=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy przynależność do religii jest na prawdę ważna?
Autor Wiadomość
DariuszPiek 
Przybysz

Wysłany: 2014-03-13, 08:19   Czy przynależność do religii jest na prawdę ważna?

Czy przynależność do określonej religii jest na prawdę ważna? Tym bardziej, że wiele ugrupowań religijnych przerabia biblie i tworzy zasady moralne pod swoją wiarę, nie koniecznie sprzyjając przy tym Bogu. Ja na przykład nie przynależę i zaczynam mieć coraz większe wątpliwość, czy tak na prawdę warto ;P Ale żeby nie było to wierzę w Boga i modlę się w domu :P

aniulek 

Bananów: 38
Wysłany: 2014-03-13, 12:56   

To powinna być sprawa indywidualna każdego człowieka. Niestety wielu ludzi ocenia innych właśnie przez pryzmat wiary, jakiego jest wyznania, a w szczególności starsze panie, dla których fakt, że był w niedzielę na mszy więcej mówi o człowieku niż długie rozmowy.
Osobiście dla mnie to nie jest ważne, kompletnie mnie nie interesuje w co sobie ktoś tam wierzy. Jedyne, co by mnie zainteresowało w rozmowie z osobą innej wiary to ciekawostki o jej wyznaniu, ale bez oceniania.

DariuszPiek 
Przybysz

Wysłany: 2014-03-13, 14:29   

Zdrowe podejście aniulek!

Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2014-03-13, 21:17   

DariuszPiek napisał/a:
wiele ugrupowań religijnych przerabia biblie i tworzy zasady moralne pod swoją wiarę

Może się czepiam, ale według mnie właśnie nieprzynależność do żadnego ugrupowania jest przerabianiem sobie wszystkiego pod swoją wiarę.
Jeśli zgrupowania religijne nie mają racji, to kto ma ją mieć? Ty? Bo z Twojego postu wynika, że wiesz lepiej, jak interpretować Biblię i sprzyjać Bogu.

Nie mam uprzedzeń do tego, jaką kto wyznaje religię, albo jej nie wyznaje wcale, w tym sensie przynależność do religii nie jest dla mnie ważna.
Ale czasem patrzę na ludzi przez pryzmat tego, jak bardzo uporządkowane są ich poglądy.

gg

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2014-03-14, 22:44   

Amb napisał/a:

Może się czepiam, ale według mnie właśnie nieprzynależność do żadnego ugrupowania jest przerabianiem sobie wszystkiego pod swoją wiarę.

Bardzo słuszna uwaga ;)

Uważam, że to zależy od potrzeby jaką w danym momencie ma człowiek. Osobiście czuję przynależność do tradycji katolickiej (nie do KK, do tradycji jedynie), bo w takowej się wychowałam. Szanuję ją i kiedy trzeba to się wypowiem negatywnie, kiedy trzeba to obronię. Pytanie jeszcze co oznacza dokładnie słowo "przynależność", bo nie mogę siebie wyeliminować jako Polki wychowanej w tradycji katolickiej z tej tradycji, a jednocześnie do Kościoła nie chodzę i nie wyznaję. Mogłabym więc dyskutować i Wy też ;-)

Nie czuję jednak przynależności do żadnej grupy wyznaniowej, jeśli chodzi stricte właśnie o wyznanie, a nie o element kultury. Powiem szczerze, że przeszkadza mi to w codziennym życiu i jest mi niezmiernie przykro, że nie potrafię się ani do niczego dostosować, ani tak dokładniej określić swoich poglądów. Jestem człowiekiem który ma taką potrzebę i to jest przykre, bo jednocześnie nie mogę uznać, ze moja wiara będzie prawdziwą wiarą, jedynie tylko tą palącą potrzebą. Bardzo chciałabym w końcu stanąć na pewnym gruncie w tym temacie, nijak jednak mi się to nie udaje od dobrych paru (parunastu już? starość nie radość :crazy: ) lat.

Ludzie są różni i jedni traktują przynależność jako właśnie element kultury, niektórzy z głębszym a inni z mniejszym przemyśleniem tematu, inni zaś będą walczyli np. o rozdzielenie tych dwóch sfer. W Polsce jest to w sumie dość ciekawa sprawa, u nas katolicyzm bardzo splata się z historią, ciężko to oddzielić. Proponowałabym właśnie zająć się jeszcze podziałem przynależności, bo niekoniecznie będziemy mówić o tym samym.

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2014-03-15, 13:13   

Ja myślę, że religia powinna być ważnym elementem życia człowieka, bo ona między innymi sprawia, że zastanawiamy się nad sobą, swoimi czynami i dzięki niej powinniśmy się zmieniać. Sami może nie do końca jesteśmy w stanie zdać sobie sprawę ze wszystkich swoich błędów (niewielu jest takich ludzi, którzy potrafią, bez żadnego stymulusa) a religia ma za zadanie nakierowywać nas na właściwy trop - jakakolwiek religia, bo w każdej chodzi mniej więcej o to samo. Dlatego uważam, że ludzie powinni zwrócić się w stronę religii, być bardziej religijni zamiast ciągle się buntować

_Magnolia_ 
Przyjęty

Wysłany: 2016-07-18, 16:24   

Patrząc na to, co się dzieje, wydaje mi się, że tak, ponieważ na tej podstawie wiadomo mniej więcej kto co ma w głowie i czego można by się od niego spodziewać.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2016-07-18, 16:54   

Na chwilę obecną potrzebę przynależności spełniam na inne sposoby, grupy religijne nie są mi do tego potrzebne. Uważam się za ateistę, nie czuję obecności Boga w moim życiu.

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

Odpowiedz do tematu