=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sporty ekstremalne
Autor Wiadomość
Fajtula 
Seo kameleo

Bananów: 31
Wysłany: 2016-08-05, 01:06   Sporty ekstremalne

Bawił się ktoś? Skoki, spady, wiosła, wyścigi, zjazdy w przepaść, wspinaczka, nurkowanie bez rurki, karuzela, ugryzienie komara wielkości pięści? Działo się coś w tym życiu? A może u znajomych? Jakie przeżycia? Niedopuszczalne zdanie: Niesamowite!

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-08-30, 14:10   

Ej, właśnie zdałam sobie sprawę, że uprawiam! Dopiero po przeczytaniu na Wikipedii, że speleologia się wlicza.
No więc ten, żadne tam surfowanie czy wspinaczka po gołej skale - choć to trochę podobne, ale dla mnie stanowi kolosalną różnicę. Podczas gdy do wspinaczki potrzeba o wiele więcej siły w dłoniach niż ja mam, ażeby złapać się jakiegoś fragmentu kamyczka i piąć w górę, o tyle w wąskich norach jaskiń, które potrafią mieć więcej metrów długości prosto w dół, można się zaprzeć i rozporowo poruszać się. (Jak ten koleś w 127 godzinach, tylko trochę mniej spektakularnie :crazy: ). Polecam dla ludzi takich jak ja - czyli mających coś zgoła odwrotnego do klaustrofobii, w króliczej norze pełnej nietoperzy czuję się przytulnie.
Pamiętam, że raz miałam spory problem z wydostaniem się z jakiejś jamy w Dolinie Kościeliskiej, bo była zbyt szeroka by się zaprzeć, stromość wynosiła prawie dziewięćdziesiąt stopni, a padał deszcz i umieszczony tam łańcuch z powodu śliskości był raczej mało przydatny. Z pomocą znajomych się jednak udało i wszystko jest git.
Marzy mi się zwiedzenie Sali Mastodonta w Jaskini Niedźwiedziej, może kiedyś podczas liczenia nietoperzy uda mi się zarekrutować do ekipy wyruszającej właśnie tam (żeby się tam dostać, trzeba mieć sprzęt alpinistyczny).

Fajtula napisał/a:
Niesamowite!

gg

Odpowiedz do tematu