=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego nauczyła Cię szkoła?
Autor Wiadomość
Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2017-02-04, 19:34   Czego nauczyła Cię szkoła?

Pytanie proste, a odpowiedź może okazać się złożona. Tym bardziej, jeśli rzeczywiście w toku obowiązkowej edukacji przywiązywaliście wagę do nauki, zawierania relacji społecznych i uskutecznialiście prób szybkiego zapamiętania do (chcianego bardzo!) długiego zapamiętania. :P

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2017-02-05, 20:27   

Szkoła? Hm, pierwsze, co mi na myśl przychodzi, to nauka ściągania. I błyskawicznego wyszukiwania informacji w Internecie, kiedy np. nauczyciel dawał hasło "macie 3 min na korzystanie z Internetu" w czasie ważnego sprawdzianu.
Pisać też umiałam dość szybko, ale ta umiejętność niestety niećwiczona zanikła (ręcznie).
Podrabiać też się nauczyłam w szkole, no bo uzupełnianie komuś zadań pisanych cyrylicą albo lewe zwolnienia z wf czy lekcji były niemal codziennością. Chyba do tej pory bym potrafiła wiele charakterów powtórzyć.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2017-02-05, 20:52   

Mnie szkoła nauczyła, że trzeba nierzadko żyć wśród idiotów (którymi mogą być również ci, którzy są twoimi przełożonymi/opiekunami/nauczycielami) i jak robić tak, aby nie zwariować. No i, że z twoimi prawdziwymi problemami musisz zmierzyć się tylko ty sam i nikt nie zrobi tego za ciebie. Aha, no i jeszcze, co smutne, że jeżeli nie jesteś jeszcze dorosły, to zdecydowana większość świata cię nie poważa, choćbyś nie wiem co mądrego miał do powiedzenia.

gg

_Magnolia_ 
Przyjęty

Wysłany: 2017-02-21, 17:58   

Szkoła nauczyła mnie przede wszystkim by być bardzo ostrożna z ludzmi czyli jak ktoś chce kogoś znać, to tylko dlatego, że go ploty interesują albo ma w tym jakiś interes.

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2017-03-14, 18:01   

_Magnolia_, i potem właśnie przez taką ostrożność i pięćset barier trudno mi dotrzeć do ludzi, a przecież nie mam złych intencji. Czemu raz czy dwa bycie skrzywdzonym oznacza, że będzie się krzywdzonym zawsze?

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2017-03-17, 13:19   

Fajtula napisał/a:
Czemu raz czy dwa bycie skrzywdzonym oznacza, że będzie się krzywdzonym zawsze?
Prawdopodobnie dlatego, że tak sobie ubzdurałaś.

Amb

Wysłany: 2017-03-18, 09:43   

No, co innego zwykła ostrożność niż przekonanie, że "wszyscy przeciwko mnie, każdy jest interesowny". To krzywdzące.

gg

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2017-04-04, 13:38   

Amb napisał/a:
To krzywdzące.
Zarówno dla podejrzewanego, jak i dla podejrzewającego. Podwójne kuku.

Jarumare 
Osadnik

Wysłany: 2017-04-05, 08:56   

Szkoła to przede wszystkim wychowanie w społeczeństwie. Czyli jak nie być drewnem kiedy wszyscy chcą rąbać i na odwrót.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2017-04-26, 01:15   

To prawda. Relacji z innymi ludźmi. Pisania, czytania - wiadomo. Natomiast jeśli chodzi o większą wiedzę to z przykrością muszę stwierdzić, że większość wiadomości jakie dziś wykorzystuję w codziennym życiu i pracy nauczyłam się sama. Z książek, od innych ludzi, nie akurat w szkole bo moje szkoły nie oferowały tego, co akurat mnie interesowało. Z materiału licealnego w sumie pamiętam niewiele. Nigdy tych wiadomości nie wykorzystałam w praktyce więc też ich nie zapamiętałam. Najśmieszniejsze, że już wtedy wiedziałam, że nigdy swojej przyszłości nie będę wiązała z tym czy tym materiałem i, że uczę się czegoś zupełnie bezsensownie. Smutne to w sumie. Tego co naprawdę kocham uczyłam się więc sama po lekcjach i weekendami na dodatkowych zajęciach.

yellow95 
Przybysz

Wysłany: 2017-05-29, 10:40   

Oprócz wiedzy ogólnej, która gdzieś tam w głowie mi została, to raczej nie wiele. Jeśli chodzi zawód, to w większości i tak sama się uczyłam po szkole czytając książki, gazety itp związane z praca ksiegowej. Zgodzę się, że szkoła na pewno nauczyła mnie radzenia sobie w dużej grupie osób. Nauczyła mnie jak rozmawiać z obcymi ludźmi. Jak zapoznawać nowe osoby. Dodatkowo szkoła uczy systematyczności, a to bardzo ważne :)

wnioskodawca 
Przybysz

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2017-06-19, 12:30   

odpowiedzialności i obowiązkowości - nie nauczysz się na czas, to nie zdasz

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2017-09-02, 17:25   

Nauczyła mnie jak być elastycznym względem innych, dopasowywać się do otoczenia i schematyzować w poszukiwaniu prawdy. No i też jak powinien zachowywać się najlepszy nauczyciel pod słońcem, mam nadzieję, że się przyda! :D

Amb

Wysłany: 2017-09-04, 06:14   

Fajtula napisał/a:
. No i też jak powinien zachowywać się najlepszy nauczyciel pod słońcem, mam nadzieję, że się przyda! :D
Mam w tym roku rozpocząć blok pedagogiczny i napaliłam się już jak ksiądz na ministrantów na to :crazy: Boję się, że jednak skończę jako belfer. Ćwiczyłam ostatnio riposty na przeszkadzających w lekcji.

gg

Fajtula 
Seo kameleo

Wysłany: 2017-09-12, 13:25   

Amb, żyjesz moim życiem? :D A masz już przemowę na pierwsze zajęcia? :P

Odpowiedz do tematu