=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cout.pl nr 1 w teście PageSpeed Google'a!

Co sądzisz o obecnym wyglądzie cout'a?
Wygląda jak kupa
0%
 0%  [ 0 ]
Wygląda jak kupa, ale jeśli to ma pomóc - może być
0%
 0%  [ 0 ]
Wygląda jak kupa. Może zostać, ale w przyszłości powinien zostać dołożony drugi, "cięższy" styl dla zarejestrowanych użytkowników
9%
 9%  [ 1 ]
Jest super, ale brakuje mi wylatujących z każdej strony belek, obrazków i zachęt do polubienia na facebooku
0%
 0%  [ 0 ]
Jest super i nie brakuje mi wylatujących z każdej strony belek, obrazków i zachęt do polubienia na facebooku
9%
 9%  [ 1 ]
Nazywam się Romuald Wara. Jestem ekspertem SEO, mam stuletnią praktykę w pozycjonowaniu i możesz się schować, bo mam 46246 stron zapleczowych, dzięki czemu mogę wypromować nawet strony z PageSpeed minus cztery. I to ja zrobiłem "kłamcę" z Tuska
0%
 0%  [ 0 ]
Bardzo fajnie czytało się to i dużo się dowiedziałem rzeczy interesujących
18%
 18%  [ 2 ]
Odpowiedzi na pytania są zbyt ogólnikowe
18%
 18%  [ 2 ]
Ilość maksymalnych zaznaczeń jest zbyt mała
9%
 9%  [ 1 ]
Brakuje mi trochę Aveyron
9%
 9%  [ 1 ]
Jest super wszystko i cacy, i będziemy elitarnym forum. Poczekamy, aż się trochę domenka zestarzeje i będziemy szaleć.
27%
 27%  [ 3 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-02-17, 00:32   Cout.pl nr 1 w teście PageSpeed Google'a!

Dla własnej uciechy będę zamieszczał tutaj komunikaty prasowe. :crazy:

Po wielu modyfikacjach i testach, nasze forum stało się najlepiej zoptymalizowanym tego typu miejscem w Internecie. W kompleksowym teście PageSpeed otrzymało ocenę punktową 98/100 dla komputerów stacjonarnych oraz 92/100 dla urządzeń mobilnych.

Dla porównania, wynik głównej strony Google (dla komputerów) to 91 pkt. Przebiliśmy Google'a!

Jeśli chodzi o naszych konkurentów, mogą pochwalić się wynikiem oscylującym w granicach...
... nie będę psuł zabawy ;) (link do narzędzia na samym dole).

Ktoś krzyknie: dlaczego nie 100/100, tylko marne 98 pkt? Czym tu się chwalić?
Być może się mylę, ale sądzę, że nie istnieje forum, które otrzymałoby 100 pkt w teście PageSpeed (a jeśli istnieje, to jego autor dawno wylądował już w zakładzie psychiatrycznym) Osoba, która znajdzie taką perełkę otrzyma rangę użytkownika miesiąca na pół roku (link do narzędzia na samym dole).

Dlaczego?

- Google odejmuje (niesprawiedliwie) punkty w przypadku, gdy renderowanie strony zostaje opóźnione przez skrypt lub pliki stylu. O ile skrypty rzeczywiście mogę np. ładować asynchronicznie, o tyle asynchroniczne wczytywanie pliku stylu (lub wczytanie go gdzieś za ciałem strony) spowodowałoby nieprzyjemne dla oka "transformacje" strony w większości przeglądarek. Dlatego musi być tak, jak jest.
- Google odejmuje również punkty w przypadku napotkania zbędnych białych znaków (spacji, tabulatorów, enterów) w jakichkolwiek plikach. Część skryptów udało mi się skompresować, jednak skompresowanie wszystkich modułów składających się na stronę główną wymaga pracy chińczyka. Są to bowiem specyficzne pliki o specyficznej budowie i kompresor uszkadza ich strukturę. W związku z powyższym, każdy użytkownik wchodząc na nasza stronę pobiera aż... uwaga... 666 bajtów zbędnych informacji (~0,6 KB)!

Może to i nawet lepiej?

Tutaj można skorzystać z narzędzia i przetestować inne strony:
http://developers.google....speed/insights/

============
Dla dociekliwych:
PageSpeed odgrywa drugorzędną rolę w pozycjonowaniu. Robot chętniej indeksuje strony o wysokim wskaźniku PageSpeed, co ułatwia wybicie się na wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Na dokładkę zamieszczam bardziej restrykcyjny test PageSpeed GTmetrix. On zjechał nas jeszcze za to, że emotikonki nie są zasobami stylu, a zwykłymi obrazkami. Jest w tym sens - umieszczenie emotikon jako "tekst" w pliku stylu zmniejszyłoby ilość odpytań serwera o kilkadziesiąt razy, czyli zwiększyłoby średnią szybkość wczytywania strony o kilkadziesiąt milisekund. Może kiedyś się tym zajmę.

Co miałbym jeszcze zoptymalizować w stylu - tego już serio nie wiem. Bardziej się chyba nie da. Pewnie pominąłem jakiś skrypt. Ale to nieistotne - liczy się tylko to, co sądzi Google.

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-02-17, 22:31   

Rozumiem, że wykonałeś kawał dobrej roboty niewidzialnej dla "gołego oka" normalnego, szarego usera, toteż gratuluję. ;)

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-02-17, 22:39   

Ech... gratulacje mnie demotywują. Wolałbym, żeby ktoś powiedział mi wreszcie coś przykrego. :crazy:

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-02-17, 22:41   

Borcejn, daj spokój i tak na pewno coś się znajdzie do zrobienia, więc uszy do czuwania. A za robotę się pochwal, bo niby dlaczego nie? Wędzone makrele czekają :crazy:

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-02-17, 23:02   

powidlo napisał/a:
A za robotę się pochwal, bo niby dlaczego nie?
Pijar to takie brzydkie pojęcie z dziedziny psychologii społecznej, z którym zawsze czułem się źle. Urodziłem się człowiekiem złym, mściwym i bezpruderyjnym a świat, wymuszając blokadę moich największych atutów wywołał u mnie psychastenię i stał się pośrednio winien mojej ambitendencji. A miało być tak pięknie. :crazy:

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-02-17, 23:03   

Borcejn, demotywują? O Ty szmaciarzu, nędzna kreaturo, wyimaginowana, żółta, bananowa ściero co Ty tu odpier*alasz? Myślisz, że coś potrafisz? Że pozycjonujesz forum jakbyś miał motor w du*ie? Chyba sobie kpisz. Tak naprawdę nie umiesz nic, rozumiesz? NIC! Twoje życie to pasmo porażek, a te świecące medale na półkach i międzynarodowe kontakty to jedna, wielka ściema. Ściema! Twój wytwór, Twoje istniejące życie tylko na pikselach.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-02-17, 23:07   

Hm, tylko widzi Pani - Pani F. - paradoskalnie taka wypowiedź poprawia mój pijar, gdyż ukazuje ograniczony potencjał intelektualny moich przeciwników i brak rzeczowej argumentacji. I to jest jeszcze bardziej przykre. :crazy:

Stary Ramol 
Kumpel

Bananów: 11
Wysłany: 2014-02-18, 02:31   

Brawo, tak trzymać, je je je! Teraz tylko czekać na murzyna (i wtedy dostaniemy 100%, objawi się wszystkim Matka Jasnogórska i dostaniemy dotacje z UE).

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi