=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcje Unii Europejskiej
Autor Wiadomość
Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-04-14, 22:11   Akcje Unii Europejskiej

Czy Unia Europejska pomogła Wam kiedyś w realizacji jakichś planów?
Które akcje uważacie za najbardziej absurdalne?

Co będzie z polskimi wędlinami? Bo wiecie, wędzone jest bardzo szkodliwe. :crazy:

pytunia.jpg
Unia pyta
Plik ściągnięto 30 raz(y) 85.81 KB

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-04-15, 13:11   

Plusów z pewnością widzę wiele. Samo to, że co roku wiosną wpływa na konto kilkadziesiąt tysięcy za uprawę pól to duży plus, bo zimą wiadomo, sprzedać nie bardzo jest co, a na ropę i nawozy na wiosnę potrzebne. Przez pierwsze bodajże 5 lat była też dodatkowa kasa na maszyny, z czego do dziś się cieszą, każdy we wsi na coś tam uskładał, kupił, teraz się wymieniają i jest OK.
Dalej - jako, że udało się wreszcie w gminie wywalić mafię i wybrać nowego wójta (choć to nie zasługa UE), to jednak facet ten sporo kasy wyciągnął, podobno jesienią mają nawet u nas w końcu asfalt zrobić, taaaki szpan. :crazy: Ale generalnie pisze projekty jakie tylko się da, odnowili fajnie salę gimnastyczną, teraz otwartą dla wszystkich, siłownię. Nawet jakiś szlak rowerowy ma być, bo u nas te zabytki po królach, jarmarkach, pomniki itp, może w końcu ktoś zacznie tu przyjeżdżać. :crazy:
W mojej byłej szkole średniej też trochę skorzystałam z dodatkowych programów, rosyjski (bo mi się filologia marzyła, ale okazało się, że zamiast grupy podstawowej i zaawansowanej zrobili dwie podstawowe, bo aż tyle osób chciało zdawać na maturze ten łatwiejszy ich zdaniem język, skończyło się na tym, że siedziałam z tyłu i robiłam z jeszcze jedną dziewczyną trudniejsze zadania, ale papier jest), grafika (tu mnie najmniej nauczyli, bo facet miał gdzieś, jak czytam na tym certyfikacie co ja umiem po tym kursie, to ja połowy rzeczy w ogóle na tych zajęciach nie widziałam) praktyczne zastosowanie metod informatycznych - najlepsze, z najfajniejszym nauczycielem, tu się naprawdę sporo dowiedziałam. Ale jak na złość papierka nie dawali tu) i prawo jazdy, ale to już się nie będę rozpisywać, bo w innym wątku było.

Absurdy?
Z pewnością zabawki dla świń na odstresowanie. Bo podobno mięso zdrowsze. Nie wiem, jak to może być zdrowe, skoro one jedzą takie paskudne, śmierdzące rzeczy.. Zabawki w tym na pewno nie pomogą.
Tak samo te głupie wymogi z wykładaniem obory płytkami jeśli chce się sprzedawać mleko. Jak ktoś oddaje do mleczarni, to jeszcze ok, ale jak sąsiadce się chce butelkę za 2zł i nie daj Boże zajść jej potem za skórę, podkabluje i kary.
Tak samo z wycinaniem drzew. OK, ja rozumiem, że chronić chcą, ale nawet jak na własnym podwórku drzewo uschnie, złamie się czy po prostu chce się go pozbyć, to trzeba latać, mierzyć, podania pisać, potem przyjeżdżają sprawdzić, mierzą, sprawdzają czy się zgadza.. W swoim lesie to nawet nie można suchych gałęzi pozbierać, bo taka sama procedura. Paranoja, zwłaszcza, że obok właśnie wycinają 15ha lasu państwowego.

Jak mi się więcej przypomni, to dopiszę.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-04-15, 19:05   

Unia Europejska dała pieniądze na, moim zdaniem, świetny projekt edukacyjny dla dzieci w moim województwie. Ludzie zakupili za ten hajs teleskopy, planetaria i różne takie rzeczy i jeżdżą po podstawówkach z przenośnym obserwatorium ucząc dzieci astronomii całkiem przyzwoicie.
Za ścieżki rowerowe też jestem wdzięczna.
Ale te cyrki z rolnikami, opisane m.inn. przez aniulek sprawiają, że zastanawiam się, czy warto w tym być, choć pewnie wycofanie się graniczyłoby z cudem. No i sama struktura organizacyjna sprawia wrażenie, że tworzą tam sztuczne stanowiska dla postawienia ludzi na stołkach i nicnierobienia.

gg

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-04-15, 19:09   

Kiedyś na jakimś forum czytałam jak ktoś chciał wykończyć drzewo przed blokiem, żeby móc je wyciąć bo mu okna zasłaniało :D To był ktoś z was?

Sama nie wiem co myśleć o Unii. Żeby komuś dać to komuś innemu trzeba zabrać, nie ma mocnych. Zresztą, nie znam się aż tak na ekonomii, żeby móc się konkretniej wypowiedzieć, na pewno wszystkie kraje, które przeszły na Euro są raczej niezadowolone. Co nie zmienia faktu, że sporo krajów się rozbudowało dzięki kasie unijnej, teraz Polska jest w momencie takiego wzrostu ale ciężko stwierdzić czy to dobre, bo kiedyś pewnie bańka pęknie i będzie druga Grecja albo Hiszpania :crazy:

Coś tam skorzystałam z Unii, moja mama chodziła na kurs angielskiego z jakiegoś programu. Ja pojechałam z wizytą do Parlamentu Europejskiego na sesję plenarną, bo wygrałam konkurs. Tyle.

Odpowiedz do tematu