=== Strona Główna ===

SzukajUżytkownicyGrupy
RejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fora do lamusa
Autor Wiadomość
Amb
Artificial Marvellous Brain

Bananów: 33
Wysłany: 2016-04-16, 16:45   

Ruta napisał/a:

Jeśli ktoś pisze tylko po to by wydawać się inteligentnym czy faktycznie błyszczeć swoją inteligencją, to trochę mi go szkoda.
Mi to raczej by było szkoda kogoś, kto popisuje się głupotą, a inteligencja zawsze w cenie, ale w sumie, może takie czasy nastały, że jednak nie...

gg

Indya 
malagueña salerosa

Bananów: 29
Wysłany: 2016-04-16, 22:23   

Wiek? Ja też, jak kilka osób tutaj zaczęłam forumowanie w wieku 13 lat i wtedy chyba bardziej się tego "potrzebuje"? Jesteś nastolatkiem, dyskutujesz by poznać inne światopoglądy, by utwierdzić samego siebie we własnym spojrzeniu na świat, zmieniasz zdanie pod wpływem dyskusji, zbierasz informacje o otaczającym cię świecie.
W wieku ~ 25 lat pochłaniają inne rzeczy, może zamiast informacji po prostu rzeczywiste doświadczenia, praca, rodzina, różne relacje, przeprowadzki, podróże, bardziej dogłębne poznanie konkretnych dziedzin. Fora jakby przestają wystarczać, fora zajmują więcej czasu niż nawet facebook, i na pewno wiele więcej niż realne dyskusje z ludźmi ze świata rzeczywistego - a w starszym wieku łatwiej dyskutować twarzą w twarz, łatwiej znaleźć konkretne argumenty i obstawać przy nich, nie ma takiej krępacji jak w młodszych latach.

A może po prostu po latach forumowania przychodzi "przesyt". U mnie taki chyba nadszedł... Po 12 latach na forach czuję, że poruszyłam już każdy temat, że nic nowego już nie jestem w stanie wnieść w forumową społeczność, że sama też już się nic więcej nie nauczę. Mając lat 17 czy 18 chłonęłam jak gąbka, i dyskusje na forach nieraz popchnęły mnie do tego by się uczyć, sięgnąć po książkę czy film. W tym momencie nie jest to dla mnie aż tak "odkrywcze" jak kiedyś.

Sama w sumie teraz nieraz wolę skomentować posta na "fejsie" niż logować się na forum. Wbrew pozorom facebook to też nie tylko brud i smród oraz durne memy, tam też można spotkać ciekawe osoby oraz dyskusje. A kontakt jest bardziej bezpośredni. Wydaje mi się, że to jest dość ważne w dzisiejszych czasach.

Czy fora przechodzą do lamusa? Trochę tak, bo młodsi od nas ludzie wychowali się na portalach społecznościowych a my troszkę się "wypalamy". Tak ja to widzę z mojej perspektywy. Kiedyś pisałam po kilkadziesiąt postów dziennie, dziś wejdę jak mam chwilę wolną w weekend iw sumie to by było na tyle. Może się to zmieni, kto wie. W jakimś stopniu właściwie tęsknię za tą atmosferą która na forach była kiedyś, za dyskusjami, żartami, za tymi przyjaźniami, które się zawiązywały. Właściwie to atmosferę tworzą ludzie, więc jeszcze nie wszystko stracone ;-)

Odpowiedz do tematu