=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Janusz Korwin Mikke
Autor Wiadomość
Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-06-15, 12:01   

Ludzie czują, że dalszym zmienianiem rządzących z PO na PiS i w drugą stronę nic nie zyskają i nic się nie zmieni, a czują również potrzebę zmian i reform, aby zapobiec bałaganowi, który zaczyna się tworzyć w obecnej Europie. Myślę, że to również jest jedna z przyczyn głosów na Korwina, facet jest oryginalny i wyraźnie widać, że dąży do "czegoś innego", ludzie chyba widzą w nim jedyną alternatywę (podobnie jak w Palikocie). To jest bardzo niepokojące, bo ludzie zamiast zacząć wierzyć w siebie i w świat, który tworzą to chwytają się trochę "ostatniej deski ratunku" w postaci odmian jakie proponuje pan Korwin. Tylko, że to nie ma szans się udać.

To bardzo, bardzo niepokojące, jak zresztą napiała powidło...

Andrus
Osadnik

Bananów: 2
Wysłany: 2014-06-15, 20:42   

Korwin nie wymyślił nic nowego, po prostu chce żeby Świat był taki jak 100 lat temu.
Widzi jak nasze życie na gorsze zmienia żydowska masoneria. Szanse na wygranie z nimi ma zerowe.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Bananów: 15
Wysłany: 2014-06-17, 14:41   

Ciężko Januszowi odmówić racji w wielu kwestiach jako człowiekowi. Przyznam, przyjemnie się gościa słucha. Ostatnio oglądałem debatę w UKSW na temat praw kobiet i statusu homoseksualizmu (tam, gdzie prof. Płatek stwierdziła, że "w rodzinach homoseksualnych rodzi się tyle samo, a nawet więcej dzieci niż w rodzinach heteroseksualnych [sic!]"). Jego sposób argumentacji jest prosty, rzeczowy i często zabawny. To są właśnie cechy, które trafiają do ludzi młodych. On sprawdza się w dyskusjach z lewactwem, tylko, że lewactwo z definicji jest głupie, więc trudno, żeby w starciu z nim wypadł słabiej. A widzieliście kiedyś dyskusję Korwina - Mikke z kimś poważnym? No nie. Raz, że nikt poważny z nim nie będzie dyskutował :crazy: dwa, że osoba poważna zmiotłaby go z powierzchni ziemi.

Wizja Państwa Janusza jest utopijna. Najgłośniej postulowana konieczność zniesienia obowiązkowego ZUSu i publicznej służby zdrowia to kuriozum. Żaden inteligentny człowiek, który zastanowi się dłużej niż dwie minuty nad tym, co mówi, nie da się nabrać. Bo co w tej sytuacji? Ludzi byłoby stać na prywatne leczenie zapalenia płuc albo gardła - super. A kto byłby w stanie zapłacić np. na przeszczep serca? Obowiązuje zasada solidarności - wszyscy trochę cierpią za jednostki, które JKM ma w dupie, a o czym nie mówi, streśćmy "niech procent umiera, żeby 99% miało więcej pieniędzy".

ALE TO TEŻ JEST FIKCJA. Ludzie nie będą bogatsi, bo mamy olbrzymie bezrobocie. I zgodzą się pracować za tę samą stawkę, tak, że jak teraz zarabiali 1200 zł zamiast 1400 zł z korzyścią dla służby zdrowia, tak będą zarabiali 1200 zł zamiast 1400 zł z korzyścią dla pracodawcy. Ten efekt "wzbogacenia" będzie tak krótkotrwały, że pomijalny w skutkach. Oczywiście niższe koszty pracy wpłyną na niższe ceny towarów (konkurencja) ale nigdy się nie zbilansują, więc ludzie będą biedniejsi niż byli.

Likwidacja przymusowego ZUSu - hahahaha :crazy: No ludzie, dajcie 5 sekund - co z obecnymi emerytami? Czy wyznawcy Janusza mają podstawowe pojęcie, jak działa ZUS? Tego się nie da ot - tak zlikwidować! Wasze oszczędności istnieją FIKCYJNIE, przecież wszystko, co płacicie, idzie od razu na emerytów. Likwidacja ZUSU wiąże się z posłaniem dzisiejszych emerytów na śmierć głodową, ew. z wypłacaniem im przez 25 - 30 lat pieniędzy z budżetu państwa, co jest nierealne. To jest całkowita bzdura, żaden polityk tego nie przeprowadzi, żaden trybunał się na to nie zgodzi.

