=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Imiona
Autor Wiadomość
Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-02-22, 15:02   

Ja znam dość dużo Jessik i Angelik w moim wieku, nie wiem czy to była tendencja tylko w moim mieście, ale na każdym osiedlu było ich co najmniej kilka. I wydaje mi się, że apogeum tych imion już minęło, teraz rzeczywiście jest trend na inne, też zagraniczne (Vanessa, Denis). Niektórzy mają też odchyły w kierunku bardzo staropolskich (spotkałam się z Jaromirem, Dobromiłą i Wacławem). Wydaje mi się, że dobrze jest kombinować, bo różnorodność jest wskazana, natomiast, jak ze wszystkim, żeby nie przesadzać. Zresztą imię to jest coś tak abstrakcyjnego, kto ma decydować o tym, czy coś się na imię nadaje czy nie? (znaczy wiem, panie z USC, ale w czym one mają większą wiedzę). Niby chodzi o utarcie zwyczajowe, ale tak jak już wspominano, jest to bardzo dynamiczne. Kto wie, czy za 10 lat nie będziemy żyć wśród Xilaxów-600 i nie będzie to nic nienormalnego.

gg

powidlo 

Bananów: 24
Wysłany: 2016-02-22, 15:35   

U mnie w rodzinie niedługo się urodzi Ignaś ;) Angelik u mnie było sporo, właśnie tak ze dwa,mtrzy lata młodszych. Nawet nie zwróciłam uwagi, że to imię zagraniczne...

Pamiętam, że dziwiło mnie imię Benita. Znałam jedną dziewczynę o tym imieniu, nie mogłam go zapamiętać jako taka ośmiolatka.

Edith 
Wiarygodny

Bananów: 7
Wysłany: 2016-02-23, 20:09   

Najdziwniejsze imię z jakimś się do tej pory spotkałam, to chyba Jarogniew.
W mojej rodzinie mam Jordana i Jonatana - dodam, że są to bliźniacy. Nigdy nie wiem, który jest który. :crazy:
A no i była jeszcze Julietta. :-DD

Amb

Wysłany: 2016-02-23, 21:39   

Też mam Jonatana w rodzinie, oprócz tego w tym bobasowym pokoleniu mamy Nataniela, Lenę, Nadię, Samuela, Tymka i... Bartka :crazy: Taka jedna ostoja umiłowania tradycji, reszta to nowa fala.

gg

powidlo 

Wysłany: 2016-02-23, 22:55   

Amb, tu w Niemczech teraz najczęstsze co słyszę, to właśnie Nathaniel, Lena i Nadia. Mnie sie podobaja,
Le co za duzo to niezdrowo.

Bartek się u nas w rodzinie też niedawno pojawił, może coś w rym jest :)

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2016-02-24, 01:04   

No to do Hiszpanii Lena i Nadia nie dotarly :) Nataniela zadnego tez nigdy nie spotkalam. Za to Samuelow oraz Ismaelow jest duzo ale takich w naszym wieku :)

Ostatnio tez spotkalam sie z dziewczyna o imieniu Azahar. Boskie. Pracujac na recepcji mozna wyhaczyc sporo dziwnych imion, i ladnych i dziwnych.
Jesli chodzi o dziwne to kiedys spotkalam Zeusa oraz dziewczyne o imieniu Ave Maria (naprawde). Takze moze Jessika wcale nie jest az tak wyszukana ;)

Powidlo, jakie sa najpopularniejsze imiona w Niemczech?:)

powidlo 

Wysłany: 2016-02-24, 21:48   

Indya, wiesz co, to trochę śmieszne ale ciężko mi znaleźć w sumie rodowitych Niemców tu, wokół sami obcokrajowcy.

Jakie najczęściej się przewijają, to jak mówię: Lena, Nathaniel, Nadia, Nadine, Lisa, Christina, Sebastian, Matthias. ach! Naomi ostatnio jest bardzo modne.

Z takich z którymi się tu spotkałam a wcześniej nie, to Tabea. Strasznie mi się podoba.

cjelzurr 
Forumowy ekspert
ten

Bananów: 32
Wysłany: 2016-06-28, 21:15   

Miguela napisał/a:
Była mowa o Brianie, ale wyobraźcie sobie, że ktoś może mieć na imię Brajan. Przez "j". Grr.

Chłop ziomeczkuwy z roku ma imię Bryan. Właśnie w takiej formie.

Jak pewnie ogólnie wiadomo, mienia zawut Patryk. Imię to pochodzi z łaciny, imieniny obchodzę 17 marca. Gdy zapoznałem się z arabską wersją mego imienia, to aż się ucieszyłem że nie pochodzę z jakiegoś arabstanu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Patryk
Opis to sam nie wiem, nie czuję kompetentną osobą do wyszukiwania tam zbieżności, ale jak kto chce to http://www.ksiegaimion.com/patryk

Indya napisał/a:
To, że media kłamią i manipulują jest tak oczywiste jak to, że Polacy noszą skarpetki do sandałów

Amb napisał/a:
zna milion języków, ale nie wiem po co mu tyle, skoro jedyne słowa na wyrażenie tego, co zazwyczaj ma na myśli brzmią: "kurwa mać"

gg

pi 
Koneser
czekoladożerca

Bananów: 13
Wysłany: 2016-06-30, 15:21   

Mam na imię Paulina (nie Paula, choć tak też na mnie mówią). Podobno to żeński odpowiednik imienia Paweł, co jest spoko, bo lubię to imię. W innych językach zazwyczaj zmienia się tylko ostatnia literka, czyli przeobrażam się w Pauline.
Jeśli chodzi o znaczenie, opis to pozwolę sobie przytoczyć jakieś bzdurki z internetu (choleryczka raczej się zgadza, ale to z wyższością już nie, bo nie ma co podkreślać, marne 159cm. Chociaż w sumie ej, noszenie szpilek się liczy? :crazy: ):

Cytat:
Paulina to nerwowa choleryczka, bardzo pobudliwa. Brakuje jej konsekwencji w działaniu i łatwo traci zimną krew. Jest wyniosła, często sprawia wrażenie osoby w pretensjach. Winą za poniesione porażki obarcza innych, wobec siebie pozostaje wolna od podejrzeń, ponieważ zawyża własną wartość. Zazwyczaj jednak nie pozwala sobie na roztargnienie i popełnianie pomyłek. Często podkreśla wobec innym swoją wyższość i inteligencję. Wydaje się być dumną i pogardliwą, ale w rzeczywistości jest tylko niespokojna i niepewna przyszłości. Ma wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie i jest subiektywna. Bardzo łatwo ją przez to zranić. Paulina ma dość trudny charakter, ale jest pełna życia.

Na drugie mam Anna. Na trzecie też.

Amb

Wysłany: 2016-07-13, 21:08   

Moja kuzynka nazwała syna Hektor - cała rodzina płacze, ja też, ale ze śmiechu :crazy:

gg

Odpowiedz do tematu