=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościelna taca, co klechy wzbogaca (potem jeżdżą Maybachami)
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-09, 16:18   Kościelna taca, co klechy wzbogaca (potem jeżdżą Maybachami)

Dzisiaj seria pytań dotyczących życia Kościoła.

1. Finansować Kościół i oświatę?
2. Opodatkować tacę i bąki uczestników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę?
3. Wymienić krzyże na tęcze, a kapliczki na pomniki bolszewików?
4. Zabronić ulicznych procesji oraz chodzenia na czarno?
5. Nakazać udzielania ślubów wielojajecznych?
6. Wymienić religię na edukację seksualną?

Zapraszam do dyskusji.

Misha 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2014-06-09, 19:20   

Po co zadajesz głupie pytania? :crazy:

Uzupełnij posta albo dostaniesz osta :crazy: za off topic / The man

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-06-09, 21:30   

Ziomek, po co robisz offtop?

1. a) Uważam, że to oczywiste dla każdego wiernego, a że wiernych katolicyzmu w Polsce jest najwięcej.. dlatego chciałabym, aby wypowiedział się ktoś niewierzący / wyznający inną religię.
b) Jeszcze nie spotkałam się z jakimś problemem odnośnie religii w szkołach z ust przeciętnego Kowalskiego. Chcesz chodzić na te lekcje - chodzisz, nie chcesz - nie chodzisz. Proste. A Przynajmniej można nauczyć się wielu ciekawych kwestii odnośnie małżeństwa.
2.Nie, nie opodatkować, bo przynajmniej co 50 lat Kościoły można wyremontować.
3. Jak ktoś jest zwolennikiem Putina... czemu nie? Niech sobie tylko najpierw zrobi turnee po Rosji.
4. Uliczne procesje to jedna z fajniejszych opcji, jakie można przedsięwziąć, aby choć na chwilę wywalić śmierdzące zakurzacze z ulicy. Jeżeli patrzeć na to z tej strony.
5. :crazy: Jak dojdzie do tego, że trzeba będzie zaakceptować gejów... bo homoseksualistów to ja bardzo lubię i szanuję, ale gejów nie ścierpię.
6. Edukacja seksualna była i jakoś nie widać jej efektów. Brało mnie na wymioty, kiedy przychodziła obleśna baba i uczyła nas korzystania z kondonów. Szkoda, że nie rozdawała, na pewno wielu osobom by się przydały, bo teraz to już trochę za późno.

Czekam na więcej.

Stary Ramol 
Kumpel

Bananów: 11
Wysłany: 2014-06-10, 16:03   

DOŚĆ WYZYSKU TYLKO PALIKOT!

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-15, 18:33   

Wkurza mnie to dawanie na tacę. Płaci się coroczne składki, na ogrzewanie są osobne puszki, kościół sprzątają po kolei rodziny z parafii, więc przywożą też swoje kwiaty, a na większe uroczystości i na kwiaty są osobne składki. Ksiądz po kolędzie chodzi, 50 wpadnie. Zamawia się mszę, to kolejne 50. Pomacha kropidłem przez pięć minut nad polami i znów 200 od wsi.
A tutaj jeszcze bezczelnie podsuwa tacę prawie pod nos i stoi kilka sekund żeby coś wrzucić. Rozumiem jeszcze żeby coś robił, bo kościół zabytkowy, jakieś renowacje albo coś, ale nic. Ogrodzenie się wali, a samochód nowy jest. Co najmniej dziwne te priorytety.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-15, 19:30   

Ja szczerze mowiac nie jestek zorientowana, wied teraz nqpisze pqre glupot, a Wy mi prosze odpowiedzcie jak to jest i jakie bledy w moim mysleniu robie, o Ile sami posiadacie wiedze nq ten temat. Bo mnie si3 kojwrzy trocheopodatkowanie Kosciola ze swiadczeniami w takiej np.sluzbie zdrowia, choc wiem ze to absurdalnie. Ale. Hm, no tak, po pierwsze o jakie opodatkowanie chodzi, czy ze kazdy obywatel bedzoe placil, czy obywatel-katolik? I teraz jesli nie katolik, to czy taki ibywatel bedzie mogl korzystac, z, hm, uslug kosciola? Wydaje mi sie ze ci ktorzy krzycza o tym najglosniej beda na tym cierpiec, bo jednak juz jest problem jesli ksiadz smie sprawdzic czy dany czlowiek ma np.bierzmowanie jesli chce wziac slub, etc. Juz jest zle, jak ktos odmowi pochowku w przypadkach w sumie calkiem uzasadnionych. I tak mi sie pomyslalo ze w sumie kazdy uwaza ze kosciol powinien byc dostepny dla wszystkich, ale zeby tak o niego dbac czy cos, to juz niech sie ksieza zajmia. To troche razi.

Moze mi ktos powiedziec tez jak wyglada sprawa z remontami zabytkowych kosciolow? Do kogo one naleza, kto sie tym zajmuje, jakie sa oplaty? Kwestia mnie interesuje bo pozwolila by mi jakos te kwestie rozjasnic. Ktos cos wie na tem0n temat?

Na reszte pytan nie odpowiem, bo na ni3 pwtrzec nie moge. Teaktujmy sie kurde powaznie. I liczmy ze slowami, Gazdo.

aniulek 

Wysłany: 2014-06-16, 12:57   

Na resztę Ci nie odpowiem, ale mogę na to:
powidlo napisał/a:
Moze mi ktos powiedziec tez jak wyglada sprawa z remontami zabytkowych kosciolow? Do kogo one naleza, kto sie tym zajmuje, jakie sa oplaty? Kwestia mnie interesuje bo pozwolila by mi jakos te kwestie rozjasnic. Ktos cos wie na tem0n temat?

