=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela dniem wolnym od pracy
Autor Wiadomość
Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-09, 00:07   Niedziela dniem wolnym od pracy

Kiedyś toczyły się dyskusje na temat tego, czy niedziele powinny być dniami świątecznymi, w którym ustawowo będzie się zamykało sklepy i nie pracowało. Co wy na to, czy rzeczywiście tak powinno być a może niedziela to dzień jak codzień?

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-09, 00:21   

Oczywiście sprawa rozbija się o finanse. Ja nie jestem ekspertem od handlu, ale wydaje mi się, że tygodniowy dochód ze sprzedaży w tym przypadku nie spada liniowo, bo konsumenci tak czy owak muszą się nasycić. Najwięcej tracą te małe sklepiki, w których kupujemy przypadkiem - budki z lodami, zapiekanki...

Może więc objąć tym przepisem wszystkie dyskonty i hipermarkety, które nie płacą u Nas podatków (eee, czyli wszystkie :crazy: ). Komfort życia ludzi znacznie poprawi się, kosztem kilku groszy więcej na produktach.

99% pracowników jest na tak, ale wytłumacz to temu 1% biznesmenów. :crazy:

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-06-09, 00:27   

Dla pracowników jest to dobre rozwiązanie, co niektórzy konsumenci zaś byliby niepocieszeni. Z jednej strony jest fajnie, jeśli mogę w niedzielę normalnie sobie pójść coś kupić, ale jak patrzę na ludzi, którzy stoją za kasą gdy ja mam wolne, to jestem za ustawowym zamknięciem.

gg

Misha 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2014-06-09, 01:33   

Amb napisał/a:
Dla pracowników jest to dobre rozwiązanie

Nie jest. Dla wielu oznaczałoby po prostu zwolnienia tłumaczone kolejnym wzrostem kosztów pracy. I tak w Polsce nie tak znowu wysokich. Rosną one o wiele wolniej w porównaniu z wydajnością.

Regulacja bez sensu. Listek figowy, który nikomu nie pomoże, a wielu może zaszkodzić. Potrzebne jest większe uzwiązkowienie, przestrzegany kodeks pracy i walka z umowami śmieciowymi tam, gdzie nie są one potrzebne. Również przymuszenie tych sieci handlowych do płacenia podatków dochodowych tam, gdzie ten dochód wygenerowano.

Chociaż warto zauważyć, że w ostatnim roku w handlu (zwłaszcza dyskontowym) się nieco poprawiło ze względu na wzrost zainteresowania tematem opinii publicznej.

Czyli Polsce potrzeba po prostu lewicy, a nie mambodżambo z św. Balcerowiczem i jego Kapłanem Mordasiewiczem :crazy:

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-06-09, 19:42   

Gdyby niedziele były dniem zakazu handlu, straciłbym pracę. Poza tym polskiej gospodarki nie stać na taki luksus, nie zadziała to też tak, że klienci będą regularniej chodzili na zakupy w tygodniu, jeśli już będą szturmowali markety przed zamknięciem w sobotę wieczór. Dla mnie praca w niedziele to signum temporis.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Stary Ramol 
Kumpel

Bananów: 11
Wysłany: 2014-06-10, 17:09   

za komuny był jeden dzień wolny a teraz macie dwa wolne 'na niby' i to był wasz wybór :-DD

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-10, 21:11   

Za komuny cały tydzień był wolny, podobnież jak sklepowe półki.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-06-11, 13:24   

To ja powiem tak... Na ekonomii się nie znam aż tak bardzo więc pominę tę kwestię, ale nakaz zamykania marketów w niedzielę to to, co nabardziej mnie wpienia. Taki zakaz jest w Hiszpanii, i wyobraźcie sobie niedzielne poranki po zakrapianych imprezach.... ups... W tych dniach dziękowąłam Bogu za Chińczyków i ich sklepy otwarte 24/7 we wszystkie dni tygodnia (włączając święta). Jestem istota bardzo niewrażliwą na pojęcie "święta", nie obchodzę nawet własnych urodzin więc trudno by mnie posądzać o czczenie niedzieli (lub piątku...). Uważam, że to bardzo głupie bo nieraz czegoś mi zabrakło a tutaj sklep zamnięty i muszę czekać do następnego dnia żeby zrobić jajecznicę bo nie mam jajek.
Sama zreszta pracowałam w niedziele mnóstwo razy, tak samo jak w różne święta i nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że to jest nieprzyjemne, nawet się cieszyłam bo wtedy dostawałam dwa dni wolne w tygodniu i mogłam sobie jechać na wycieczkę, kiedy w pociągach nie było tłumów, bo był normalny dzień roboczy :-DD Jak dla mnie same plusy...