No to są takie oczywiste sprawy, aż się nie chce o tym gadać. Jego wizje na papierze i w głowach nastolatków są super, ale w praktyce są niewiele warte. Czasem powie coś mądrego albo walnie celną ripostę, to tyle. Do polityki pasuje jak pięść do nosa.

V 
Wiarygodny

Bananów: 9
Wysłany: 2014-06-17, 18:01   

Borcejn napisał/a:
Likwidacja przymusowego ZUSu - hahahaha No ludzie, dajcie 5 sekund - co z obecnymi emerytami? Czy wyznawcy Janusza mają podstawowe pojęcie, jak działa ZUS? Tego się nie da ot - tak zlikwidować!

Z tego co pamiętam z jednej z jego wypowiedzi, wypłaty dla emerytów miałby jakoby pozyskać sprzedając wszystkie instytucje państwowe.
Niestety powiedział to nie pokazując przy tym żadnych rachunków.

Borcejn napisał/a:
ALE TO TEŻ JEST FIKCJA. Ludzie nie będą bogatsi, bo mamy olbrzymie bezrobocie. I zgodzą się pracować za tę samą stawkę, tak, że jak teraz zarabiali 1200 zł zamiast 1400 zł z korzyścią dla służby zdrowia, tak będą zarabiali 1200 zł zamiast 1400 zł z korzyścią dla pracodawcy. Ten efekt "wzbogacenia" będzie tak krótkotrwały, że pomijalny w skutkach. Oczywiście niższe koszty pracy wpłyną na niższe ceny towarów (konkurencja) ale nigdy się nie zbilansują, więc ludzie będą biedniejsi niż byli.

Czegoś tu nie rozumiem Borcejn. Albo nie wyłapałem sarkazmu, albo sobie zaprzeczasz. Napisałeś:

Borcejn napisał/a:
On sprawdza się w dyskusjach z lewactwem, tylko, że lewactwo z definicji jest głupie, więc trudno, żeby w starciu z nim wypadł słabiej.

Przecież Korwin postuluje podejście prawicowe (ekonomicznie), a dalej w poście piszesz, że bez podatków ludzie nie będą zarabiali więcej.

Zacznijmy od tego czym według Ciebie jest wysokie bezrobocie? Wiesz jak sytuacja wygląda w Hiszpanii? Włoszech? Grecji? Tam jest wysokie bezrobocie. Nasze nie jest tak straszne jak ludzie mówią, po prostu dużo mniej zarabiamy i ludziom (słusznie) to nie odpowiada.
Z tego co pamiętam w zeszłym roku mieliśmy około 14% bezrobocia, z czego 10% (coś koło tego, jeśli dobrze pamiętam z wykładów) jest tak zwaną "naturalną stopą bezrobocia". Nie będę cytował definicji, ale po prostu, żeby otrzymać "realną" stopę bezrobocia (chyba nie ma takiego terminu :P ) należy od wyniku podawanego przez GUS odjąć te ok. 10%. A więc mamy 4% bezrobocia. Albo coś źle liczę, albo chyba nie jest z naszym bezrobociem tak źle.

Dalej. Zmiany gospodarcze na taką skale nie robi się z dnia na dzień. Jest to bardzo długotrwały proces, w zależności od prowadzonej polityki, może oczywiście być krótszy, ale i wtedy gospodarka inaczej zareaguje (generalnie gorzej, ale z definicji zależy od przykładu).
Po drugie. Jak już mówiłem, zmiany nie zachodzą z dnia na dzień. Nie jest tak, ze jednego dnia zarabialiśmy minimalną krajową niecałe 1200 zł, a pracodawca płaci za nas drugie tyle, a drugiego dnia tniemy wszystkie podatki i sru, mamy 2400 na rękę.
Mówiąc krótko, a krótko szczerze mówiąc się nie da, NIE.
Cała gospodarka to niesamowicie skomplikowany organizm, ale miało być krótko, więc spróbuję.
Wniosek bez teorii: mniejsze podatki oznaczają zwiększenie realnego wynagrodzenia.