U nas było tak, że proboszcz finansował renowację ławek, fresków czy obrazów z obowiązkowych składek na kościół (100zł rocznie od rodziny). Jak było kosztowniejsze, to starał się o dotację z gminy, trochę mu z Unii załatwiali. Nic ponad to nie płaciło się, jakichś dodatkowych składek na remonty czy czegoś podobnego. Choć nic nie robił masowo, jedną czy dwie rzeczy rocznie.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-06-16, 15:06   

aniulek napisał/a:
Płaci się coroczne składki, na ogrzewanie są osobne puszki, kościół sprzątają po kolei rodziny z parafii, więc przywożą też swoje kwiaty, a na większe uroczystości i na kwiaty są osobne składki. Ksiądz po kolędzie chodzi, 50 wpadnie. Zamawia się mszę, to kolejne 50. Pomacha kropidłem przez pięć minut nad polami i znów 200 od wsi.

Właściwie dlaczego na wioskach należy płacić za składki kościelne, a w miastach nie? Czym się różni jedno od drugiego? Jak żyję, nikt jeszcze z Kościoła ode mnie nic nie wymagał.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-16, 16:05   

aniulek napisał/a:
z obowiązkowych składek na kościół (100zł rocznie od rodziny).
A jakim prawem?

aniulek 

Wysłany: 2014-06-16, 18:20   

Fajtula napisał/a:
Właściwie dlaczego na wioskach należy płacić za składki kościelne, a w miastach nie?

Wiem, że moja chrzestna w Tarnowie też płaci. A dziadkowie, w tym samym mieście, tylko innej parafii nie, więc to chyba nie kwestia miasta/wsi.

Moniazgwiazdka napisał/a:
A jakim prawem?

kto to wie? odkąd pamiętam to tak było, poprzedni ksiądz je zmniejszył, ze 150 od małej rodziny i 200 od 3 i więcej pokoleń w domu na 100 dla wszystkich. Ale przynajmniej widać było, że coś robił. Miał księgi, wszystkie faktury, rachunki za renowacje itd, można było na bieżąco sprawdzić na co idą pieniądze. A dla obecnego są tylko wyznacznikiem trudności egzaminu do bierzmowania. Im więcej zaległości tym mniejsze prawdopodobieństwo, że się zda.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-17, 12:08   

Zabawne... płacić za egzamin do bierzmowania, to jest obdarcie ze wszelkiej świętości sakramentu, najzwyklejszy w świecie gwałt na wierze. Nie chce mi się nawet tego komentować. Pozostaje liczyć, że reszta proboszczy jest jednak normalna.

A propos samych składek na kościół to musi to być jakoś określone w konstytucji czy w prawie? Ktoś coś wie?

Np. w Hiszpańskiej konstytucji jest określone, że kraj jest "estado aconfesional", to znaczy rozdzielny z kościołem. Finansowanie wygląda tak, że każdy obywatel na swojej deklaracji podatkowej ma miejsce, gdzie zaznacza krzyżykiem czy ma ochotę finansować kościół czy nie. Jeśli zaznaczy, że tak to bodajże 2% dochodu idzie dla kościoła. Z tego co pamiętam to tam gdzie ja mieszkałam nie było czegoś takiego jak dawanie na tacę. A księża też mają dość spore brzuszki i samochody więc... no nie wiem... Byćmoże utrzymują się z samych uroczystości?
Generalnie tylko ok 70% społeczeństwa hiszpańskiego deklaruje się katolikami, z czego ponad połowa twierdzi, że nie chodzi w niedzielę do kościoła i nie wierzy w boskość Jezusa... Spada też procent chrzczonych dzieci i liczba powołań.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-20, 18:27   

aniulek, w takom razie moue opodatkowanie byloby niezlym pomyslem, tylko ze to chyba jedynie w teorii. Panstwo wzieloby sobie na kark dodatkowe sprawy o ktore trzeba zadbac a nie ma na to pieniedzy, natomiast w kosciolach dalej wszystkiego by brakowalo. Ciekawa jestem czy wprowadzonoby oplaty za uslugo prywatne :crazy:

No nie, dla mnie dalej absurd. Tylko niszczwjacych budNkow mi zal.

Misha 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2014-06-20, 20:42   

Cytat:
Uzupełnij posta albo dostaniesz osta :crazy: za off topic / The man

No dobrze The Manie. Swoją drogą jesteś tym samym The Manem, co ten z wypoku? : <

Borcejn napisał/a:
1. Finansować Kościół i oświatę?

Oświatę - oczywiście. Kościoły i związku wyznaniowe - to zależy.

Borcejn napisał/a:
2. Opodatkować tacę i bąki uczestników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę?

Dochody parafii (w tym te z tacy) są już opodatkowane. Powinno się jednak pogadać nad zmianą tych zasad. Ryczałt niekoniecznie jest mądry. No i oczywiście kwestia innych podatków - spadkowego czy też od nieruchomości.

Borcejn napisał/a:
3. Wymienić krzyże na tęcze, a kapliczki na pomniki bolszewików

Skąd to się wzięło?

Borcejn napisał/a:
4. Zabronić ulicznych procesji oraz chodzenia na czarno?

Skąd to się wzięło?

Borcejn napisał/a:
5. Nakazać udzielania ślubów wielojajecznych?

Skąd to się wzięło?

Borcejn napisał/a:
6. Wymienić religię na edukację seksualną?

Skąd to się wzięło?

Starałem się być poważny :-|

Odpowiedz do tematu