=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowanie filmów z 2016 roku
Autor Wiadomość
Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2017-02-06, 01:01   Podsumowanie filmów z 2016 roku

Dobra, jak co roku nie omieszkam podzielić się opinią i zapytać o waszą w kwestii kinowych premier :-DD

Deadpool
- Tytuł mocno wyczekiwany, może przez to odrobinę mniej moje serce biło na nim w kinie, ale na walentynkową randkę prawie idealny i komiksowego Deadpoola prawie wiernie odwzorowuje charakterologicznie. W zasadzie jeśli chodzi o ekranizacje komiksowe, ciężko mi być obiektywnym recenzentem, gdyż jestem zbyt zajarana charakteryzacją postaci i mniej się skupiam na spójności fabuły, co widać też w drugiej pozycji:

Legion samobójców - za samą Harley Quinn poruszającą się z gracją na ekranie daję okejkę. Reszta to już średnio, ale kto by się przejmował, skoro jest to kolejny krok ku zniewoleniu kinematografii przez moje kochane DC? Kolejny i nie ostatni, bo:

Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości
- wprawdzie wierną fanką Człowieka Ze Stali nie jestem, ale mroczny klimat, który lubię w Wielkim Nietoperzu został uchwycony. Klimat i muzyka spoko, fabuła natomiast mogła być lepsza. W ogóle jestem zła na tych nieszczęsnych filmowców, bo filmy nieco spłycają całokształt, za który pokochałam komiksy.

Wcale nie jestem maniakiem ekranizacji o superbohaterach, bo oglądam też inne filmy:

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie - to jest jak dla mnie dowód na sensowność kontynuowania historii z uniwersum przez tych, którzy wykupili do tego prawa, bo, o dziwo, potrafią to robić. Uważam, że film fabularnie jest lepszy od Przebudzenia mocy i mam nadzieję, że następne będą jeszcze ciekawsze. Doczekałam się sceny z Lordem Vaderem i mogę umierać. Nieznani wcześniej światu aktorzy spisują się świetnie (główna bohaterka tutaj oraz ta z poprzedniej produkcji), wplecenie w drugoplanowe role aktorów mi lubianych też na plus (Mads Mikkelsen :D), nie wieje już taką tendencjonalnością, a najlepszym hitem dla mnie była para azjatyckich pseudojedi - niewidomy wymiata! (I am the one, the force is with me) No zadowolona byłam jak nigdy po wyjściu z sali.

Vaiana: Skarb oceanu
- przyjemna, niedziecinna, z fajną oprawą muzyczną, inspirująca, poprawiająca humor bajka. Bardziej mi się podobała niż przechwalone Frozen, a soundtrack gości na mojej playliście.

Iluzja 2
- to ten film na który poszłam nie obejrzywszy pierwszej części, ale w końcu ją obejrzałam, i stwierdzam, że (może to właśnie przez kolejność oglądania), że dwójka jednak lepsza. Aż się zachciewa człowiekowi nauczyć paru magicznych sztuczek.

A co tam u was słychać?

gg

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2017-02-07, 11:26   

Z wymienionych wyżej widziałam dwa:
Deadpool, na którym uśmiałam się jak głupia, ale obstawiam, że w dużej mierze jest to zasługa amatorskiego lektora;
Legion Samobójców - nawet całkiem niedawno, ale jedyne co mi się podobało to zakręcona Harley.

Od siebie mogę dorzucić Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - całkiem ok, chociaż spodziewałam się hm.. większego magicznego rozmachu? Harry Potter trochę do tego przyzwyczaił. Było kilka momentów i kilka ciekawych stworzeń, jednak ogólnie patrząc - średnio.

_Magnolia_ 
Przyjęty

Wysłany: 2017-02-21, 18:12   

"Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" mnóstwo akcji, happy end 50%, co jest miłą odmianą, trochę fajnych tekstów, dubbing mi się podobał. Do tego w kinie był spokój, co jeszcze bardziej mnie cieszy.

"Pasażerowie" przerażająco nudny i kretyński film.

"Vaiana: Skarb oceanu" oklepany schemat, humor wymuszony i beznadziejny.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znalezć" nudny, a tytułowych zwierząt było kilka.

"Doctor Strange" rozrywkowy, choć te walki zaczęły w pewnym momencie męczyć i rola złych nie była za specjalnie przekonująca.

"Alicja po drugiej stronie lustra" słabiutki i głupiutki.

"Zwierzogród" świetny pod każdym względem.

W kinach nie było "Kimi no Na wa" lekkie anime o ciekawym pomyśle i rzucającym na kolanach przez cudowną animację.

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2017-03-07, 11:40   

Amb napisał/a:
Iluzja 2
- to ten film na który poszłam nie obejrzywszy pierwszej części, ale w końcu ją obejrzałam, i stwierdzam, że (może to właśnie przez kolejność oglądania), że dwójka jednak lepsza. Aż się zachciewa człowiekowi nauczyć paru magicznych sztuczek.

Obejrzałam najpierw pierwszą część, jak zobaczę drugą to dam znać, która bardziej mi się podobała. Jak obstawiasz? W końcu w czymś się zgodzimy? :D

Oprócz tego zaplanowanego nic, chyba, że mowa o odcinku specjalnym Sherlocka.

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2017-03-07, 21:36   

Fajtula napisał/a:
Jak obstawiasz? W końcu w czymś się zgodzimy?
Wątpię, jeszcze się taki temat nie znalazł. Ale obejrzyj, to zobaczymy :-P

gg

Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2017-03-29, 23:45   

Amb napisał/a:
Iluzja 2

Od razu po obejrzeniu filmu kłóciłabym się i zaklinała, że w żadnym wypadku. Teraz już nawet nie pamiętam co było w jedynce. Wychodzi na to, że zgodzić się możemy po moim uprzednim dojrzeniu do tematu.

NiKo 
Przybysz

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2017-04-28, 08:43   

Moim absolutnym top1 w 2016 był Deadpool. A z bajek to Zwierzogród.

Odpowiedz do tematu