Kropka.

Taka jest teoria i bazuje ona na realnych przykładach. Wystarczy sięgnąć po książki od Makroekonomii.

Jeszcze odnośnie Twoich obliczeń.
Szczerze mówiąc, kompletnie ich nie rozumiem. Czy mógłbyś je napisać nieco inaczej?

Borcejn napisał/a:
Oczywiście niższe koszty pracy wpłyną na niższe ceny towarów (konkurencja) ale nigdy się nie zbilansują, więc ludzie będą biedniejsi niż byli.

Skąd taka teoria? Wybacz, ale wydaje mi się, że nie jest to teoria ekonomiczna.
Niższe koszty pracy wpływają na niższe ceny towarów, a to z kolei wpływa na WZROST realnego wynagrodzenia.
Przynajmniej tak mnie uczono.

Albo coś mi się pokićkało, bo jestem dość zmęczony.

There is still a voice I have yet to hear.

There are still words I have yet to remember.

Andrus
Osadnik

Wysłany: 2014-06-17, 21:39   

Borcejn napisał/a:

Likwidacja przymusowego ZUSu - hahahaha :crazy: No ludzie, dajcie 5 sekund - co z obecnymi emerytami? Czy wyznawcy Janusza mają podstawowe pojęcie, jak działa ZUS?

Nikt nie wie jak działa ZUS, żeby zrozumieć jego istotę należy wprowadzić JAWNE emerytury.
Wyobraźmy sobie taką sytuację: w szkole z młodzieżą jest organizowane spotkanie gdzie zaproszono osoby z najwyższą emeryturą, osoby które najwcześniej przeszły na emeryturę i osoby które są na emeryturach a wcześniej prowadziły działalność gospodarczą czyli utrzymywały ten system. Przypuszczam, że na takie spotkanie przyszły by tylko osoby, które prowadziły działalność reszta panicznie boi się ujawnienia emerytur czując się jak złodzieje. Wiedzą, że te emerytury im się nie należą.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-06-17, 23:01   

Hehe, no tak. Ja nie bronię ZUSu w obecnej formie, ale trzeba go uzdrowić, a nie w kosmos wysadzać.

Więc tak. Naturalna stopa bezrobocia [definicja jest z grubsza prosta: są to ludzie, którzy mają okazję pracować, ale nie chcą, bo się np. przeprowadzają (b. frykcyjne) oraz tacy, którzy wskutek postępu cywilizacyjnego pracę utracili (b. strukturalne)] wynosi od 3% do 5%. Wspominane 10% to kit '99 wciskany przez ówczesnego ministra pracy, Pana Longina Komołowskiego. Domyślacie się, dlaczego - bezrobocie do roku 2000 (a nawet dłużej) systematycznie rosło, w zenicie to było ponad 20%. Przemiany ustrojowe, likwidowane miejsca "pracy" i (średnio) uspokajająca gadka o "10% lenistwie". Żadnego poparcia w ustach poważnego ekonomisty to nie znajdzie - proszę mi takiego znaleźć.

Natomiast faktem jest coś innego. Faktem jest, że bezrobocie na poziomie 13% czy 14% to tylko tzw. bezrobocie rejestrowane. Rzeczywista stopa bezrobocia jest wyższa, ponieważ część osób bezrobotnych nie jest w żaden sposób rejestrowana w UP. Ta część mniej - więcej pokrywa się właśnie z opisywanym przez Ciebie bezrobociem naturalnym, więc nie trzeba już robić żadnych dodatkowych rachunków.

Mimo wszystko, dane GUSu nie oddają skali problemu. Dużo ważniejszym wskaźnikiem jest bezrobocie wśród ludzi młodych, które - wg. danych Eurostatu - wynosi 25%. To oznacza, że sytuacja na rynku pracy jest zła i będzie się systematycznie pogarszała. Jak szybko - trzeba spojrzeć na piramidę wieku, sprawdzić, ilu młodych czeka na odejście staruszków, którzy - dzięki PO - będą blokować miejsca pracy kilka lat dłużej.

W Grecji bezrobocie nie jest wysokie. Jest katastrofalne.

