=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotowanie
Autor Wiadomość
Pretty 
Osadnik

Wysłany: 2014-02-14, 16:27   Gotowanie

Umiecie? Lubicie? Co musi się stać, żebyście coś upichcili?

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-02-15, 00:05   

Muszę mieć czas+ochotę na coś dobrego do jedzenia, po prostu. Chętnie gotuję, niechętnie słucham przepisów, często eksperymentuję.

Nie lubię się jednak z kuchnią w moim obecnym mieszkaniu, więc ostatnimi czasy nie gotuję zbyt często.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-02-15, 09:48   

Uwielbiam gotować i piec. Wcześniej ciągle szukałam jakiś nowych przepisów jak mogłam sobie pogotować z babcią.. W domu niestety już nie, bo zaraz się wszystko kończy darciem, ze trzeba drugi obiad robić, bo ojciec woli dania typu rosół, żurek, bigos i schabowy i nic 'wymyślnego' nie zje.
Za to ciasta każde i w każdych ilościach idą, dlatego choć tutaj mogę sobie pokombinować. :)

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2014-02-15, 15:28   

Lubię gotować, bardzo odmóżdżające zajęcie. Chociaż może ujmijmy to inaczej - podczas pichcenia działają inne partie mózgu po prostu.
Najbardziej gotować lubię sałatki, którymi rodziny nie wykarmię. Ale to tak na złość.

powidlo napisał/a:
niechętnie słucham przepisów

Szczególnie pań, które mają do powiedzenia wszystko to, o czym doskonale wiem.

powidlo napisał/a:
więc ostatnimi czasy nie gotuję zbyt często.

I również, ale to tylko dlatego, że nie mam przystawionego noża do gardła i nie muszę.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-03-02, 22:23   

Uwielbiam gotować i zawsze improwizuję w kuchni. Czasem nawet próbuję podpatrzeć jakiś przepis ale ostatecznie i tak robię wszystko po swojemu. Po prostu idę do kuchni, patrzę co mam i łącze to ze sobą tak, żeby smaki i zapachy pasowały. Gotowanie sprawia mi wielką przyjemność :-DD Jak mieszkałam z moim ukochanym to codziennie po pracy jak wracał do domu to czekała na niego inna niespodzianka, potrafiłam gotować o 3 w nocy, żeby podać mu obiad jak wróci po nocce do domu :crazy: Czuję się w tym niesamowicie spełniona i kiedy pracowałam jako "kucharka" (i organizatorka kolacji) w hostelu to czułam, że żyję i taką pracę chciałabym mieć.

Także lubię bardzo, a szczególnie specjalizuję się w kuchni śródziemnomorskiej, makarony, ryże z rybami i owocami morza, dużo warzyw na różne sposoby.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-03-05, 21:28   

Gotowanie w moim wydaniu to wrzucanie tego, co popadnie na patelnię i zalewanie oliwą albo sosem sojowym. Albo jednym i drugim. Jak się tam gdzieś zawieruszy wiązka sojowego makaronu, to już mamy potrawkę chińską. Mam taki specyficzny gust, że uwielbiam albo surowe/ugotowane na parze bez niczego więcej warzywa albo zmielone/drobno siekane mieszanki doprawione 50 różnymi przyprawami, byle nie solą. Najlepiej wychodzi mi chyba tworzenie i doprawianie sosów.

gg

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2017-01-16, 06:56   

Oświadczam uroczyście, że już nie lubię gotować, wolę zjadać. Bezsensownie przygotowywanie tych samych posiłków co tydzień jest nużące, a na pomysły i ekstrawagancje nie mam specjalnie ochoty ani środków. Winny się tłumaczy, może tak, a może dopada mnie już syndrom monotoni kury domowej.

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2017-01-16, 10:29   

E tam, nie do wszystkiego trzeba środków. Fakt, że zimą warzywa droższe choćby i niektóre trudniej dostępne ale samych naleśników czy pierogów jest tyle wersji że można pokombinować.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2017-01-18, 00:32   

aniulek napisał/a:
samych naleśników czy pierogów jest tyle wersji że można pokombinować

U mnie Ślunsk, u mnie ino mięcho xD

A tak serio, próbuję się po prostu usprawiedliwić, że mi się nie chce, przez co pomysłów też brakuje.
Napiszcie mi, co najbardziej lubicie do jedzenia, to to będę robić u siebie, może zadziała. :P

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2017-01-19, 22:07   

Niezbyt lubię, średnio umiem. Dla samej siebie to nawet mi się nie chce. Ale jeśli mam możliwość (czy konieczność) ugotowania czegoś dla kogoś, to nagle chęci wracają i nawet lubię przeglądać stosy gazetek z przepisami w poszukiwaniu tego jednego wspaniałego. :crazy:
Co innego pieczenie ciast, tu już bardziej się wczuwam i nawet od czasu do czasu mogę powiedzieć, że bardzo to lubię.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2017-01-29, 21:20   

Ostatnio bywa, że miewam tygodnie bez weny do gotowania. Ale nadal nie umiem się przełamać do korzystania z przepisów. No nie potrafię i koniec. Czasem podpatruję dania u znajomych na obiadach i adaptuję do swojej kuchni.

gg

xenia12 
Przybysz

Wysłany: 2017-03-24, 08:29   

Ostatnio nie mam zbyt dużo czasu na gotowanie tak wieć wybieram potrawy proste, mało skomplikowane i takie które nie wymagają stania w garach pól dnia. Tak iwec przyrządzam albo jakieś makarony albo ryż z chińszcyzną.

Na deser natomiast obowiązkowo coś z czekoladą. Która uwielbiam i raczej z niej nigdy nie zrezygnuję ( znajomi nazywaja mnie małym czekoladoholikiem). Chociaż posmakowało mi również ptasie mleczko. o ile średnio lubiłam takie zwykłe w mlecznej czekoladzie to pycha jest to nowe wielkanocne wedla w jasnej:

karolcia90 
Przybysz

Wysłany: 2017-10-24, 01:16   

Ekspertką nie jestem, ale od czasu do czasu lubię coś ugotować. Nie zawsze jest to takie jak być powinno, ale nie myli się tylko ten co nic nie robi :)

Moja specjalność to śledzie w śmietanie i panga w panierce. Mniam!

Odpowiedz do tematu