=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkoholizm najbliższych...jak z tym walczyć
Autor Wiadomość
argona82 
Indywiduum
argona82

Wysłany: 2016-02-04, 23:42   Alkoholizm najbliższych...jak z tym walczyć

Czy macie jakieś doświadczenia wśród najbliższej rodziny jeśli chodzi o częste a praktycznie codzienne picie akoholu? Jak z tym walczyć skoro druga osoba nie widzi problemu. Ja czuję cholerną bezsilność....

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-02-05, 17:25   

Kto u Ciebie nadużywa? Pytam, bo na tej podstawie łatwiej coś wykminić, nie tak ogólnikowo.

argona82 
Indywiduum
argona82

Wysłany: 2016-02-05, 18:09   

chłopak i nie widzi żadnego problemu. Poprostu codziennie wieczorem 2-3 piwka, albo whisky..... :oops:

The man 
Starszy Kumpel
Ecr. l'inf.

Bananów: 10
Wysłany: 2016-02-05, 18:40   

Po prostu nie moze na trzezwo z Toba wytrzymac :crazy:

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2016-02-05, 21:47   

2-3 piwka i problem?
zresztą, też kiedyś myślałam, że to problem, dopóki nie zaczęłam ślązaków poznawać. u nich 2-3 piwka to norma, i to moja obserwacja na grupie nie kilku, ale kilkudziesięciu osób.
skoro nie widzi problemu, to może rzeczywiście go nie ma?

argona82 
Indywiduum
argona82

Wysłany: 2016-02-05, 21:58   

no ale codzienne picie to nie jest normalne? moim zdaniem nie

aniulek 

Wysłany: 2016-02-05, 22:04   

mój pije codziennie i nie mam z tym problemu, bo wiem, że nie musi pić. jak poproszę, to nie wypije i tydzień. jak był u mnie na urlopie, sklep zamknęli, to nie pił dwa tygodnie i ani słowem się nie zająknął, że coś jest nie tak, że czegoś mu brakuje, nie było po nim widać, że napić się musi. jak choruje, bierze leki to nie miesza. jak ma gdzieś wyjść, choćby na zakupy czy do weterynarza z kotem, to nie wypije.
a wiem, że w pracy ma ciężko i wolę, żeby sobie piwo wypił niż kopcił faje albo coś brał.

najpierw sprawdź, czy to rzeczywiście jest problem, a potem się martw, ewentualnie;)

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-02-07, 16:53   

No i też kwestia czy facet się po alkoholu nieodpowiednio zachowuje. Jeśli tu leży problem, to zwróć mu uwagę konkretnie na to, samo piwo jeszcze nikomu nie zaszkodziło, kwestia kto to piwo pije i czy wzmaga ono u niego na przykład agresję.

gg

argona82 
Indywiduum
argona82

Wysłany: 2016-02-08, 19:52   

Dzięki. poobserwuję. poprostu dla mnie to nie jest normalne.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2016-02-11, 03:03   

Trzeba by było wypróbować podobnie jak u aniulki, czy by się dało wytrzymać bez i jaki humor. Znaczy jak mu zabierzesz nagle cały alkohol z lodówki wieczór, to nie będzie miał dobrego humoru :crazy: ale może spróbuj np.zaproponować jakieś wyjście wieczór bez alkoholu (w Twoich planach, on o braku alko wiedzieć nie musi) tak żebyście już wrócili o porze która sprzyja jedynie położeniu się spać. Jak będzie musiał nawet i wtedy to bym się martwiła.

I generalnie to w sumie też by mnie to martwiło, znam takich cichych alkoholików. Z drugiej strony coś w tych ślązakach jest, oni faktycznie tak mają :crazy:

aniulek 

Wysłany: 2016-02-16, 15:08   

powidlo napisał/a:
Znaczy jak mu zabierzesz nagle cały alkohol z lodówki wieczór, to nie będzie miał dobrego humoru

to racja, ale możesz też wypić mu ostatni łyk siedząc obok i sprawdzić reakcję. mniejsze ewentualne nerwy :P
to wyjście bez alkoholu też jest dobrym pomysłem, ale to muszą być takie miejsca, gdzie pić nie wolno, gdzie nie będzie miał jak kupić.

ras 
Przybysz

Wysłany: 2016-03-10, 14:35   

Taka walka nigdy nie jest łatwa. U mnie w rodzinie był podobny problem, z ojcem. Mama już nie dawała rady. Ojciec pracował na wysokim stanowisku i tak się odstresowywał po pracy, alkoholem. Siostry załatwiły mu leczenie w ośrodku dla uzależnionych OAZA, mama zagroziła, że odejdzie, jeśli ojciec się nie zgodzi na leczenie. Ośrodek zapewniał mu wszelką anonimowość, więc nie miał nic do stracenia, na nfz by nie było tak pięknie. Dziś ojciec jest biernym alkoholikiem.

Odpowiedz do tematu