V napisał/a:
Niestety powiedział to nie pokazując przy tym żadnych rachunków.
Ha :-D ZUS to jakieś 160 miliardów złotych rocznie. Popraw mnie, poszukaj, mogę się mylić. A zresztą - policzmy sobie sami. W 2013 roku to było prawie pięć milionów emerytur i dwa miliony rent (oficjalne dane z ZUSu). średnia emerytura to 1984,31 zł, ale renty niższe, 1425 złotych, więc załóżmy optymistycznie 1500. Prosty rachunek, 1500*7000000*12 = 126 mld. Wychodzi. ROCZNIE. Korwin - Mikke potrzebuje zatem jakichś 4 - 5 wolnych bilionów. Musiałby sprzedać wszystkie polskie lasy razy sto. :>.

Co do obniżania podatków, krótko - musi być stopniowe. Równie bezsensowne jest radykalne podnoszenie podatków jak i radykalne ich obniżanie, np. z 23% do 15%. Gospodarka jest jak kocioł, ma wielką bezwładność. Przedsiębiorczość też się rodzi powoli. Nie jest tak, że zrobisz raj podatkowy i nagle powstanie Ci tryliard nowych firm.

Jak się rządzi - nie tylko Państwem, czymkolwiek - to trzeba mieć jakiś plan długofalowy. Obniżanie podatków jest dobre, ale rozsądne. Jak partie po sobie obejmują rządy, to sukcesem poprzedniej partii z reguły są sukcesy obecnej, gdzieś tak do połowy ich rządów. A Janusz wygląda na takiego, który wejdzie i zaraz, jak to Indya określiła, "z chmur zaczną spadać monety zamiast deszczu" ;) Ten koleś po prostu nie zna realiów albo robi to celowo, w stylu Janusza: "Hitler też tak dochodził do władzy" :crazy:

Innuendo 
Indywiduum
wolny strzelec

Bananów: 1
Wysłany: 2014-06-19, 11:25   

Trochę nie wiem, z której strony ugryźć Korwina. Żywię do niego jakąś sympatię, ale za każdym razem, jak już wydaje mi się, że ma to jakiś sens, on zaraz wyskakuje z czymś kompletnie absurdalnym, jak strzelanie do kobiet, przetopienie wszystkich wózków inwalidzkich na karabiny czy konieczność wygrania partyjki brydża przed oddaniem głosu. I ja wtedy robię facepalm.
Nie wiem, czy jest tak mądry i jajcarski, czy tak głupi. Jeszcze go na tyle nie wyczułam. Ale przynajmniej jest konsekwentny, więc za to plus. No i jest to jakaś różnorodność w tym całym błocie.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2014-09-28, 02:50   

Korwin-Mikke to kompletna powtórka Palikota. Od strony technicznej nie ma między tymi marionetkami żadnej różnicy. Gruba docelowa jest identyczna - młodzież, 18 - 25 lat. Janusz jest lepem na osoby, które nie mają pojęcia o polityce i nie pamiętają nawet jej najbliższej historii. Tę grupę łatwo kupić prostymi receptami na sukces oraz każdą nieszablonowością, chęcią "zniszczenia systemu" i tej całej "złodziejskiej kliki". Tego rodzaju partie nie są w stanie samodzielnie uformować rządu, ale skutecznie odbierają elektorat swoim wrogom - w tym przypadku, wrogiem jest PiS. W zależności od wyniku wyborów, partie rządząca + "całkowicie inna" łączą siły lub wspierają się po cichu. I tak jest od lat, konkretnie od Okrągłego Stołu. 25 lat wolności, to 25 lat ułudy, dzięki której wydajniej pracujecie.

