=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lewa czy prawa?
Autor Wiadomość
#kapral 
Osadnik
Kapral

Wysłany: 2014-02-12, 18:27   Lewa czy prawa?

Gdybyście mieli możliwość wstąpienia do którejś z obecnych partii, jaka by to była? Wasze poglądy skupiają się po prawicy czy lewicy? Z jakim politykiem chcielibyście mieć do czynienia?

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-02-13, 19:55   

Dla mnie to wszystko to jedno wielkie bagno, wyścig świń do koryta. I wolę się od wszystkich z daleka trzymać. Choć panią Senyszyn może, ale tylko ze względu na jej styl bycia, a nie poglądy. ;)

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-02-15, 00:20   

Na pierwsze pytanie nie mam problemu z odpowiedzią, mianowicie: do żadnej. Nie wiem nawet co zrobić z tym przywilejem, o który tak wszyscy walczyli i którego przekleństwem jednak nazwać nie wypada, czy z prawem oddania głosu na którąkolwiek z partii. Jest ciężko, jest naprawdę cholernie ciężko dobrze go wykorzystać. Nie wykorzystać to też źle, z drugiej strony. Dość poważny dla mnie dylemat.

Jeśli chodzi o moje prawo-lewo, to sprawa jest dziwna. Mianowicie, owszem - w wielu sytuacjach przeważa lewo, aczkolwiek na dłuższą metę wiem, że lewo się gubi i topi. Aczkolwiek machina ruszyła. To jest trochę tak, że chyba się kręcę w kółko, raz w prawo a raz w lewo, po czym piłeczka wypada z toru ze zbyt dużym rozpędem. Takie mam wrażenie.

Co ciekawe, zarówno ruch lewo-, jak i prawostronny hamuje we mnie myśl, że nie jestem od tego aby sądzić i dawać prawa, bo się na tym nie znam. To z kolei powoduje zator, tylko w tym momencie nie wiem, czy nie należałoby się jednak ciut cofnąć.

No i co ja mam zrobić z takim zamieszaniem? :crazy:

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-02-21, 21:40   

Zaakceptować :D

Ja przyłączyłabym się do anarchistów, politycy wzbudzają we mnie obrzydzenie i tylko tyle. Wszyscy. Jestem za likwidacją władzy i pieniądza, bo to są przyczyny zepsucia dzisiejszego świata. Nie zamierzam głosować na nikogo.

unreal 
Koneser

Bananów: 21
Wysłany: 2014-02-22, 14:18   

Mnie się Ruch Narodowy podoba, jak dla mnie to interesująca inicjatywa. Myślę, że przydałoby się, żeby u władzy było więcej patriotów.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-02-22, 14:20   

W taki romantyczny sposób pociąga mnie prawica i konserwatyzm.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-02-23, 13:32   

No, anarchia jest piękna. Idziesz do sklepu kupić masło a tam margaryna. Idziesz włączyć komputer a ten wybucha. Idziesz rodzić dziecko a tu Tabaluga. Won z represjami. Monopole, oligopole, JKM. Wolny rynek, tylko on! Wrzucę to na Facebooka, chociaż kompletnie nie wiem, o czym mówię, hurra! :crazy:

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-02-23, 21:32   

Myślałam raczej o handlu wymiennym :mrgreen:

Misha 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2014-04-07, 02:00   

Centrum z przechyłami raz na lewo, raz na prawo. Chyba tak mógłbym to określić, chociaż każdy sobie to inaczej liczy. Dla korwinoida będę lewakiem pokroju Baadera, czy Meinhof uznając podatek progresywny za ciekawą alternatywę, jak i publiczną służbę zdrowia oraz bezpłatną edukację. Dla jakiegoś ekoanarchisty okażę się zamordystą, bo jestem zwolennikiem energetyki atomowej, genetycznie modyfikowanej żywności i przymusu szczepień. ; ]

ccc 
Indywiduum

Bananów: 1
Wysłany: 2014-05-28, 22:16   

Ogólnie z tego co serwują nam media wynika że lewica to komuniści a prawica to faszyści która tych komunistów rozlicza. Ale nie myślcie tak jak media mówią.
Ja uważam że podział na lewicę czy prawicę jest sztuczny i wywołuje niepotrzebne emocje.
Tak na prawdę to nie ma lewicy i prawicy są tylko partie które się tak nazywają. Przecież może być prawica socjalistyczna (PIS) jak i lewica liberalna (LiB) i na odwrót. Prawicowiec może być antyklerykałem i ateistą a lewicowiec katolikiem i wszystkie inne kombinacje są możliwe.

Lewica książkowo mówi o tym, żeby tym co mają więcej zabierać i dawać tym co mają mniej, dla zachowania równości. Ale to tylko chore książkowe teorie, dlatego oczywistym jest, że wybieram prawicę, prawicę obecnego Mikkego.

Jestem dumny, że w końcu zostanie rozpoczęty proces wyniszczania pieprzon*** gamoni i leszczy z tego sejmu, którzy od X kadencji niszczą nasz kraj, od PiSu do POPiSu...

Janusz Korwin-Mikke

Innuendo 
Indywiduum
wolny strzelec

Bananów: 1
Wysłany: 2014-06-19, 11:16   

Lewica lewicy nierówna i prawica prawicy nierówna. Wszystko zależy od kontekstu, w jakim je postrzegamy. Nie mogę zgodzić się ani z jedną, ani z drugą stroną, gdyż prawicę utożsamiam z liberalizmem gospodarczym i konserwatyzmem społeczno-obyczajowym, zaś lewicę zupełnie na odwrót. Osobiście przechylam się w stronę liberalizmu zarówno gospodarczego, jak i społecznego.

Odpowiedz do tematu