=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogrzeb Jaruzelskiego - komunistycznego dyktatora
Autor Wiadomość
Moniazgwiazdka
Starszy Kumpel

Bananów: 9
Wysłany: 2014-05-31, 06:42   

powidlo, za bardzo wszystko bierzecie do siebie. Nigdzie nie napisałam, że ona, pisałam ogóllnie o młodych ludziach.

Alosia, ale co ma jedno do drugiego? Umarł człowiek i jego rodzina ma prawo w ciszy i spokoju go pochować. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że najwięcej krzyczą, najwięcej nienawiści i złości mają w sobie zagorzali Katolicy. A kto daje prawo im osądzać? Nie tak powinno to wszystko wyglądać. Nie wiem skąd w ludziach tyle jadu? A gdzie przebaczenie?
Uważam też, że był to człowiek w złym miejscu i w złym czasie. Brzemię to nosił całe życie. Myślę, że wystarczy

Misha 
Przyjęty

Bananów: 3
Wysłany: 2014-06-01, 15:54   

A co jest takiego oburzającego w tym, że generał miał wojskowy pogrzeb w kwaterze żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego na cmentarzu, gdzie leży też Bierut i Gomułka?

Dobre miejsce, słusznie wybrany ceremoniał wojskowy. Wszystko jak dla mnie gra. Szkoda, że sądy nie orzekły o winie w dotyczących go procesach, ale to już nie jest teraz istotne. Jest za to dobra okazja do zastanowienia się jak zadośćuczynić ofiarom PRL. Inaczej, niż komicznym świętem wolności, której koledzy pomordowanych w 1970 stoczniowców raczej nie oceniają tak dobrze.

Bardzo mnie bawi, jak ludzie cieszący się ze śmierci Jaruzelskiego płakali po Pinochetcie. To w sumie było najciekawsze w tym wszystkim :P

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-06-04, 11:36   

Amb napisał/a:
Uff, w końcu mam jakąś wymówkę, a wręcz ideologię do mojego lenistwa i ignorancji. Nawet nie wiem kiedy dokładnie umarł, czy dzisiaj, czy wczoraj, czy przedwczoraj może

Pjona. Szczerze przyznam - nie śledziłam mediów, dowiedziałam się przypadkiem i nie wywołało to we mnie żadnego współczucia dla zmarłego. Umarł. Tyle. Szkoda tylko, że za życia nie został osądzony, żył na przywilejach i zdążył wypromować swoją rodzinę. I szkoda, że dziś morderców chowa się tam, gdzie niegdyś bohaterów.

Odpowiedz do tematu