Stary Ramol 
Kumpel

Bananów: 11
Wysłany: 2014-09-28, 16:45   

http://www.youtube.com/watch?v=Kv1gdZCeigI

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2014-09-30, 22:26   

Jestem ciekaw co Borcek powie o Przemysławie Wiplerze.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

zlotek2
Przybysz

Wysłany: 2014-10-04, 15:08   

Ja osobiście będę na niego głosował on jest inni jak wszyscy, jeszcze chyba tylko on jest prawicowy w polsce a reszta to lewica niestety ;/

luki22 
Przybysz

Wysłany: 2015-12-23, 16:17   

Coś czuję, że o Januszu już nie usłyszymy, wątpię, aby przy następnych wyborach w wieku już około 80-lat chciało mu się jeździć po Polsce, czy latać korwinone.

to ja 
Przybysz

Wysłany: 2016-04-09, 17:16   

Borcejn napisał/a:
Korwin-Mikke to kompletna powtórka Palikota. Od strony technicznej nie ma między tymi marionetkami żadnej różnicy.
Albo jesteś głupi, albo Korwina po prostu nie lubisz bo boisz się że w korwinolandzie zdechniesz pod płotem bez zasiłku. xDD

Janusz zbytnio wierzy w ludzi, bo do bydła powinno mówić się wprost. Mimo wszystko macie pełne prawo odbierać jego wypowiedzi dosłownie i go nie lubić. Ja natomiast zgadzam się z jego poglądami i obecnie jest jedynym światełkiem w tunelu na 'normalność' (normalność to słowo subiektywne - dla kogoś innego normalnym jest państwo opiekuńcze na które chce łożyć, nie widzę w tym nic złego).

p.s.

Borcejn
Administrator
Siorbię jerbę;)

Wysłany: 2016-07-29, 17:14   

to ja napisał/a:
Albo jesteś głupi, albo Korwina po prostu nie lubisz bo boisz się że w korwinolandzie zdechniesz pod płotem bez zasiłku. xDD
Jestem głupi, Korwina lubię, braku zasiłków nie obawiam się, a wiele wypowiedzi Korwina wskazuje przynajmniej na sympatię do Rosji lub skrajną naiwność (wypowiedzi dot. interwencji Rosji na Krymie, Gruzja zaatakowała Rosję, zamach w Smoleńsku wymyślony przez chorego psychicznie Macierewicza etc.). To nieważne, czy jest agentem - wystarczy, że spełnia tę rolę. Ten człowiek jest utopistą i służy do odbijania elektoratu.

ciasteczko 
Kumpel
ciasteczko

Wysłany: 2016-08-02, 10:16   

Polityka to temat rzeka,do niej trzeba mieć nie głowę człowieka,ale słonia,żeby wszystko w niej pomieścić ,a przede wszystkim wszystko zrozumieć. Jakich mamy polityków? jaki Rząd ? każdy widzi,to parodia Rządu,każdy walczy z każdym i co jeden to"głupszy" - przepraszam,ale taka jest prawda.Czy można powiedzieć, że w Rządzie są mądrzy ludzie? czy tak postępują osoby niby kulturalne,niby wykształcone? na posiedzeniach obżerają się nie zważając na obserwujące ich kamery,zajmują się tym co na tabletach,a nie słuchają co mówią na mównicy.Przychodzi do głosowania,nie patrzą na przyciski,tylko naciskają na ten guzik w który trafią. I to są osoby,które rządzą Polską,w której zaczyna się dziać coraz gorzej,a będzie jeszcze gorzej.Czy takiego Rządu chcą obywatele? Nie znam przecież Korwina-Mikke,ale z telewizji i wystarczające jest aby mieć o nim zdanie, złe zdanie,ponieważ nie ma w Sejmie nikogo komu możnaby zaufać. Macierewicz? - nawiedzony i trzyma się swojego zdania,na temat Smoleńska.Mogłabym wynieniać po kolei,ale szkoda zdrowia i nerwów,wystarczy, że widzę zachowanie polityków na ekranie TV,aby mieć o nich swoje zdanie.Czy oni walczą o to,aby swoim rodakom polepszyć byt? aby w Polsce było bezpiecznie, czy żyło się lepiej? aby każdy miał tę pracę? a emeryt godną emeryturę na jaką zasłużył przepracowując po 40 czy więcej lat? owszem oni myślą wylącznie o tym, aby nas zgnębić,upodlić, podnieść ceny na wszystko co jest możliwe - to tylko potrafią . Niestety - taka jest prawda o polityce ogólnie. Ale to moje zdanie i podejrzewam w sumie, że większość przyzna mi rację. Nasi dziadkowie,walczyli o wolną Polskę, czy o taką walczyli????

Odpowiedz do tematu