wszystko zależy od nauczyciela.
Fajtula napisał/a:
Czyli tak jak w klasyce, liczy się forma? Tworzy się z niej różne wariacje, hybrydy albo totalnie porzuca się schemat?
Coś w tym stylu. Ale nie ma w tym aż takiej ideologii. :-P Po prostu kiedyś warstwa muzyczna składała się głównie z sampli z winyla. To bardzo słychać, a od dzisiejszej muzyki wymagam czegoś więcej.
Fajtula napisał/a:
A dzisiejsza próba odzwierciedlenia formy sprzed lat udaje się tylko nielicznym, jeśli komuś w ogóle?
To wynika z tego jak bardzo rap wyewoluował. Dzisiaj jest wszędzie, mnóstwo raperów wydając płytę znajduje się na pierwszym miejscu na OLiSie. Nie ma praktycznie nikogo, kto by o nim nie wiedział. Więc takie nie na miejscu jest tru głoszenie w dalszym ciągu, że to muzyka prawdy dla nielicznych itp. jak to było dawno temu, te dane są nieaktualne.
Fajtula napisał/a:
Swoją drogą widać, że się tym interesujesz, skoro z takim zaangażowaniem próbujesz laika (a może bliżej: ignoranta) naprowadzić na te grunty.
Odpowiadam tylko na zadane pytania. :-DD
Fajtula napisał/a:
Kurcze, tak mi się nasunęło, skoro już rozważam to poważnie... musi być ogromny śmietnik na rynku raperskim. Przecież znacznie łatwiej wybić się nadając o blokach niż debiutując potęgą słowa (jakąkolwiek) na czerwonych dywanach.
I to wszystko dotyczy głównie dzieci ze szkoły, im najłatwiej zaimponować potem sprzedać ubrania itp.
Fajtula napisał/a:
Z jakich podstawowych dziedzin chwytacie na studiach najwięcej?
Nie rozumiem pytania do końca. :crazy:
Fajtula napisał/a:
Albo żeś taki rozgadanych na klawiaturze, albo rzeczywiście lubisz sobie pogadać.
Na klawiaturze głównie, normalnie tak nie gadam. xDD
Fajtula napisał/a:
A, pewnie przydaje się wśród papierkowej roboty, bo chyba dużo jej na administracji?
Nie, na administracji w sumie nie. :-P Po prostu jeśli ktoś okazuje swoje zainteresowanie to zawsze chętnie odpowiem i porozmawiam. 8-)
pi napisał/a:
co możesz polecić osobie, która nigdy tego nie słuchała, a chciałaby może zacząć?

Poleciłbym na przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=C86Po9B8DkQ
https://www.youtube.com/w...Y&nohtml5=False
https://www.youtube.com/watch?v=TwTygXS_uP4
https://www.youtube.com/watch?v=w42c2XWr-P0
Z tych mainstreamowych produkcji. Mógłbym tak linkować do jutra, ale żeby nie zanudzać to pierwsze co przyszło mi do głowy. ;d

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2016-04-09, 01:03   

to ja napisał/a:

EŁFORIA A A A A :V

elo

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2016-04-09, 12:29   

to ja napisał/a:
pi napisał/a:
co możesz polecić osobie, która nigdy tego nie słuchała, a chciałaby może zacząć?

Poleciłbym na przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=C86Po9B8DkQ
https://www.youtube.com/watch?v=TwTygXS_uP4
https://www.youtube.com/watch?v=w42c2XWr-P0
Z tych mainstreamowych produkcji. Mógłbym tak linkować do jutra, ale żeby nie zanudzać to pierwsze co przyszło mi do głowy. ;d
Dzięki bardzo!

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-04-09, 22:55   

to ja napisał/a:
Choć w sumie to wszystko zależy od nauczyciela.

Myślisz? Mnie się wydaję, że generalnie od przyjętej ideologii przez założycieli szkoły, dyrkę, a za nią grona pedagogicznego. Nie zauważałam tego w szkole, ale na uczelni dosyć wyraźnie się to zarysowuje.

to ja napisał/a:
Dzisiaj jest wszędzie, mnóstwo raperów wydając płytę znajduje się na pierwszym miejscu na OLiSie.