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-06-15, 19:14   

Nie mam zdania na ten temat. Z jednej strony każdy chciałby mieć dzień wolnego, odpocząć albo spędzić go z rodziną, z drugiej jednak strony są tacy, którzy choćby zakupy mogą zrobić tylko w niedzielę i nie mieliby gdzie uzupełnić zapasów.
Z drugiej jednak trochę mnie wkurza takie wyciąganie pracowników na siłę: na niedzielę/święto pójdziesz Ty, bo nie masz rodziny, to możesz posiedzieć; albo ściąganie w ostatniej chwili na weekend, bo nikt inny nie chce.. 60 osób na oddziale i nie można sześciu na weekend znaleźć, żeby ciągle nie musiały te same osoby chodzić? Wiadomo, dodatkowe pieniądze, ale bez przesady...

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-15, 20:15   

W Niemczech niedziela jest dniem wolnym dla wszystkich oprocz pracownikow restauracji oraz stacji benzynowych. No i oczywiscie takie sprawy jak szpital czy cos. Jak dla mnie to mily zwyczaj, bo faktycznie czuje sie ten odpoczNek raz w tygodniu. Tu to dziala. Jesli chodzi natomiast o Polsce to nieqiem, ale wydaje mi sie ze jednak oieniadze z tego handlu sa jej potrzebne bardziej niz tu i ciezko bbyloby zrezygnowac. Ponadto wlasnie ludzie czesto naprawde nie maja kiedy tych zakupow zrobic.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-06-17, 13:44   

A co jak akurat zabrakło ci czegoś z produktów spożywczych, czy potrzebowałaś coś załatwić w urzędzie akurat w niedzielę?

Nie wiem, może to tylko mój problem, bo nie potrafię planować ilości tego co kupuję i do którego dnia mi wystarczy, ja zawsze akurat zostawałam z pustą lodówką w niedzielę... fart. Nie wspominając o ostatnich zielonych światkach, o których oczywiście nic nie wiedziałam i zaplanowałam sobie zakupy na ten akurat dzień a tu niespodzianka... i ratowałam się plastikowymi pierogami z jakiegoś podrzędnego sklepiku.

Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-17, 13:54   

Indya napisał/a:
coś załatwić w urzędzie akurat w niedzielę?
A w Polsce urzędy są otwarte w niedziele?

Indya napisał/a:
Nie wspominając o ostatnich zielonych światkach, o których oczywiście nic nie wiedziałam i zaplanowałam sobie zakupy na ten akurat dzień a tu niespodzianka... i ratowałam się plastikowymi pierogami z jakiegoś podrzędnego sklepiku.
Nie wiem jak to w innych miastach, ale u nas nie ma takiego problemu. Owszem, większe sklepy są pozamykane, ale reszta jest otwarta. Jeszcze nie miałam tak, żebym chciała coś kupić, a nie mogłam.

Indya 
malagueña salerosa

Wysłany: 2014-06-17, 14:10   

Moniazgwiazdka napisał/a:
A w Polsce urzędy są otwarte w niedziele?

Nie. A powinny być :)

Cytat:
Nie wiem jak to w innych miastach, ale u nas nie ma takiego problemu. Owszem, większe sklepy są pozamykane, ale reszta jest otwarta. Jeszcze nie miałam tak, żebym chciała coś kupić, a nie mogłam.

U mnie w okolicy większość była pozamykana, i dużych i małych sklepów, a mieszkam w centrum... Znalazłam jeden otwarty, malutki sklepik.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-06-18, 00:14   

Indya, niet, ja kukam w kalendarz zawsze i wiecznie mi sie wydaje ze nie zdaze wiec mam zapasy. W razie w sa tez stacje benzNowe otwarte. Z urzedami jeszcze wczesniej trzeba myslec i tyle. Jak nie mam makaronu do sosu to zjem z ryzem i tyle. Nigdy nie zostaje z pusta lodowka, po prostu wiem ze zamkniete to mam sie przygotowac. Jak nie kupie wczesniej to moj problem i tyle.

Odpowiedz do tematu