Myślisz, że to dobrze? Że to stwarza możliwości rozwoju czy odwrotnie - zapycha rynek?

to ja napisał/a:
I to wszystko dotyczy głównie dzieci ze szkoły

Mam wrażenie, że większość produktów bez wcześniej wyrobionej marki (spójrzmy choćby na społeczność jutuberów), przy odpowiednich manewrach przyciąga nastolatków.
Grunt to reklama, powiewająca z lekka lewactwem, wolnością, swobodą, "życiem chwilą".

to ja napisał/a:
Nie rozumiem pytania do końca. :crazy:

Chodzi mi o to, czego najwięcej macie na studiach, widać to chociażby po planie zajęć. Czy są to elementy matematyki, może prawa, filologii? Bo w zależności od uniwerku i wydziału, narzucają różne programy kształcenia.

to ja 
Przybysz

Wysłany: 2016-04-10, 21:01   

Fajtula napisał/a:
Myślisz, że to dobrze? Że to stwarza możliwości rozwoju czy odwrotnie - zapycha rynek?
Sam kupuję wszystkie oryginalne płyty, które mi się podobają, więc dokładam swoją niewielką cegiełkę aby byli na tej liście. ; )
Fajtula napisał/a:
Mam wrażenie, że większość produktów bez wcześniej wyrobionej marki (spójrzmy choćby na społeczność jutuberów), przy odpowiednich manewrach przyciąga nastolatków.
Grunt to reklama, powiewająca z lekka lewactwem, wolnością, swobodą, "życiem chwilą".
Taka "moda". Trzeba mieć nadzieję, że z tego dzieciaki powyrastają.
Fajtula napisał/a:
Chodzi mi o to, czego najwięcej macie na studiach, widać to chociażby po planie zajęć. Czy są to elementy matematyki, może prawa, filologii? Bo w zależności od uniwerku i wydziału, narzucają różne programy kształcenia.
Matmy ani trochę na szczęście na poziomie rozszerzonym. :crazy: Bardzo różnie jest powiem Ci. Na studiach nie skupiam się na materiale którego się uczę, ale na tym jakie wymagania mają wykładowcy i w jaki sposób te przedmioty pozaliczać. :crazy:

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-04-11, 20:04   

Cytat:
Sam kupuję wszystkie oryginalne płyty, które mi się podobają, więc dokładam swoją niewielką cegiełkę aby byli na tej liście. ; )

Mam rozumieć, że wspierasz twórców świeżych, nieznanych szerszej publiczności?

to ja napisał/a:
Taka "moda". Trzeba mieć nadzieję, że z tego dzieciaki powyrastają.

Wydaję mi się, że "moda" ewoluuje w zależności od tego, jaką rolę obiorą w niej marketingowcy. Choć do takiej dyskusji przydałby nam się jakiś z branży.

to ja napisał/a:
Bardzo różnie jest powiem Ci. Na studiach nie skupiam się na materiale którego się uczę, ale na tym jakie wymagania mają wykładowcy i w jaki sposób te przedmioty pozaliczać. :crazy:

A gdybyś miał wybrać najciekawszy przedmiot na studiach? A może najnudniejszy? Chociaż z uwagi na prowadzącego. Zawsze (jeśli nie większość) się takich znajdzie.

to ja 
Przybysz

Wysłany: 2016-04-18, 21:50   

Fajtula napisał/a:
Mam rozumieć, że wspierasz twórców świeżych, nieznanych szerszej publiczności?
Też się zdarza. Czasem.
Fajtula napisał/a:
Wydaję mi się, że "moda" ewoluuje w zależności od tego, jaką rolę obiorą w niej marketingowcy. Choć do takiej dyskusji przydałby nam się jakiś z branży.
Nie czaję. :crazy:
Fajtula napisał/a:
A gdybyś miał wybrać najciekawszy przedmiot na studiach? A może najnudniejszy? Chociaż z uwagi na prowadzącego. Zawsze (jeśli nie większość) się takich znajdzie.
Ewenementem to jest w-f, który zaliczamy na platformie e-learningowej przez internet.. tylko się logując.. 8-)

Odpowiedz do tematu